Акции на СЈО (Генерална дискусија)

Статус
Затворена за нови мислења.

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
18.304
Поени од реакции
22.101
Само за потсетување, прво нешто што направи СЈО - го извади Верушевски од притвор.
Не видов дека некој се побуни ради тоа. Изгледа не кажаа на вести па затоа инаку друга приказна ќе беше. А можи и незнаат кој е тој. Ги разбирам, мали биле тогаш, кој во подрум, кој во пелени, кој не биле во план и така.
 

bitushanec

Борец за човекови права
Член од
17 јануари 2006
Мислења
3.741
Поени од реакции
814
толку години министерка,а јас дури од видеото видов каква идиотка е била,фаца жалосна сова,чист ретард искомпексирана..па добро мајка му зар ваква фаца се става за министер?па јас не ја би ставил ни переци да продава,ќе ги плаши луѓето....
Не е Гоца убавица како Фросе Паланчанката.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.498
Ама и Гаро ни ги отвори очите со кого си имаме работа овде на форумов :)
Јеп, не знаевме кои се убијците и криминалци оставени без пасош и уценети со агенда :)

Не е Гоца убавица како Фросе Паланчанката.
Мора да си грешка нешто, најди си друг извор на информации :)
 

пунтер

betfair trader
Член од
21 март 2011
Мислења
5.218
Поени од реакции
8.580
бадијала расправија, ова специјално обвинителство од старт ја заеба работата и затоа е осудено на пропаст како Титаник,, ова ебано специјално обвинителство прво не требаше да го ослободиува Верушевски по никоја цена, второ требаше Зајков да го стрпа во затвор ( а не тој да диригира како ке работи ова обвинителство) и после можеше све да апси со ред и да ја постигне целта за која сите навиваат и посакуваат. А вака ставаќи се во фунција на црпнатиот од куртино, се знаеше дека ке гледаме само заебанции и циркус и опструкции на секој чекор.
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
18.304
Поени од реакции
22.101
И недела притвор со година дена условна за луѓе од протестите. Двајца другари го јадеа само зошто беа во први редови пред влада.

Не знам под чија јурисдикција е ова, ама нека стои.
За срамота. Сигурно и цвеќињата со кои мафтале по полицијата им ги зеле.
 
Член од
24 март 2010
Мислења
15.222
Поени од реакции
25.992
Токму така. Кој не бил на избор на мис за убавина министер никако. Ова во уставот да влези.
Немој да ја гушиш дебатата што живот значи. Естетските критериуми се најбитни. Да беше демократ, ќе разбереше.
 
Член од
26 септември 2012
Мислења
8.157
Поени од реакции
6.819
И недела притвор со година дена условна за луѓе од протестите. Двајца другари го јадеа само зошто беа во први редови пред влада.

Не знам под чија јурисдикција е ова, ама нека стои.
протестите на кои беа фрлани талпи, бекатони, камења по полицијата,исто со шипки и стапови лице во лице при кои полицијата не превзеде сила ами се реши преку видеоматеријал да ги гони виновниците за насилство врз службено лице ???
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
18.304
Поени од реакции
22.101
Немој да ја гушиш дебатата што живот значи. Естетските критериуми се најбитни. Да беше демократ, ќе разбереше.
Не бе стварно. Замисли министер да беше Ленчето. Ај можи ке го дочекаме и тој ден. Ако ништо друго камен е женава.
 

пунтер

betfair trader
Член од
21 март 2011
Мислења
5.218
Поени од реакции
8.580
протестите на кои беа фрлани талпи, бекатони, камења по полицијата,исто со шипки и стапови лице во лице при кои полицијата не превзеде сила ами се реши преку видеоматеријал да ги гони виновниците за насилство врз службено лице ???
да, така ги научија менторите од запад
 
Член од
3 март 2013
Мислења
2.678
Поени од реакции
1.357
Не си го тупете умот дека ке има избори на 24 Април, Еве јас ви кажувам избори уште минимум 4-5 месеци да не чекате. Жалам ДупмнОвци шо и овај пат бевте изиграни и изманипулирани како многу пати до сега.

Овај вашио поголем лажго и од Топшоп да ти бил. ххаххаха :)))
 
Член од
24 март 2010
Мислења
15.222
Поени од реакции
25.992
Не бе стварно. Замисли министер да беше Ленчето. Ај можи ке го дочекаме и тој ден. Ако ништо друго камен е женава.
Лена и Чуприна. Па главниот град го префрламе во Тетово. И ДУИ ќе бидат задоволни.
 
Член од
24 март 2010
Мислења
15.222
Поени од реакции
25.992
Не си го тупете умот дека ке има избори на 24 Април, Еве јас ви кажувам избори уште минимум 4-5 месеци да не чекате. Жалам ДупмнОвци шо и овај пат бевте изиграни и изманипулирани како многу пати до сега.

Овај вашио поголем лажго и од Топшоп да ти бил. ххаххаха :)))
Мафо бе, јас се повеќе и повеќе се согласувам со тебе. И мојот став е дека ако изборите не бидат на 24 Април, треба да бидат на 6 Ноември.[DOUBLEPOST=1455620990][/DOUBLEPOST]
Нема потреба од тоа. Скопје е на добар пат да стане Тетово.
За да им удоволиме на Лена и Драгана. Лена државен јавен обвинител, Драгана носител на листа во 6ка. Тоа би било убав хорор. :D
 
Последно уредено:

Емкаа

the worst thing about prison was the dementors.
Член од
14 мај 2008
Мислења
4.983
Поени од реакции
12.544
Незнам ти што викаш нормално е јас и ти да имаме толку дијаметрално различни ставови? И како тоа некој трет ке го пренесе објективно и непристрасно. Конкретно тука оние што се согласуваат со мојот став мене ми ставаат лајк, оние што те поддржуваат тебе ти ставаат тебе. Твојот проблем е што ти мислиш дека твојот став е оној вистинскиот и треба сите да го пренесат како вистински и правилен, додека ако го пренесат мојот се пристрасни. Небива таа работа.
Затоа пак би те прашал. Сител е провладина. Добро. Канал 5 е провладина . ОК.
Телма каква е ? Независна, непристрасна? 24 вести ?
Не е нормално. Не е нормално пола народ да мисли дека живее во диктатура, а другата половина да мисли дека ги уживаме сите демократски права, дека ружи ни цветаат, дека сме најсилна економија во светот. Сите мислат дека половината во која не припаѓаат е грешка. И сега Владе? Чаре?
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom