Изложби на кучиња

Член од
26 октомври 2012
Мислења
2.535
Поени од реакции
3.362
Ставете повеќе слики од изложбава .
 

GavolRulz

hippopotomonstrosesquipedaliophobia
Член од
23 март 2008
Мислења
12.608
Поени од реакции
11.149
Во колку часот почнува изложбата во сабота и каде точно?
 
Член од
10 јуни 2013
Мислења
176
Поени од реакции
232
Во колку часот почнува изложбата во сабота и каде точно?
Во Белви хотелот, мислам од 9 е за пријавување на кучињата, и од 10 почнува, ама незнам точно провери на фејсбук.
 
L

Lu

Гостин
Слика од вчерашната изложба во Белви :)



Иако веќе развивме мала дискусија за изложбата во општата тема за кучиња и ја поставив таму сликава, сепак тие постови брзо ќе се „изгубат“ низ темата, бидејќи е прилично активна ... а како што си е редот после секоја изложба ставаме слика од Best In Show во оваа тема :)
 
R

Runner

Гостин
jas bev razocaran od ona sto go vidov na Belvi. ni kvalitet ni kvantitet. Kvantitet siguren sum deka ima vo RM no kvalitet ne bas. se nadevam deka gresam, ama po slikive od Solun mislam deka retko nekoj primerok od RM moze da e vistinski konkurenten tamu. Sepak na povekjeto od nas milenicite ni se samo milenici i toa e ni e dovolno :)
 
Член од
10 јуни 2013
Мислења
176
Поени од реакции
232
jas bev razocaran od ona sto go vidov na Belvi. ni kvalitet ni kvantitet. Kvantitet siguren sum deka ima vo RM no kvalitet ne bas. se nadevam deka gresam, ama po slikive od Solun mislam deka retko nekoj primerok od RM moze da e vistinski konkurenten tamu. Sepak na povekjeto od nas milenicite ni se samo milenici i toa e ni e dovolno :)
Имаш грешка тука, во врска со квалитетот на МК кучиња, кај нас има повеќе квалитетни кучиња, со навистина врвно потекло, само тие луѓе си ја знаат работава во земјава, се е наместено и се е за пари , колку платиш толку добиваш, ништо не е фер, се е договорено однапред, ти отиди во белград на таа интернационална изложба да видиш дали има местенки, и да видиш квалитетни примероци. Не тука кај нас се симанал од планина, ни среден хендлерот ,ни кучето, и ми доаѓа на изложба на убавина за кучиња. Штета кај нас нема некој курс за хендлери, за тоа како треба да се онесуваш во ринг, како треба да го наместиш кучето за да ги покажеш сите негови добри страни а да ги прикриеш, што е можно повеќе, лошите, најблиску за таков курс во солун ама на грчки и во србија
 

SaltNPepa

Other's envy, owner's pride!!!
Член од
14 септември 2012
Мислења
1.945
Поени од реакции
2.523
Имаш грешка тука, во врска со квалитетот на МК кучиња, кај нас има повеќе квалитетни кучиња, со навистина врвно потекло, само тие луѓе си ја знаат работава во земјава, се е наместено и се е за пари , колку платиш толку добиваш, ништо не е фер, се е договорено однапред, ти отиди во белград на таа интернационална изложба да видиш дали има местенки, и да видиш квалитетни примероци. Не тука кај нас се симанал од планина, ни среден хендлерот ,ни кучето, и ми доаѓа на изложба на убавина за кучиња. Штета кај нас нема некој курс за хендлери, за тоа како треба да се онесуваш во ринг, како треба да го наместиш кучето за да ги покажеш сите негови добри страни а да ги прикриеш, што е можно повеќе, лошите, најблиску за таков курс во солун ама на грчки и во србија
Да не те разочарувам, али на ЦАЦИБ Белград, не да е наместено, него распродадено е :D Никогаш немаат добри рингови за кучиња од големите раси, да не зборувам дека судењето е катастрофа. Веќе неколку години лабрадорџиите одгледувачи тивко ја бојкотираат изложбата. Луѓе, сакате да си го покажете квалитетот-идете на специјалка, една е ама вредна нека биде. Баталете all-breed изложби. Оти реално, за мојава раса, до сега ниеднаш кога јас сум била не ме судел одгледувач на лабрадори. Кој како сака е секако де, ама квалитет не барајте на ЦАЦ и ЦАЦИБ.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom