Акции на СЈО (Генерална дискусија)

Статус
Затворена за нови мислења.

Bitcoin

Член од
24 мај 2005
Мислења
5.530
Поени од реакции
13.903
Интересен детал е што спинот и глумењето "Тошо" стана дел од секојдневието на просечниот ДПМНовец.
Овие немаат допирна точка со ВМРО, само ја злоупотребуваат нивната идеолошка рамка.
Убеден сум дека се работи за некој нов вид на финансиски тероризам, што ја усовршил Бранковата школа.
 
Последно уредено:
Член од
24 март 2010
Мислења
15.222
Поени од реакции
25.992
Да бе, Миленко и Јанко се пример за новинари затоа он кај нив гостува. Мислам колку и да го величаш колку и да е бог ваљда смееш да признаеш дека има и маана. Едноставно човекот не го бива за јавни настапи и ќе го изеде било кој новинар или политички противник. Не туку бладај со таргет и анализи. Нека направи Сител дебата со него и било кој од опозиција пак нема да се појави. А истите новинари ќе бидат и истата публика. Некогаш треба и да си стаиш граница што све ќе му оправдуваш.
:pos:

Груевски гостува на емисии каде што може да каже што тој би направил. На емисии каде што си ја промовира програмата. Груевски има сто пати повторено дека нема да гостува на интервју кое ќе наличува на дуелите Бранко-Љубчо од 90тите. Затоа што не е ебан кловн.

А за тоа дали има маана или не, не знам. Прашај ги Чадиковски, Борјан, Ванковска и Силјановска. Или лесно достапен е, најди го на улица и стави го во тесно. :D
 
Член од
19 март 2011
Мислења
18.984
Поени од реакции
40.197
Е ако де, затоа има повеќе опции. Ете го Заев, тој е за дуели, гостува кај Латаси и Богатинови, вика дека ако станел власт, такви дуели и дебати ќе имало секој ден. Никој не му тиска на народот ништо, сам ќе избере што сака да гледа.
E ако де, продолжете да му се обраќате на интелектуално најниските слоеви во општеството, поткупливи со сендвич и сладолед. Нив фаворизирајте ги. Не е важно што Македоија стана најзатуцаната земја во Европа, што образованието ни е трагедија, судството трагикомедија, здравството хорор. Битно е да се има за сендвич и сладолед, и Грујо да е вечен. Најважно е Грујо да остане на власт. Не е важно Македонија да биде нормална држава.

Народот, избори. Народот, избори.
 

bitushanec

Борец за човекови права
Член од
17 јануари 2006
Мислења
3.741
Поени од реакции
814
Не, не е така. Така сакате да биде. Јас сум дел од гласачкото тело и сакам да слушнам спротиставување на аргументи, здрава и нормална дискусија на нормални теливизии. Повеќето членовви на овој форум се млади луѓе и сигурен сум дека сите сакаат да слушнат таква дискусија.

Прво го храните народот со ѓубре, потоа тврдите дека ѓубре бара.
Народот верува на дела, не на празна демагогија. Видовме што бидна со вработувањето бар на еден член од фамилија и 300та фабрики во Струмица.
 
Член од
19 март 2011
Мислења
18.984
Поени од реакции
40.197
Народот верува на дела, не на празна демагогија. Видовме што бидна со вработувањето бар на еден член од фамилија и 300та фабрики во Струмица.
Гнидо, не ми одговори за човечињата на Гоца. Тие се дел од македонското национално ткиво што ВМРО и Темелко ги бранат?
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: k3b
Член од
26 септември 2012
Мислења
8.161
Поени од реакции
6.825
Интересен детал е што спинот и глумењето "Тошо" стана дел од секојдневието на просечниот ДПМНовец.
Овие немаат допирна точка со ВМРО, само ја злоупотребуваат неговата идеолошка рамка.
Убеден сум дека се работи за некој нов вид на финансиски тероризам, што ја усовршил Бранковата школа.
преточено во име на “странски инвестиции“
 
Член од
15 август 2009
Мислења
2.023
Поени од реакции
4.874
:pos:

Груевски гостува на емисии каде што може да каже што тој би направил. На емисии каде што си ја промовира програмата. Груевски има сто пати повторено дека нема да гостува на интервју кое ќе наличува на дуелите Бранко-Љубчо од 90тите. Затоа што не е ебан кловн.

А за тоа дали има маана или не, не знам. Прашај ги Чадиковски, Борјан, Ванковска и Силјановска. Или лесно достапен е, најди го на улица и стави го во тесно. :D
А ја сакам да оди во емисија каде што ќе го прашаат и за криминалите и скандалите и грешките. Не смееме ли тоа да го чуеме? Или јас не сум за Вмро и кој ме ебе? Не сум таргет?
 
Член од
26 септември 2012
Мислења
8.161
Поени од реакции
6.825
Народот верува на дела, не на празна демагогија. Видовме што бидна со вработувањето бар на еден член од фамилија и 300та фабрики во Струмица.
не спомнувај вработувања кои се користат како ефтина работна сила, на сите ни е јасно дека се бараат “модерни робови“ кои ќе работат за леб и вода(минималец кој не соодејствува со стандардот и потрошувачката кошничка за месец дена).............пропаѓањето на странските инвестиции кои примија големи инфузии од владата,испумпаа и допрва ќе ги пумаат тие средства дадени од влада(читај народни средства)[DOUBLEPOST=1455450167][/DOUBLEPOST]
А ја сакам да оди во емисија каде што ќе го прашаат и за криминалите и скандалите и грешките. Не смееме ли тоа да го чуеме? Или јас не сум за Вмро и кој ме ебе? Не сум таргет?
дури не гукнат оние џаболебари и продадени души кои молчат за 15к МКД месечно џабе ќебиде СЕ
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
44.500
Поени од реакции
82.018
Интересен детал е што спинот и глумењето "Тошо" стана дел од секојдневието на просечниот ДПМНовец.
Овие немаат допирна точка со ВМРО, само ја злоупотребуваат неговата идеолошка рамка.
Убеден сум дека се работи за некој нов вид на финансиски тероризам, што ја усовршил Бранковата школа.
Апсолутно си во право.
Ова е една банда со голема мрежа од платеници која го узрупира македонскиот национален простор и неговите квалитети.
Тие врска немаат ниту од статутот на партијата ниту од идеалите на ВМРО.
Да имаа досега ќе излезеа сто пати од овој антимакедонски криминален конгломерат, кој успеа да му нанесе на македонското ткиво штета и зло, колку и неговите противници.
Не може да набројат сите штети и зла кои ги спроведаоа овие бандити врз својот сопствен народ, а во корист на двајца луѓе, кои како феудалци им фрлаат трошки на кметовите, во замена за сопствеништво и Право на прва ноќ.
Нема таа руља никакви идеали, уште помалку патриотски идеали. Тоа се гомна слични на соросовите испрдоци. Можда и полоши.
 
Член од
24 март 2010
Мислења
15.222
Поени од реакции
25.992
А ја сакам да оди во емисија каде што ќе го прашаат и за криминалите и скандалите и грешките. Не смееме ли тоа да го чуеме? Или јас не сум за Вмро и кој ме ебе? Не сум таргет?
Ти може утре да сакаш некој да му лупа на тапан, а тој да игра шота, за да покаже дали знае. За криминалите има суд, за скандалите и грешките имаш избори. Груевски не ти е слуга, па да го прави тоа што ти го сакаш, туку е личност како и сите други и има право да избере што сака да прави.
 
Член од
3 март 2013
Мислења
2.678
Поени од реакции
1.357
I Natasa Srdoc se izjasni deka FBI stoj na raspolagajne na Katica Janeva. Sega Dpmnovci jasno vi e deka titanik vekje udri vo karpata mraz? Sega dlaboko vo vas svesni ste deka e gotovo??? i pocnuva borbata za spas?
Tolku..
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
18.314
Поени од реакции
22.117
не спомнувај вработувања кои се користат како ефтина работна сила, на сите ни е јасно дека се бараат “модерни робови“ кои ќе работат за леб и вода(минималец кој не соодејствува со стандардот и потрошувачката кошничка за месец дена).............пропаѓањето на странските инвестиции кои примија големи инфузии од владата,испумпаа и допрва ќе ги пумаат тие средства дадени од влада(читај народни средства)
Да не ме сфатиш погрешно, нема врска ова со политка. Само онака чисто ме интересира од кога те избркаја или сам си замина од Кромберг ( по муабетот колку што се сеќавам таму имаш работено) сега работиш некаде ?
Какви услови имаш, плата ова она. Само немој се ефтини финти и без навреди. Ако сакаш одговори ако не биди здрав и жив.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
44.500
Поени од реакции
82.018
... туку е личност како и сите други и има право да избере што сака да прави.
Солза ми потече низ образ читајќи го ова.
Вероватно и за Ал Багдади или Осама Бин Ладен некој ова го има напишано.
 
Член од
15 август 2009
Мислења
2.023
Поени од реакции
4.874
Ти може утре да сакаш некој да му лупа на тапан, а тој да игра шота, за да покаже дали знае. За криминалите има суд, за скандалите и грешките имаш избори. Груевски не ти е слуга, па да го прави тоа што ти го сакаш, туку е личност како и сите други и има право да избере што сака да прави.
Баш ми е слуга. Со мои пари работи и од мои пари зема плата. А не само од оние на вмровците. Судови и избори. Таа е таа реторика.

Sent from my SM-N9005 using Tapatalk
 
Член од
24 март 2010
Мислења
15.222
Поени од реакции
25.992
Солза ми потече низ образ читајќи го ова.
Не е тоа за солзи на око. Туку е факт. Треба да си го избиете од глава идиотизмот дека некој би давал рапорт што прави, пред вас.[DOUBLEPOST=1455450757][/DOUBLEPOST]
Баш ми е слуга. Со мои пари работи и од мои пари зема плата. А не само од оние на вмровците. Судови и избори. Таа е таа реторика.

Sent from my SM-N9005 using Tapatalk
Не му давај плата веќе, ако не работи ко што треба. Зошто му даваш?
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom