Акции на СЈО (Генерална дискусија)

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
24 март 2010
Мислења
15.222
Поени од реакции
25.992
Знаеш шо, некако поприфатливо ми е ова мислење да ти е наметнато од партија. Мене ме загрижува ако возрасен човек самостојно носи вакви заклучоци и има вакви мислења.
Како се докажува лојалноста во ВМРО? Сериозно прашувам, за другар.
Моментално една од милионите раце на Сашо стои со вперен пиштол до мојата глава. Плус, се закануваат дека нема да го бранат татко ми од мајка ми веќе. Така да, скроз ми е наметнато.

Не знам јас, другари ми кажувале. Зачлени се, ќе дознаеш.
 

gade

Augustus
Член од
12 април 2008
Мислења
4.845
Поени од реакции
5.148
Малку сериозно сега, возрасни луѓе сме сепак.
Прашање до активистите на ВМРО, каква е атмосферата во штаб и што се разговара?

Сериозно прашувам, не тролам или нешто.
 

Емкаа

the worst thing about prison was the dementors.
Член од
14 мај 2008
Мислења
4.983
Поени од реакции
12.544
Моментално една од милионите раце на Сашо стои со вперен пиштол до мојата глава. Плус, се закануваат дека нема да го бранат татко ми од мајка ми веќе. Така да, скроз ми е наметнато.

Не знам јас, другари ми кажувале. Зачлени се, ќе дознаеш.
Долга е раката на ВМРО, не би ме изненадило.
Сполајти, членување во партија освен ако не тераш некоја апла политичка кариера ми е само за нискоинтелегентни особи. Не се сметам за таква. :X3:
 
Член од
24 март 2010
Мислења
15.222
Поени од реакции
25.992
Малку сериозно сега, возрасни луѓе сме сепак.
Прашање до активистите на ВМРО, каква е атмосферата во штаб и што се разговара?

Сериозно прашувам, не тролам или нешто.
За КИМови. Тоа се комисии на изборни места.[DOUBLEPOST=1455320750][/DOUBLEPOST]
Долга е раката на ВМРО, не би ме изненадило.
Сполајти, членување во партија освен ако не тераш некоја апла политичка кариера ми е само за нискоинтелегентни особи. Не се сметам за таква. :X3:
Супер. Сега, валда и јас имам право на едно прашање. Што толку љубопитност, за работа што сигурно не би ја правела во живот?
 
Член од
24 март 2010
Мислења
15.222
Поени од реакции
25.992
Во кој смисол? Нормален муабет за кој на кое изборно место? Не се расправа за кризава?
Состаноци нема секој ден. Има по потреба, најчесто еднаш неделно. И во 99% од случаите се со прецизна агенда. Моментално работа на местните комитети е тоа, да одредат луѓе што ќе ги наполнат КИМ тимовите.

А ако мислиш на неформалниот муабет, меѓусебниот, тој е од констатации дека мора да се држиме заедно, до гнев кон раководството затоа што одбива да употреби сила.
 

Емкаа

the worst thing about prison was the dementors.
Член од
14 мај 2008
Мислења
4.983
Поени од реакции
12.544
За КИМови. Тоа се комисии на изборни места.[DOUBLEPOST=1455320750][/DOUBLEPOST]
Супер. Сега, валда и јас имам право на едно прашање. Што толку љубопитност, за работа што сигурно не би ја правела во живот?
Ти реков за другар дека прашувам бе....

Eдит:
А ако мислиш на неформалниот муабет, меѓусебниот, тој е од констатации дека мора да се држиме заедно, до гнев кон раководството затоа што одбива да употреби сила.
И јас сум за да употреби сила, еден убав ќотек пошо изгледа уште не ви доаѓа умот.
 

karan

бивш поет, плукач, вљубеник во слободата
Член од
31 мај 2006
Мислења
3.595
Поени од реакции
2.719
Ти реков за другар дека прашувам бе....

Eдит:


И јас сум за да употреби сила, еден убав ќотек пошо изгледа уште не ви доаѓа умот.
Другар ти слеп е или неписмен е?? Шо не си праша сам?
 
Член од
24 март 2010
Мислења
15.222
Поени од реакции
25.992
Ти реков за другар дека прашувам бе....
Eдит:
И јас сум за да употреби сила, еден убав ќотек пошо изгледа уште не ви доаѓа умот.
Да де, многу вицкасто и длабоко. И после се буниш зошто немало општествена дебата. Баш затоа.
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.723
Поени од реакции
43.894
Малку сериозно сега, возрасни луѓе сме сепак.
Прашање до активистите на ВМРО, каква е атмосферата во штаб и што се разговара?

Сериозно прашувам, не тролам или нешто.
 

Емкаа

the worst thing about prison was the dementors.
Член од
14 мај 2008
Мислења
4.983
Поени од реакции
12.544
Да де, многу вицкасто и длабоко. И после се буниш зошто немало општествена дебата. Баш затоа.
Јас знам зошо нема општествена дебата веќе 10 години, ти знаеш или хинт да ти дадам?
Затоа што за општествена дебата е потребна култура и изнесување факти, а не на секоја реченица да се реплицира со соросоидни и да се фрлаат некои прашања кои врска немаат со темата само за да се одвлече внимание.
Денес на прес изнесува Јанева дека се фалсификувани избори, "новинарот" од Сител поставува прашање колкава и е киријата. Па уште зазема некој став како да прашува којзнае колку битно прашање, местеле тие шо местеле избори Катице колкава е киријата те прашав! Сериозно?
Јас да те прашам зошо е состојбава ваква каква што е, ќе ми реплицираш ти или батко Брутус или Битуш, еми во времето на СДСМ каква беше? Е затоа.
 
Член од
24 март 2010
Мислења
15.222
Поени од реакции
25.992
Миле и Горде 30 дена притвор.
Ако веќе си нестрплив за такви информации, Саше Димовски и Сведок ти се многу порелевантен извор од Зоран Божиновски.
Јас знам зошо нема општествена дебата веќе 10 години, ти знаеш или хинт да ти дадам?
Затоа што за општествена дебата е потребна култура и изнесување факти, а не на секоја реченица да се реплицира со соросоидни и да се фрлаат некои прашања кои врска немаат со темата само за да се одвлече внимание.
Денес на прес изнесува Јанева дека се фалсификувани избори, "новинарот" од Сител поставува прашање колкава и е киријата. Па уште зазема некој став како да прашува којзнае колку битно прашање, местеле тие шо местеле избори Катице колкава е киријата те прашав! Сериозно?
Јас да те прашам зошо е состојбава ваква каква што е, ќе ми реплицираш ти или батко Брутус или Битуш, еми во времето на СДСМ каква беше? Е затоа.
Пак ништо не разбра. Не зборев за ВМРО-СДСМ, колкава е киријата и чуда. Зборев за нашата преписка овде. Истиот проблем е и во општеството. Едноставно, со некого не можеш да комуницираш нормално.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom