Акции на СЈО (Генерална дискусија)

Статус
Затворена за нови мислења.

Сталкерот

Резидентен космонаут
Член од
5 јуни 2012
Мислења
5.759
Поени од реакции
7.586
дали тоа значи дека дотичните министри од патриотската влада на Никола Груевски имаат бугарски пасоши?

Не е ова малце контрадикторно?
Немој да ти се испушти во иднина вакво прашање, ќе треба да се фарбаш плав.
Сериозен сум, види си што имате во ЦК и ИК и ќут за пасошите. ;)
 
Член од
24 март 2010
Мислења
15.222
Поени од реакции
25.992
Немој да ти се испушти во иднина вакво прашање, ќе треба да се фарбаш плав.
Сериозен сум, види си што имате во ЦК и ИК и ќут за пасошите. ;)
Сум видел. Ниту Миле, ниту Гордана немаат двојно државјанство.
 

Кирца

Монк
Член од
7 април 2008
Мислења
7.051
Поени од реакции
2.289
Е да де. Тоа ќе видиме со доказите....разговорите ли ќе бидат?
И беше поставено такво прашање на обвинителката.Она кажа дека нема разговорите да бидат земени како докази.
 
Член од
23 октомври 2011
Мислења
887
Поени од реакции
2.207
Може ли сите запознаени со ликот и делото на Темелко да набројат три работи кои ги направил што го подобрил животот на македонците во Албанија?
Им овозможува на младите пустечанки да се омажат во Источна Македонија. Замисли под какви услови живеат тие жени што сон им е да се омажат во Злетово, Виница или Берово и така да се спасат од пустецот. Ебем ти живот ако карта за подобар живот ми е мажачка во Подржикоњ.

Тоа создаде Темелко.

Тој живее во Ресен, а владее во Пустец. Што не се врати во Пустец тутун да сади од љубов кон македонската земја во Албанија? Што не ја продаде ќерка му за стар ерген како 80% од народот таму?

Сега некој сака да ми го шитне како борец за македонштината во Албанија и жртва на антимакедонски сили. Ма немој да ме ј ...ш бре. Јас сум стар националист и македонист. Од такви борци за националното ткиво пун курац е државата.

Зошто не го уапсија Воскопулос од Лерин или Стојков од Петрич туку баш Темелко? Затоа што не му чист газот ...

Џабе играат на национална карта, таа не го амнестира ако сторил криминал!
 

LepiDzoni

Profesionalen ulichen cigan
Член од
25 јули 2014
Мислења
1.361
Поени од реакции
3.519
Преполни се со контрадикторности комуњариве, не е точно дека миле гоца и божиновски имаат бугарски пасоши, миле има грчки пасош,божиновски има хрватски само гордето има бугарски пасош.
ц ц ц ц ц ц комуњарски лаги еј
Mhmmm pocnaa da izleguvaat termitite od drvoto, vi gori pod noze covecinjaa hahaha. Na kraj tie covecinja mameto vi go ebaa
 

bitushanec

Борец за човекови права
Член од
17 јануари 2006
Мислења
3.741
Поени од реакции
814
До сега плукаа по Македонците од Пустец, сега почнаа и да ги апсат. Метаксас може да им подзавиди.
 
Член од
3 март 2013
Мислења
2.678
Поени од реакции
1.357
Мораше од некаде да се почни во оваа пустошија . Ако и после сите овие случувања чипираните грујовисти се удират во гради и ги бранат интересите негови ,крајно време е да се почни со размислување за иселување.
- Најако од се е што , сите исто размислуваат ни помалце ни повеке од границите на обрачот ИСТО . Како се чипирани бог знае.
- Јас да би се прашувал , Латас би го наградил, не е за во затвор таков талент кој успеа толку многу луѓе да ги кодира да размислуваат како еден.
 
Член од
24 март 2010
Мислења
15.222
Поени од реакции
25.992
Мораше од некаде да се почни во оваа пустошија . Ако и после сите овие случувања чипираните грујовисти се удират во гради и ги бранат интересите негови ,крајно време е да се почни со размислување за иселување.
- Најако од се е што , сите исто размислуваат ни помалце ни повеке од границите на обрачот ИСТО . Како се чипирани бог знае.
- Јас да би се прашувал , Латас би го наградил, не е за во затвор таков талент кој успеа толку многу луѓе да ги кодира да размислуваат како еден.
Мафо бе, па ти жив си бил. Живна атмосферата кај вас малце?
 
W

wicked_1

Гостин
Се надевам онака ја спомна, а не ја поврзуваш со случајов. :P
не си го читал доволно, ова со кривичното е ново

Да си македонец градоначалник во општина каде што живеат Македонци е успех и дело за почит, а не за апсење.
Срамота. Предавничко-комуњарска завера.
во криза е идентитетот
 

Shorty

Вансериски
Член од
30 јануари 2007
Мислења
7.277
Поени од реакции
1.496
Ти си господине тој што извртува. Поентата беше дека судот одредува притвор а не обвинителството. Не може да уапсиш некого и да го држиш приведен подолго од 24 часа. А дали бил истражен како порано или сега судија во претходна постапка тоа е веќе правничко тупење.
Може сум пивнат малу ама колку шо памтим, притвор у новиот ЗКП одредува судија у претгодна постапка. Тој е предложен од ЈО. Реално како што е сега ситуацијата ако има стварно докази за основано сомнение, тогаш ниеден судија не би ризикувал да не даде притвор, да не го јаде и он :D
 
Член од
31 јануари 2014
Мислења
5.169
Поени од реакции
2.272
Може сум пивнат малу ама колку шо памтим, притвор у новиот ЗКП одредува судија у предистражна постапка. Тој е предложен од ЈО. Реално како што е сега ситуацијата ако има стварно докази за основано сомнение, тогаш ниеден судија не би ризикувал да не даде притвор, да не го јаде и он :D
На здравје! Да, по се изгледа е така. Е сега вака поднапиен кажи ми дали е покренато обвинение или не? На 24 вести пишува кривична пријава, во официјалното излагање СЈО вика отворена истражна постапка и тн. Мислам дека има разлика од обвинителен акт и кривична пријава и отварање истражна постапка.
 
Член од
4 февруари 2009
Мислења
7.733
Поени од реакции
7.549
То е то. Се прашувам што ќе се десеше Албански градоначалник од Македонија да беше приведен на пример во Србија, какви реакции ќе имаше, макар бил најкрив на светов. Сега Македонската држава приведуват Македонец, градоначалник во Албанија а и има барем една Македонска партија која се согласува со тоа. Затоа ништо нема да биде од таа држава. И да е вмешан Темелко виновниците за гласачите од Пустец се други. Сега фали само Албанија да испрати протестна нота за кркамбарот да биде целосен.
Еве го и Миленко, комплетно се согласува со тебе.
http://dudinka.mk/?p=2392

За болдов, па ако е вмешан, значи и он е виновен? Или е абсолвиран од било каква криминална одговорност затоа што лошо ќе изгледало за дијаспората ако искочи дека нивен избран претставник е всушност криминалец?
Апсење на човекот што се бори за македонското национално ткиво, борец за Македонизмот и Македонија во Албанија е уапсен.Дури и да е крив, тој тоа го правел за да се подобри животот на Македонците во Албанија.И сега сите што гласале од Пустец ќе ги апсиме ? Ќе ги апсиме сите што се Македонци ? Да ви ја ебам мајката и пичка албанец СКА на сите и од власта и од опозицијата.ШИПТА РСКА власт не ни бега.
Борец за Македонизмот?
Значи Македонизам е да земеш кутри, крајни сиромашни ‘човечиња‘ на коишто си им избран градоначалник за уши, да ги буташ по автобуси и станови и да ги тераш да учествуваат во изборна измама за твоја лична финансиска корист?
Па уште тоа го правел за да го подобри животот на Македонците во Албанија? :pos:
Прав Робин Худ е овој Темелко.
Па уште толку е инволвиран за борбата на македонизмот во Пустец, што не ни живее таму, туку во Ресен.

Па како успеа да го свртиш сево ова во апсења на сите македонци и албанска власт, алал нека ти е.
Како ве ебат Миленко и компанија во здрав мозок со тој лажен патриотизам, браво. Си ги заслужуваат парите што ги добиваат од Протуѓер.
 
Последно уредено:

Shorty

Вансериски
Член од
30 јануари 2007
Мислења
7.277
Поени од реакции
1.496
На здравје! Да, по се изгледа е така. Е сега вака поднапиен кажи ми дали е покренато обвинение или не? На 24 вести пишува кривична пријава, во официјалното излагање СЈО вика отворена истражна постапка и тн. Мислам дека има разлика од обвинителен акт и кривична пријава и отварање истражна постапка.
Има, кривична пријава имало од СДСМ пред неколку месеци, па имало индиции нешо докази ово оно и сега е отворена истражна постапка поради основано сомнение. Кога ќе пројдат распитите и се' тоа, ќе биде подигнат обвинителен акт. Тоа сум сигурен дека ќе подигнат, само да заврши истражната постапка а чим вака театрално се поставија СЈО, ќе биде подигнат обвинителен до крајот на месецот.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom