проблем со свршување

Член од
5 ноември 2011
Мислења
38
Поени од реакции
16
Здраво,

имам еден малку незгоден проблем, тоа е што додека имам секс со девојка ми не можам да свршам во неа внатре, иако не кориситиме кондом. Никако не ми доаѓа. Понекогаш сексот трае долго, се додека таа не сврши, а после јас рачно можам некако да завршам, но никако внатре. Всушност, понекогаш и преголемата лубрикација кај неа ме прави да не осеќам многу, или да не осеќам ништо. Во таква ситуација кога не осеќам триење заради преголемата лубрикација почнува да ми се спушта. Најголем проблем е што, од страв дека нема да завршам, во последно време исто така добивам слаба ерекција. Тоа е веќе психолошки проблем.

Дали постои нешто, некаква маст или било што би ми го направило пораздразлив пенисот и да можам да завршувам регуларно па макар и за брзо време. Подобро да го повторуваме сексот неколку пати отколку оваа ситуација?
 

EDCer

No Kitty, this is my pot pie!
Член од
19 ноември 2015
Мислења
1.043
Поени од реакции
813
Затвори ги очите и замислувај си некоја глумица или сл. ако не помага тоа, стави то 10тина пати, извади го, забриши го влажноти и пак исто, а да прашам, до толку ли е раширена?
 
Член од
12 август 2011
Мислења
3.829
Поени од реакции
2.031
Девојкати има слаби вагинални мускули. Ќе треба да ги зајакнува (вежба) инаку секој би се осеќал така ко со школски ранец.... да има секс.
 

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.896
Поени од реакции
31.267
Здраво,

имам еден малку незгоден проблем, тоа е што додека имам секс со девојка ми не можам да свршам во неа внатре, иако не кориситиме кондом. Никако не ми доаѓа. Понекогаш сексот трае долго, се додека таа не сврши, а после јас рачно можам некако да завршам, но никако внатре. Всушност, понекогаш и преголемата лубрикација кај неа ме прави да не осеќам многу, или да не осеќам ништо. Во таква ситуација кога не осеќам триење заради преголемата лубрикација почнува да ми се спушта. Најголем проблем е што, од страв дека нема да завршам, во последно време исто така добивам слаба ерекција. Тоа е веќе психолошки проблем.

Дали постои нешто, некаква маст или било што би ми го направило пораздразлив пенисот и да можам да завршувам регуларно па макар и за брзо време. Подобро да го повторуваме сексот неколку пати отколку оваа ситуација?
Збичи и го анално, аналот е вистински калап за секој пенис.
 
Член од
5 август 2007
Мислења
3.577
Поени од реакции
2.560
Пробај со позава. Само таа малку подисправена, и туркај ја на долу, дури не почниш убаво да го чуствуваш, а не ти причинува болка.

Исто пробај и пополека, остај ги порничите, пенетрирај полека подлабоко...

Потруди се да го исклучиш мозокот... знам дека тешко е, ама многу вероватно е психички да е проблемот.

 

ShakaZulu

" Тој Сум Бре "
Член од
29 јули 2008
Мислења
3.257
Поени од реакции
3.608
Дали е ова еден од ретките случаи каде некој има девојка а сака да и сврши внатре иако нема кондом? :)
Шала на страна како што пишаа погоре пробајте пози кои нудат зголемен контакт.
 
Член од
5 април 2015
Мислења
163
Поени од реакции
46
koga imam seks so devojkami sekoj pat brzo svarsuvam dali vtora ili treta tura sekogas e isto vremeto max 5 do 10 min sto da se prevzeme za podolg odnos
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
Какви спрејови бе.... :D
Потребно е искуство со кое се учи како да се контролира ејакулацијата. Менување на позата, никако онаа погоре на сликата каде женското го одредува темпото на пенетрирање. Кога ќе осетиш дека си блиску до ејакулација го вадиш и се опушташ, потоа пак почнуваш се додека осетиш дека повеќе е невозможно да се одложува.
 

батеМаче

Човек
Член од
3 декември 2008
Мислења
319
Поени од реакции
271
Какви спрејови бе.... :D
Потребно е искуство со кое се учи како да се контролира ејакулацијата. Менување на позата, никако онаа погоре на сликата каде женското го одредува темпото на пенетрирање. Кога ќе осетиш дека си блиску до ејакулација го вадиш и се опушташ, потоа пак почнуваш се додека осетиш дека повеќе е невозможно да се одложува.
Само што тој не сака да го одложи тој сака да сврши
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872

ShakaZulu

" Тој Сум Бре "
Член од
29 јули 2008
Мислења
3.257
Поени од реакции
3.608
Двајца бараат помош во темава и двајцата имаат сосем различен проблем, ќе згрешат кој совет за кого е гарант :D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom