Пофалби или критики за туристичките агенции

Член од
23 ноември 2011
Мислења
14.322
Поени од реакции
32.862
Добро не ми е јасно, не им е првпат, имаат таква репутација, како може досега да не се санкционирани или затворени за ова што го прават.

А и ти друже да извиниш ама кај баш со нив си нашол да одиш. За Банско па најлесно е директно со хотелите да се договориш и резервираш.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Се знае кај нас кои агенции се од аирот, Фибула, Игуана, Савана и тек тук некои со кои си бил и имаш позитивно искуство. Може поскапи се од другите ама барем знаеш дека тоа што го гледаш на проспект, тоа го добиваш.
А за Банско, Боровец, се слагам со Бејтман, 3-4 мејла размени со хотелот и договорен си.
 

Skorp

That guy...
Член од
30 јуни 2010
Мислења
1.173
Поени од реакции
2.112
Добро не ми е јасно, не им е првпат, имаат таква репутација, како може досега да не се санкционирани или затворени за ова што го прават.

А и ти друже да извиниш ама кај баш со нив си нашол да одиш. За Банско па најлесно е директно со хотелите да се договориш и резервираш.


Poklon mi beshe ova, nikogas so agencii ne shetam
 
Член од
20 август 2013
Мислења
34
Поени од реакции
12
Poklon mi beshe ova, nikogas so agencii ne shetam
И што се случи после тие 6 ч, ве сместија ли во некој хотел или се вративте назад? Пријатели мои беа викендов преку Јупитер исто во Банско и немаа никаков проблем а баш им беше страв како ке поминат.
 

Skorp

That guy...
Член од
30 јуни 2010
Мислења
1.173
Поени од реакции
2.112
И што се случи после тие 6 ч, ве сместија ли во некој хотел или се вративте назад? Пријатели мои беа викендов преку Јупитер исто во Банско и немаа никаков проблем а баш им беше страв како ке поминат.

Ova se sluci koa trebashe checkout da pravime. Mesto da si trgam doma (bev so kola), dremev tamu za tie od hotelot pasosh da mi dadat... a u megjuvreme nervi gubev i se raspravav
 

Srcee

Unforgettable
Член од
29 април 2008
Мислења
5.275
Поени од реакции
3.496
Добро не ми е јасно, не им е првпат, имаат таква репутација, како може досега да не се санкционирани или затворени за ова што го прават.

А и ти друже да извиниш ама кај баш со нив си нашол да одиш. За Банско па најлесно е директно со хотелите да се договориш и резервираш.
Негде прочитав дека Grouper и Јупитер го имаат истиот сопственик.
 
Член од
3 февруари 2016
Мислења
1
Поени од реакции
0
zdravo,



Dali nekoj imal iskustvo ili znae kako ode postpka za refundiranje na sredstva za neispolet aranzman?[DOUBLEPOST=1454528492][/DOUBLEPOST]JK Travel - ok se ponudite se realiziraat vo celost
AtlantiS - Stumica se katastrofa, imam mnogu loso iskustvo za patuvanje vo Dubai....
Jupiter - uzasna orgaznizacija ili deorganizacija e podobro da se kaze...

Aurora - profesionalni i gi ispolnuvaat ponudite vo celost
 
Последно уредено:
Член од
5 февруари 2007
Мислења
10.653
Поени од реакции
13.130
После онаа глупост што ја направија во Турција не знам како имате доверба во Јупитер.
Да е една само... Него што праиме коа 3 пати (со букви ТРИ ПАТИ) ќе се повтори истата глупост во еден месец?
zdravo,



Dali nekoj imal iskustvo ili znae kako ode postpka za refundiranje na sredstva za neispolet aranzman?[DOUBLEPOST=1454528492][/DOUBLEPOST]JK Travel - ok se ponudite se realiziraat vo celost
AtlantiS - Stumica se katastrofa, imam mnogu loso iskustvo za patuvanje vo Dubai....
Jupiter - uzasna orgaznizacija ili deorganizacija e podobro da se kaze...

Aurora - profesionalni i gi ispolnuvaat ponudite vo celost
Друже, претпоставувам за која агенција алудираш, но не ми е јасно зошто си бил корисник на таа агенција кога мал милион пати се ширеше и повторуваше низ социјалниве медиуми дека од таа агенција не очекувајте ништо добро. За памет во глава, друг пат отварајте очи.
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Да е една само... Него што праиме коа 3 пати (со букви ТРИ ПАТИ) ќе се повтори истата глупост во еден месец?

Друже, претпоставувам за која агенција алудираш, но не ми е јасно зошто си бил корисник на таа агенција кога мал милион пати се ширеше и повторуваше низ социјалниве медиуми дека од таа агенција не очекувајте ништо добро. За памет во глава, друг пат отварајте очи.
Ова секогаш ме нервирало, обвинување на тој што бил измамен, а не на туристичката агенција. Јупитер треба да биде санкционирана како туристичка агенција и дебело да бидат оштетени луѓето што биле измамени. Луѓето се измамуваат, се случува. Јас и ти можеби не би оделе, но можеби не слушнал секој, можеби заборавиле дека е истата агенција и слично. Не е ни важно зошто отишол преку Јупитер, важно е дека Јупитер конечно треба сериозно да си плати.
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
Е ај да плачеме заедно со тие измамените. Колку треба да си за да поверуваш дека навистина некој ќе ти даде гратис патување или ќе ти го овозможи по многу ниска цена која ја нема во ниедна друга агенција?
Си кажа дека патувањето му е награда. А пред наградно патување се проверува агенцијата и коментари од лица кои претходно имаат патувано преку неа.
Ама по што е гага сите "Абе ај ќе одам, па никој не ти дава гратис."

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Ок тоа дека треба да се санкционирани ама кога знаеш дека државава работи на принцип "мајка и маќеа", не си ставај тен во здрава нога со одредени компании :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom