Кладилница (Генерална дискусија)

Член од
18 септември 2011
Мислења
5.432
Поени од реакции
5.555
Mathews me zaeba za site pari ..kopil .
Samo 9poena,ti ebam sutot,Paul ostana na 22,Hayward isto -,Butler ne igrase,barem 6000den dobivka .
Na drugo livce Okafor i Horford ,gi imav uste Lin + i Lebron - .ti ibam srekata .
Ke igrame nesto od Evroliga ?
Пулен 14.5+

Денеска кај Цедевита го нема Бабиќ, а Немања Гордиќ е под грип и не се знае колку ке е можно да изигра.

Ке игра 30+ минути

Хендрикс 8.5+

Игра против бившиот клуб, чии центри не се класични и затоа очекувам да ги напуни, како Цирбес минатата недела.

Ерден 10,5+

Кој кур е Цедевита бе. :D Имаат само еден прав центар - Билан, Жориќ е во аут, а Араповиќ е глуп.

Зизис 9.5+

Со оној ментолот тренерот на Барса, Барса може и да изгуби вечер, очекувам Зизис фа повлече максимум.

Може да се проба

Квинси Милер 13.5-

Квинси до вчера имал температура не ни тренирал пред утакмицата,така да game decision ке е, и да игра не знам колку би пружил, болен е.
 
Член од
15 октомври 2014
Мислења
2.041
Поени од реакции
802
Пулен 14.5+

Денеска кај Цедевита го нема Бабиќ, а Немања Гордиќ е под грип и не се знае колку ке е можно да изигра.

Ке игра 30+ минути

Хендрикс 8.5+

Игра против бившиот клуб, чии центри не се класични и затоа очекувам да ги напуни, како Цирбес минатата недела.

Ерден 10,5+

Кој кур е Цедевита бе. :D Имаат само еден прав центар - Билан, Жориќ е во аут, а Араповиќ е глуп.

Зизис 9.5+

Со оној ментолот тренерот на Барса, Барса може и да изгуби вечер, очекувам Зизис фа повлече максимум.

Може да се проба

Квинси Милер 13.5-

Квинси до вчера имал температура не ни тренирал пред утакмицата,така да game decision ке е, и да игра не знам колку би пружил, болен е.
Pullen ide na Challates ??
 
Член од
18 септември 2011
Мислења
5.432
Поени од реакции
5.555
Pullen ide na Challates ??
Па не знам,зависи од ротацијата, може и да почне вечер Пулен со што би го чувал Дијамантидис, ама ке покрива вечер Пулен за одсуството на Бабиќ, па и кога Гордиќ ке е на 1(ако игра), тој ке е на двојка, така да би требало да влезе...
 
Член од
15 октомври 2014
Мислења
2.041
Поени од реакции
802
Па не знам,зависи од ротацијата, може и да почне вечер Пулен со што би го чувал Дијамантидис, ама ке покрива вечер Пулен за одсуството на Бабиќ, па и кога Гордиќ ке е на 1(ако игра), тој ке е на двојка, така да би требало да влезе...
Betcity Miller e na 14.5 a Pullen 13.5. iako mi e daleku,sepak eden poen e golema razlika .
Ovie dvajca + nekoj da go stavam,da gi pustam na 1000den .
 
Член од
5 јануари 2012
Мислења
9.288
Поени од реакции
4.961
Пулен 14.5+

Денеска кај Цедевита го нема Бабиќ, а Немања Гордиќ е под грип и не се знае колку ке е можно да изигра.

Ке игра 30+ минути

Хендрикс 8.5+

Игра против бившиот клуб, чии центри не се класични и затоа очекувам да ги напуни, како Цирбес минатата недела.

Ерден 10,5+

Кој кур е Цедевита бе. :D Имаат само еден прав центар - Билан, Жориќ е во аут, а Араповиќ е глуп.

Зизис 9.5+

Со оној ментолот тренерот на Барса, Барса може и да изгуби вечер, очекувам Зизис фа повлече максимум.

Може да се проба

Квинси Милер 13.5-

Квинси до вчера имал температура не ни тренирал пред утакмицата,така да game decision ке е, и да игра не знам колку би пружил, болен е.
Нешто си збркал со Ерден игра против Звезда не против Цедевита.
 
Член од
18 септември 2011
Мислења
5.432
Поени од реакции
5.555
Нешто си збркал со Ерден игра против Звезда не против Цедевита.
Упс, ке излезе секако Цирбес дефанзивно е тиња, наркоманот Урош Луковиќ му даде 20 поени во Аба, не па ли Ерден.
 
Член од
26 септември 2012
Мислења
8.096
Поени од реакции
6.735
Нема ништо убаво за играње денес, во било кој спорт. Ако сте за играње лото, уплаќајте ;)
Бемелманс има валуе 2.50 коефициент,подобар во сала е од Штруфчето,левичар е,мислам дека е потценет денес треба да добие(за љубителите на сингл)

Агут - Крајинович (хенд.-5.5) 2 1.90 - ако е СЕ во ред со Крајинович не верувам лесно да се распадне и да биде демолиран,да добие со 6 гема разлика денес Агут за мене е преголема разлика
 
Член од
5 јануари 2012
Мислења
9.288
Поени од реакции
4.961
Упс, ке излезе секако Цирбес дефанзивно е тиња, наркоманот Урош Луковиќ му даде 20 поени во Аба, не па ли Ерден.
Јас се мислам меѓу Харангоди и Гордон кој од нив двајца во добра серија се и двајцата последниве 2 утакмици посбено гордон искина против Пао одличен процент има е сега ги играше над 30 минути последнава утакмица за оваа незнам може ќе ги ротира .
Иначе Билан ми се игра + мене кој курац се центриве од Пао Ерден им даде 11 поена прошлата со 4/6 за 2 и само 3/10 погодени слободни фрлања , Билан 13 имаше против Фенер денес би требало да префрли со овие .
 
Член од
15 октомври 2014
Мислења
2.041
Поени од реакции
802
Јас се мислам меѓу Харангоди и Гордон кој од нив двајца во добра серија се и двајцата последниве 2 утакмици посбено гордон искина против Пао одличен процент има е сега ги играше над 30 минути последнава утакмица за оваа незнам може ќе ги ротира .
Иначе Билан ми се игра + мене кој курац се центриве од Пао Ерден им даде 11 поена прошлата со 4/6 за 2 и само 3/10 погодени слободни фрлања , Билан 13 имаше против Фенер денес би требало да префрли со овие .
Ja se mislam Pullen +,Billan +,Raduljica +,Harangody + i Q.Miller - na 1000den .
I taka ne mi ide,pa ako vleze ova,ke dojdam do nekoj + .
Koef.22+ .
 
Член од
10 август 2012
Мислења
915
Поени од реакции
780
Banfield-Gimnas.La Plata (05.02. 23:00) 1 1,85
-----------------------------------------------------------------
Ovo odmah odigrati definitivno(mec se igra prekosutra) jer ocekujem da kvota ili padne skroz ili da mec blokiraju, prije ce biti ovo drugo. Prvo kolo Argentina lige gdje goste muce velike brige. Prije dva dana igrali su protiv Estudiantesa u nekom njihovom drugom takmicenju (ima ih dosta), ovo se zove Torneos De Verano, porazeni su 1:0 ali to nije problem. Problem je sto je na kraju meca izbila velika tuča, 2 crvena kartona i masovna tuča. Fudbalski savez je kaznio cak 10 igrača Gimnasie i oni nece igrati ovaj meč. To su Coronel , Brum , Alvaro Fernández , Rinaudo, Medina , Rasic , Mendoza , García , Mazzola i Meza. A ukupno ih nema 12! Jer zbog kartona i povreda nece igrati ni Brum ni Pouso. Trener Togli morace sve rupe popuniti rezervama a cak ce biti i omladinaca koji ce debitirati na ovom mecu. Banfield odmoran, poslednji mec igrao u Copa Libertadores 17.01. i kao domacin ne bi smio imati problema da dobije skoro citav drugi tim Gimnasie. Ocekujem drastican pad kvote i cak da ga blokiraju.

IZVOR: http://www.eldia.com/deportes/a-pensar-en-variantes-113183

SNIMAK INCIDENTA: https://www.youtube.com/watch?v=O4t9THRduKs
Само што во моцарт СЛ и Копачка ја нема во понуда
 

Толстој

екс Бомбастичен
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.920
Поени од реакции
11.945
Црвена Звезда двојка. 2.10 коеф. Ставајте се што имате.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom