Фан клуб: МЗТ Скопје

Член од
27 јуни 2008
Мислења
1.194
Поени од реакции
13
Ејх помочко?На твојот топик со вакви селски фори.

одговорот ти е напишан 2 реда погоре ама толку си интелегентен



Гледаш?И не го познавам грне не ни сакам да го познавам.Ми затреба грне цвездата да го познавам.Не знам кај го прочита тоа.
Abe ne im se zamaraj gledaat kosarka samo 2 sezoni i mislat se znaat !!!
 

Radical Boy

Говнојадец
Член од
21 април 2005
Мислења
3.529
Поени од реакции
59
Abe taman e rabotata...Vie sledite 20 godini i znaete deka Toni Grncarov iako igrase za Strumica vo srce go nosese Mzt.Sega koga igra za Fersped koj ve znae so ke kazite...:pos2::pos2::pos2::pos2:
Што ке кажеме?!? МЗТ Скопје јас ти пеам, живот давам за тебе, и во победа и пораз, јас ќе бидам со тебе...

а ти гледај си ку*от и лозјето и диши си ја титулата, пошто се ложите на Фени како да е којзнае што, а Фени прави „општо добро„ за кавадарци преку вложувањето во кошарката за да ви ги тргне мислите од „здравите„ гасови што ги пушта Фени, наместо да даде 40 милиони за филтри за оџаците, дава 400.000 за кошарката, вие задоволни имате железна титула, железо во бели дробови и титула во витрини, а Фени +40 милиони...одлична математика....нели?
 

Тимче

HULK!
Член од
4 јули 2008
Мислења
4.537
Поени од реакции
238
Што ке кажеме?!? МЗТ Скопје јас ти пеам, живот давам за тебе, и во победа и пораз, јас ќе бидам со тебе...

а ти гледај си ку*от и лозјето и диши си ја титулата, пошто се ложите на Фени како да е којзнае што, а Фени прави „општо добро„ за кавадарци преку вложувањето во кошарката за да ви ги тргне мислите од „здравите„ гасови што ги пушта Фени, наместо да даде 40 милиони за филтри за оџаците, дава 400.000 за кошарката, вие задоволни имате железна титула, железо во бели дробови и титула во витрини, а Фени +40 милиони...одлична математика....нели?
имас право се сложувам со тебе поззззззз :helou::helou::helou:
 

Madrid

Timeless
Член од
23 март 2008
Мислења
3.899
Поени од реакции
154
Што ке кажеме?!? МЗТ Скопје јас ти пеам, живот давам за тебе, и во победа и пораз, јас ќе бидам со тебе...

а ти гледај си ку*от и лозјето и диши си ја титулата, пошто се ложите на Фени како да е којзнае што, а Фени прави „општо добро„ за кавадарци преку вложувањето во кошарката за да ви ги тргне мислите од „здравите„ гасови што ги пушта Фени, наместо да даде 40 милиони за филтри за оџаците, дава 400.000 за кошарката, вие задоволни имате железна титула, железо во бели дробови и титула во витрини, а Фени +40 милиони...одлична математика....нели?

Хахаха, да не не помеша со Велес бе, железо во белите дробови еј, ова ти е врхунац до сеа, дури и подобро е од КФЕ.
 

Тимче

HULK!
Член од
4 јули 2008
Мислења
4.537
Поени од реакции
238
Хахаха, да не не помеша со Велес бе, железо во белите дробови еј, ова ти е врхунац до сеа, дури и подобро е од КФЕ.
ненене е помешал арно знаате вие кавадарчане поззззззз
 
Член од
2 март 2008
Мислења
3.803
Поени од реакции
66
Што ке кажеме?!? МЗТ Скопје јас ти пеам, живот давам за тебе, и во победа и пораз, јас ќе бидам со тебе...

а ти гледај си ку*от и лозјето и диши си ја титулата, пошто се ложите на Фени како да е којзнае што, а Фени прави „општо добро„ за кавадарци преку вложувањето во кошарката за да ви ги тргне мислите од „здравите„ гасови што ги пушта Фени, наместо да даде 40 милиони за филтри за оџаците, дава 400.000 за кошарката, вие задоволни имате железна титула, железо во бели дробови и титула во витрини, а Фени +40 милиони...одлична математика....нели?
Koga ke zaglavite so vasite glupi misli i idei vie se vadite so lozjata so nivite na provinicijalcite.A bidejci vie sekogas zaglavuvate,sekogas se vadite so istoto.
Ke ti kazam deka Feni ima 1000 vraboteni so minimalna plata od 15000 den.Indirekrno i mnogu drugi positni kavadarecki firmi ziveat od Feni.So znaci toj feni zaedno so nekolku drugi firmi go drzi standardot vo Kavadarci na najvisoko nivo vo Makedonija.E sega spomna ti.Spored podatocite Skopje e eden od najzagadenite gradovi vo Makedonija a Kavadarci se naoga na dnoto.Feni Industri se naoga na 7 km odalecenost od Kavadarci.Vo odzakot na feni ima filter vreden 7 mil koj sto bese staven pred necela godina koga na otvaranjeto bea navisokite organi na drzavata kako zamena za stariot kojsto veke bese von upotreba.Zatoa naredniot pat koga ke begas volku offtopik pazi da ima smisla a ne da mi seres samo.

P.s
Koj tim se naoga vo srceto na Toni Grncarov?
 

Radical Boy

Говнојадец
Член од
21 април 2005
Мислења
3.529
Поени од реакции
59
Koga ke zaglavite so vasite glupi misli i idei vie se vadite so lozjata so nivite na provinicijalcite.A bidejci vie sekogas zaglavuvate,sekogas se vadite so istoto.
Ke ti kazam deka Feni ima 1000 vraboteni so minimalna plata od 15000 den.Indirekrno i mnogu drugi positni kavadarecki firmi ziveat od Feni.So znaci toj feni zaedno so nekolku drugi firmi go drzi standardot vo Kavadarci na najvisoko nivo vo Makedonija.E sega spomna ti.Spored podatocite Skopje e eden od najzagadenite gradovi vo Makedonija a Kavadarci se naoga na dnoto.Feni Industri se naoga na 7 km odalecenost od Kavadarci.Vo odzakot na feni ima filter vreden 7 mil koj sto bese staven pred necela godina koga na otvaranjeto bea navisokite organi na drzavata kako zamena za stariot kojsto veke bese von upotreba.Zatoa naredniot pat koga ke begas volku offtopik pazi da ima smisla a ne da mi seres samo.

P.s
Koj tim se naoga vo srceto na Toni Grncarov?
Абе некако секој од каде е кажува дека има највисок стандард во нивниот град, и вие и струмичани...нема везе тоа. Ако е така, зашто од министерство за животна средина немаат извршено инспекција од кога на Фени му е наложено да стави нов филтер вреден околу 20 милиони? Да не речам скоро 2 години? Зашто му прогледуваат низ прсти веќе подолго време...Нема врска, нема што да ви објаснувам што и како е, кави матни игри има...нека ви е тоа дека Фени има филтри какви што наложуваат стандардите...

За Грне...ти кажаа зашто пропадна потписот на Грне во Мзт, јас знам дека навива за Мзт, ма да после ова одење во Работнички, никогаш повеќе нема да биде посакуван назад во Мзт...сега е на рангот предавник и ке остане тоа целиот негов живот...
 
Член од
7 мај 2008
Мислења
2.818
Поени од реакции
368
атанасе не знам што си запнал толку со Грне, требаше да дојде кај нас не испадна ништо и што сега. да те потцетам неговата изјава гласеше кога велам дека ја напуштам Струмица и доаѓам во Скопје, мислам дека станува јасно каде ќе ја продолжам кариерата. значи и самиот знаеше дека треба да дојде во МЗТ па не дојде и што сега животот тече понатаму. па ако толку се величиш дека си локал патриот што не дојдат кај вас да играат Ристе, Врба, Тоше... сега имате пари да ги купите
 

Струмикс

Еден...не го знаеш!
Член од
9 декември 2005
Мислења
13.811
Поени од реакции
3.346
Атанасе, не лажи дека во комбинатот Фени мин. плата е 15000 денари!
За другото...незнам.
 
Член од
2 март 2008
Мислења
3.803
Поени од реакции
66
атанасе не знам што си запнал толку со Грне, требаше да дојде кај нас не испадна ништо и што сега. да те потцетам неговата изјава гласеше кога велам дека ја напуштам Струмица и доаѓам во Скопје, мислам дека станува јасно каде ќе ја продолжам кариерата. значи и самиот знаеше дека треба да дојде во МЗТ па не дојде и што сега животот тече понатаму. па ако толку се величиш дека си локал патриот што не дојдат кај вас да играат Ристе, Врба, Тоше... сега имате пари да ги купите
Tie vredat golema para.I iskreno gi svakam.Profesionalci se i od toa zarabotuvaa i normalno e da odat kaj so ima pogolema para.A ako vece se vratat vo Makedonija a igraat za drug tim,bi gi smetal za predavnici...
 
Член од
7 мај 2008
Мислења
2.818
Поени од реакции
368
па да те потцетам сите тројца играа за МЗТ Скопје и Работнички, па нели според твојата логика се предавници
 
Член од
2 март 2008
Мислења
3.803
Поени од реакции
66
Атанасе, не лажи дека во комбинатот Фени мин. плата е 15000 денари!
За другото...незнам.
Veruvaj deka e tolku.So isklucok na higienicarite koj zimat po 7-8ooo.Nema inziner ispod 25-30.000 den.Neznam kolku si zapoznaen so slucuvanjata no site vraboterni zemaat bonusi dokolku vo toj mesec cenata na nikelot na svetskata berza ripne.Procentualno spored platata so ja zimaat...

sorry za offtopik
 
Член од
2 март 2008
Мислења
3.803
Поени од реакции
66
па да те потцетам сите тројца играа за МЗТ Скопје и Работнички, па нели според твојата логика се предавници
Ima problem nes forumot i duri sega go vidov postot.Riste Stefanov igrase za Tikves godina po raspadot(ne smetam kako pad vo ponizok rank nego kako celosen kolaps) na Orka.Dve sezoni odkako Tikves prestana da posoi toj zamina vo Mzt.Todor Gecevski bese kapiten na Orka i godinata po nejziniot raspad ja pomina so skrsena raka i posle premina vo Rabotnicki.Vrba nikogas ne igrael vo kavadarecki tim.Sega za sega ne smetam nikoj za predavnik bidejki site se profesionalci i zarabotuvaat od kosarkata i normalno e dokolku ima nekoja drasticno pogolema ponuda deka bi ja prifatile taaa.Site igrale za Mzt i Rabotnicki vo period koga vo Kavadarci nemalo kosarka so isklucok na Vrba.E sega koga vo Makedonija finansiiski vladee Feni a nekoj odniv se resi da se vrati vo Makedonija i vo nekoj drug tim toa za mene bi bilo predavstvo...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom