Фејсбук акаунти/страници (продавам)

Член од
20 април 2014
Мислења
5.239
Поени од реакции
5.820
Сакаат ем верификувани, ем со едек куп пичиња, ем за џабе! А музичка желба уз пат?
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
4.346
Поени од реакции
3.754
Чек стварно не разбирам. Зашто ни се овие акаунти? Објасни малку, како да купам нешто ако не знам за што ми служи? Некој вика маркетинг, како ќе ми помогне при маркетинг?
 
Член од
20 април 2014
Мислења
5.239
Поени од реакции
5.820
Чек стварно не разбирам. Зашто ни се овие акаунти? Објасни малку, како да купам нешто ако не знам за што ми служи? Некој вика маркетинг, како ќе ми помогне при маркетинг?
Ма маабето започна на друг наслов кај шо некој траже да купе акаунти, па сеа овај тука нуде.
 
Член од
31 јануари 2014
Мислења
5.169
Поени од реакции
2.272
Дали може да го користите гугл пред да давате коментари? Има еден куп млади луѓе кои кукаат дека немаат пари а очигледно тоа немање пари се должи на тоа што единствена нивна способност е да кењаат:)
Фејсбук акаунтите се користат за многу работи. Приватните акаунти не може баш многу да служат освен ако немаш 5000 френдс (или фолоуерс) кои се таргетирани - на пример мажи или жени на одредена возраст. Меѓу статусите можеш да вметнуваш ЦПА понуди за производи кои би ги интересирале. Или пак може да купиш 50-100 акаунти со по неколку пријатели кои личат дека се реални и да ги користиш за стискање лајкови на одредени објави (фирма рекламира производи и ти им нудиш 100 лајкови за 2 -3 - 5 или не знам колку долари (не знам колку идат во моментов)). И на крај, најбитни се фејсбук пејџовите. Ако купиш фан пејџ со 200.000 фанови од областа на спортот на пример а имаш вебсајт за спорт мислам дека не треба да се објаснува повеќе зошто би ти бил потребен таков пејџ.
Така да заборавете на единственото нешто што ви е во паметот кога се работи за фејсбук - бркање жени или млади момчиња, фејсбук е одлична алатка за заработување. Пред 10 години 90% од трафикот до сајтовите доаѓаше од органско пребарување преку енџините за пребарување како Гугл или Јаху, сега тој процент е доста намален за сметка на социјалните медиуми. Има сајтови кои речиси целиот трафик им доаѓа од фејсбук фан страни или од твите и се мери во илјадници посети на ден.
 
М

мојќен

Гостин
Дали може да го користите гугл пред да давате коментари? Има еден куп млади луѓе кои кукаат дека немаат пари а очигледно тоа немање пари се должи на тоа што единствена нивна способност е да кењаат:)
Фејсбук акаунтите се користат за многу работи. Приватните акаунти не може баш многу да служат освен ако немаш 5000 френдс (или фолоуерс) кои се таргетирани - на пример мажи или жени на одредена возраст. Меѓу статусите можеш да вметнуваш ЦПА понуди за производи кои би ги интересирале. Или пак може да купиш 50-100 акаунти со по неколку пријатели кои личат дека се реални и да ги користиш за стискање лајкови на одредени објави (фирма рекламира производи и ти им нудиш 100 лајкови за 2 -3 - 5 или не знам колку долари (не знам колку идат во моментов)). И на крај, најбитни се фејсбук пејџовите. Ако купиш фан пејџ со 200.000 фанови од областа на спортот на пример а имаш вебсајт за спорт мислам дека не треба да се објаснува повеќе зошто би ти бил потребен таков пејџ.
Така да заборавете на единственото нешто што ви е во паметот кога се работи за фејсбук - бркање жени или млади момчиња, фејсбук е одлична алатка за заработување. Пред 10 години 90% од трафикот до сајтовите доаѓаше од органско пребарување преку енџините за пребарување како Гугл или Јаху, сега тој процент е доста намален за сметка на социјалните медиуми. Има сајтови кои речиси целиот трафик им доаѓа од фејсбук фан страни или од твите и се мери во илјадници посети на ден.
одлично објаснето,само за жал на погрешно место и со погрешни луѓе. :)
 
Член од
16 февруари 2015
Мислења
3
Поени од реакции
0
Некој продава фејсбук страница? Или ако знаете некој?
 
Член од
13 јули 2006
Мислења
15.125
Поени од реакции
17.913
Исто така јас сум заинтересиран за купување на фејскуб страни, пишете порака.
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.779
Поени од реакции
7.516
Едно време кога чув дека се продаваат и фејсбук страни ми беше чудно ова, поготово страни од забавен карактер како што се некој за хумор а се направени онака на зезанција.
 
Член од
24 октомври 2008
Мислења
1.382
Поени од реакции
248
Продавам фејсбук профил со 5000 пријатели, понуди пп :)
 

M-1

Добро утро Махачкала!
Член од
6 септември 2010
Мислења
4.243
Поени од реакции
7.363
Дан имаш некој акаунт со дојави да го купам?
Дојаве Уживо? Нешто, ништо. Никој нигдеее!
 
Член од
12 март 2015
Мислења
1.569
Поени од реакции
3.215
Дали има некој фб страна да продава со над 2000 like, мкд?
 
Член од
23 март 2011
Мислења
1.032
Поени од реакции
944
Имам страна со 10.000 лајкови. Продавам

Sent from my 6036Y using Tapatalk
 

Kajgana Shop

На врв Bottom