Скопје 2014 (Генерална дискусија)

Дали го одобрувате проектот Скопје 2014?


  • Вкупно гласачи
    593
Член од
31 јануари 2014
Мислења
5.169
Поени од реакции
2.272
"The second, a graduate in History and History of Art, explained how the account of history told by our surroundings in no way represented the truth of Macedonian history" ова ми личи на некој член од кајгана.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.960
Поени од реакции
80.727
Мене ми личи дека перењето пари преку стиропорниот барок верно ја одсликува вистината за македонската историја.
 
Член од
31 јануари 2014
Мислења
5.169
Поени од реакции
2.272
Симни го тој превезот од едното око не гледаш убаво.
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
10.068
Поени од реакции
14.969
Samo toj što neznae kako se perat pari na drugi načini moži da kažuva deka ovoj proekt e napraven za oerenje na pari. Pari se perat podaleku od očite( iskopna jalovina vo REK ili na avtopatot kaj Smokvica, a ne vo ceñtarot na Uškup. Ovde si gi "merat" samo. Koj ostavil pogolem beleg
 
Т

Триптико

Гостин
Samo toj što neznae kako se perat pari na drugi načini moži da kažuva deka ovoj proekt e napraven za oerenje na pari. Pari se perat podaleku od očite( iskopna jalovina vo REK ili na avtopatot kaj Smokvica, a ne vo ceñtarot na Uškup. Ovde si gi "merat" samo. Koj ostavil pogolem beleg
Замисли утре паѓа метеор. Онака, мало парче... :D
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
10.068
Поени од реакции
14.969
Ова го кажувам бидејќи знам како и каде переле, перат и ќе перат пари(сите , не само ``овие``). Овде е чист каприц во прашање
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.960
Поени од реакции
80.727
Хаха, кретениве чак и наручуеле и мебел у стилот на Луј XV.:pos:
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.960
Поени од реакции
80.727
Од твои пари, што се смееш?
Да. Од мои од твои, од парите со кои требаше Тамара да се оперира, од парите на сите.

Али не е тоа важно, важно е дека намештајот се слага со стиропорниот стил на зградите. Нема ваљда скандинавски модерен минимализам да наручуваат за у кичерајскиот барок.
 
Член од
31 јануари 2014
Мислења
5.169
Поени од реакции
2.272
Реплика на ниво на служба за односи со јавност СДСМ.
 

k3b

Член од
17 декември 2010
Мислења
2.811
Поени од реакции
4.287
Не бе , грујо од џеб ги плати , од шо е така добар и наивен ај вика јас ќе ги платам.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.960
Поени од реакции
80.727
Последно уредено:
Член од
28 мај 2008
Мислења
3.966
Поени од реакции
4.073
Хаха, кретениве чак и наручуеле и мебел у стилот на Луј XV.:pos:
Она што е интересно, гомнарките и камионите за смет се донации, првото е од Светска Банка или ММФ, а вторите се од градот Виена.
Замислија ситуацијата, доаѓа некоја делегација (од богатите земји), седнуваат во оваа канцеларија и разговараат за некоја донација.
Овие нашите се жалат како сме биле сиромашни, едвај крпиме крај со крај, а странците слушаат.
Можеш да замислиш што во тој момент им се врти во главата на странците, какви филмови и што уште не. Ако се погодат Англичани, може ноншалантно да речат дека се осеќаат како да се во скеч на Монти Пајтон.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom