Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
11 април 2012
Мислења
4.425
Поени од реакции
4.920
daj pomognete im na tie talenti neznam da proveram so da praam
Врати се на 838 страна (ако ме држи меморија) во учебников и научи си ја лекцијата што не ја знаеш

ПС од вчера има и опис каде што треба да внесеш, еве мене сега дома кучето ми проверува до кај ми е преписката ако неможеш да се снајдеш тогаш не ни заслужуваш поголема помош од оваа
 
Член од
23 март 2008
Мислења
685
Поени од реакции
165
Врати се на 838 страна (ако ме држи меморија) во учебников и научи си ја лекцијата што не ја знаеш

ПС од вчера има и опис каде што треба да внесеш, еве мене сега дома кучето ми проверува до кај ми е преписката ако неможеш да се снајдеш тогаш не ни заслужуваш поголема помош од оваа
Sekoja pocit kon tebe ama lud si sto mu odgovaras pa uste i stranata mu ja kaza...
 
Член од
21 декември 2015
Мислења
5
Поени од реакции
3
Zdravo :)

Mozes:
-vo Strumica:
  1. Bugarski kulturen klub BKKS
  2. Non-governmental Organisation
  3. Address: Marshal Tito 47, Strumitsa, Macedonia (FYROM)
    Phone:+389 34 550 898
-vo Bitola:
1. Сдружение “Македонско - Б'лгарско пријателство“, гр. Битолја
2. kontakt Маринела Петреска
3. tel: 070 339 536

-vo Stip (vidi prikacena zelena slika)

-vo Skopje
1. Бул.Илинден бр.43 nad turisticka agencija VIKING. Telefon, nemam info. (vidi sliki ovde na forum, na strana 836)

I, mozes preku Sofija.
Zdravo,

Dali imas soznanie dali e pocnata so rabota kancelarijata vo Skopje? Dva pati bev, vo razlicni vremenski intervali i nikoj ne otvara.

pozz
 
Член од
25 март 2014
Мислења
717
Поени од реакции
733
kako funkcionira noviov sistem za proverka, samo broj na prepiska I godina znam kako se snajdovte vie
Кај молба се пишува бројот од картончето од напред, т.е бројот што ти го впишале кога си закажувал интервју/ годината на закажување на интервјуто.
А кај пин, бројот од интервјуто/годината на интервју
Ако си преку амбасада последната графа бројот од интервјуто во амбасада/ год. на интерјву.
 
Член од
25 февруари 2015
Мислења
810
Поени од реакции
1.561
Zdravo,

Dali imas soznanie dali e pocnata so rabota kancelarijata vo Skopje? Dva pati bev, vo razlicni vremenski intervali i nikoj ne otvara.

pozz
Немам никакви информации освен она Ви што препратив, а претходно беше постирано овде од колега член на форум.[DOUBLEPOST=1453301696][/DOUBLEPOST]
http://www.parliament.bg/pub/cW/20150915020633554-01-20 ЗИД ЗБЖИБ IIgl..rtf
Videte so najdov.Se si e spremno za vtoro glasanje na zakonov e sega dali ke se glasa i koga nemozam da najdam
Свака ти част!
http://www.parliament.bg/bg/parliamentarycommittees/members/2331/documents
Ova e od 15/09/2015.
 
Последно уредено:
Член од
25 март 2014
Мислења
717
Поени од реакции
733
vo 2015 godina ima 8735 prepiski .taka da sigurno ke odi pobrzo ovaa rabota.ne se kako 2012,2013 godina koga imase po 20 tina iljadi godisno
Ovaa informacija mnogu me izraduva, Daj boze pobrzo da gi pominat 2014, a gledam i 2014 stasale do 9999, pisa eden clen pogore, znaci pri kraj se, uste malce kje ja pocnat 2015 :)(y)
 
Член од
24 август 2014
Мислења
116
Поени од реакции
125
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom