Македонија-Србија 19.01.(18:15часот)Група А

БИТИ ил НЕБИТ


  • Вкупно гласачи
    61
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
C

Castiel

Гостин
Господ да го поживее Столе. Како ја прифати таа топка и даде гол не знам. Али алал да му е.[DOUBLEPOST=1453243954][/DOUBLEPOST]И уште една работа не ми се свиѓа во изјавата на кире на крај. Вика вечерва ќе прославиме. Се плашам дека таа прослава ќе биде со пиење и нема да можат на раат да се одморат. Само таква глупост да не напраат ништо друго.
 

bobipp

Let's cook!
Член од
15 август 2008
Мислења
11.705
Поени од реакции
6.642
Тоа е тоа, се чека closing words од @Tomasino и го затвораме денот. Какви драми човече, како и по обичај со нашиве. :LOL: ЕХФ треба да ни се преблагодарни и да не стават во редовни учесници на ЕП, како 4-ката на Евровизија, зашто богами никој вака не го прави драматично првенството како ние :pos: Само нека ставаат домаќини поблиску до нас за да може рајава во што поголем број да отиде на натпревари. :ROFLMAO: Еден предлог, можеме ние со Србија и Црна Гора да организираме ЕП заедно ама после ова денеска, не една табла на граница, има ливчиња со бјрм да фрлаат од авионот кога ќе се враќаат од Поланд :D А замислете пак една фузија да направиме со браќата, тие бекови, ние внатрешна линија плус голман Станич, која екипа би била тоа, плус секако Кирцата капитен и Изборникот да е изборник :pos: Дајте нам Полска и Франција да се играмо :гик:
За вторава фаза не знам шо да очекувам али добро е што го развлекле ЕП на 3 недели а не како досега на 2, па ќе има денови плус за одмор. Е сега можда прво требаше да играме со Беларус али шта је ту је. Ако изненадиме со Хрватска е дури после има залет да фатиме. Не знам овие Норвешка шо тим се, ич ги немам гледано, а Беларус се тешка артилерија како нас, само со ваква внатрешна линија како денеска мислам нема што да бараат. Реалноста вели, 5-то место во групава и 9/10 на крај, што е стандард резултат за оваа екипа. Без асален лев бек и голман, тоа е лимитот.
Ајде утре одмор и в четврток пак со дијазепамите навали народе. :oeoeoe: The saga continues...
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Најголем феномен ми е кога игра Македонија (нормални репрезентации, не фудбал) како може овој адреналин да не допира до одредени личности. Абе сите гризаат нокти, ломотат на фб без веза, се постира што им се стисне од напетост, фатиле некои хороскоп ставаат, некои могу да ме повреде ствари :angel: имате ли некоја возбуда во животов, како може мирни да седат не ми е јасно :D
 
Последно уредено:

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.959
Поени од реакции
57.695
Господ да го поживее Столе. Како ја прифати таа топка и даде гол не знам. Али алал да му е.[DOUBLEPOST=1453243954][/DOUBLEPOST]И уште една работа не ми се свиѓа во изјавата на кире на крај. Вика вечерва ќе прославиме. Се плашам дека таа прослава ќе биде со пиење и нема да можат на раат да се одморат. Само таква глупост да не напраат ништо друго.
Ако е до Кире тој повеќе од 3 пива по ред у живот нема испиено, другите се пробмелатични. :pijanco:

Инаку, сеа глеав статистика, Борко има (ко и увек) убедливо најслаб процент на одбрани од сите голмани! Неверојатно лоши 25% на одбранетост! Мислам дека и за него ова е прелош процент, обично имал 29-30%. :toe:

За некој просек на голманите се смета одбранети 1/3 од ударите што е 33%. Да имавме барем голман со таков константен учинок, колку само ќе бевме подобри. А не па замисли некој со 35+ проценти, ќе бркавме медал. :D
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Најбедно од се ова е радоста како да сме го освоиле европското :(
дај не заебавајте, јасно им е и на нив дека не смееше до ова да се дојде, ама во такви моменти нормално е онакво славење. Па јас да бев паркетот ќе го откорнев.
 
C

Castiel

Гостин
Ако е до Кире тој повеќе од 3 пива по ред у живот нема испиено, другите се пробмелатични. :pijanco:

Инаку, сеа глеав статистика, Борко има (ко и увек) убедливо најслаб процент на одбрани од сите голмани! Неверојатно лоши 25% на одбранетост! Мислам дека и за него ова е прелош процент, обично имал 29-30%. :toe:

За некој просек на голманите се смета одбранети 1/3 од ударите што е 33%. Да имавме барем голман со таков константен учинок, колку само ќе бевме подобри. А не па замисли некој со 35+ проценти, ќе бркавме медал. :D
Не ме плаши Кире он си е професионалец. Ама другите се проблем ко што викаш..:D
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
хаха не слават со алкохол уживајте :D
 

Tomasino

За својот народ и за тебе, морав јас да робувам.
Член од
19 март 2009
Мислења
9.241
Поени од реакции
19.440

Tomasino

За својот народ и за тебе, морав јас да робувам.
Член од
19 март 2009
Мислења
9.241
Поени од реакции
19.440
Ќути жити се, не ми го спомнувај. Умот тарана ми е од него. :D
Па само 5 дена ова го констатира:icon_mrgr:,ами шо прајме уште 11 дена до крај на ЕП?,и тој минимален ум шо ни остана ќе го изгубиме слушајќи ги беседите на Југо,а посебно оние стручно-аналитичко-експертско-коментаторски брзоговоречки фрази на Зоранче.:ban:..
 
Член од
2 јануари 2015
Мислења
452
Поени од реакции
352
Нели првата ја играме на 21 а втората и третата кога ги играме.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom