Фан клуб: МЗТ Скопје

Член од
28 октомври 2007
Мислења
775
Поени од реакции
271
Провинцијалци без многу земјотреси ќе ви се молам,да не ве стресе вас едно Комитско цунами.Подршка за Марко МЗТ,што е ова 14 дена сте го банирале,ај ако не пратете го у Хаг!
misticen kaj gledas tuka direkna navreda kon nekoj??
 

Мистичен

Човек
Член од
23 јануари 2005
Мислења
13.578
Поени од реакции
1.097
Гледам директно мрсење муда.

Поддршка....поддршка у жена парк.

Ти адвокат си му или некој друг вид на овластен застапник?
 
Член од
28 октомври 2007
Мислења
775
Поени од реакции
271
Гледам директно мрсење муда.

Поддршка....поддршка у жена парк.

Ти адвокат си му или некој друг вид на овластен застапник?
a ti neso smesen si ili? prvo kazuvas deka direktna navreda samo ne se toleriralo, a posle demek faca si, pa aj i ovoj ke go staime vo ista korpa, a deckoto samo vrati na toa so bese pisano za zemjotresot.kako so ima pred nekolku strani napisano "intelegentno remetenje"( ne znam dali bese ti ili strumiks). a poddrski ovde na forumov imalo bezbroj i ke ima use tolku. vlezi i vo temite na strumica i na feni i ke vidis i tamu kolku ima. ili ovde e pointeresno?
 
Член од
12 декември 2007
Мислења
572
Поени од реакции
20
a ti neso smesen si ili? prvo kazuvas deka direktna navreda samo ne se toleriralo, a posle demek faca si, pa aj i ovoj ke go staime vo ista korpa, a deckoto samo vrati na toa so bese pisano za zemjotresot.kako so ima pred nekolku strani napisano "intelegentno remetenje"( ne znam dali bese ti ili strumiks). a poddrski ovde na forumov imalo bezbroj i ke ima use tolku. vlezi i vo temite na strumica i na feni i ke vidis i tamu kolku ima. ili ovde e pointeresno?
Onaka smesen e, a i faca e:):):):):)I ja go podrzuvam avkovic so podrskata!!!!
 

Мистичен

Човек
Член од
23 јануари 2005
Мислења
13.578
Поени од реакции
1.097
a ti neso smesen si ili? prvo kazuvas deka direktna navreda samo ne se toleriralo, a posle demek faca si, pa aj i ovoj ke go staime vo ista korpa, a deckoto samo vrati na toa so bese pisano za zemjotresot.kako so ima pred nekolku strani napisano "intelegentno remetenje"( ne znam dali bese ti ili strumiks). a poddrski ovde na forumov imalo bezbroj i ke ima use tolku. vlezi i vo temite na strumica i na feni i ke vidis i tamu kolku ima. ili ovde e pointeresno?
Onaka smesen e, a i faca e:):):):):)I ja go podrzuvam avkovic so podrskata!!!!
Aj фатете се за рака на клупи во мало и поддржувајте си ги.

Правете му друштво и вие 2 недели, да не биде осамен во банот.
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.539
Поени од реакции
47.987
Ждрепка за куп МЗТ-Фени прво коло ако ги тепаме овие ке го земеме купот 100% ако не бар нема да се мкнеме до Кавадарци пак:bil:
 

gODHEAD

Crucified
Член од
6 декември 2007
Мислења
1.827
Поени од реакции
1.163
Ајде момци еве ви го Фени у четврт-финале, ќе имате шанса да покажете што знаете, али да се игра против домаќинот на еден турнир е најтешко, всушност го знаете вие тоа искусни сте
 

Kriticar

дискриминатор
Член од
7 мај 2007
Мислења
1.037
Поени од реакции
5
Еве ви го фени???Па никој од нас не го сакаше фени за противник!!
Ја лично ги сакав педерите да ни се паднат ама ај...
Ништо не се знае.КУП е,имаме нова екипа,ќе имаат подршка па ќе видиме како ќе изиграат и како ќе заврши.
 

gODHEAD

Crucified
Член од
6 декември 2007
Мислења
1.827
Поени од реакции
1.163
Знам дека не не сакате, хахааа, а само педерите си ги сакате викаш а, сумлива работа...
 
Член од
8 декември 2007
Мислења
469
Поени од реакции
0
za mecot so feni se obezbedeni 8 avtobusi i golem broj na koli.taka da neka mu ja mislat kavadarcani,sezonava ke startuvame so pobeda
 

F.A.

Smile Now, Cry Later
Член од
17 април 2007
Мислења
862
Поени од реакции
3
Осеќам ќе пука у Кавадарци !
 

aerodromka

Hiena
Член од
11 март 2007
Мислења
2.752
Поени од реакции
8
ОД СИНОЌА НА МЗТ СКОПЈЕ ИМ СЕ ПРИКЛУЧИ НАЈАВЕНИОТ АМЕРИКАНЕЦ
Смит им се приклучи на "металците"
Американецот број три во МЗТ Скопје, Џон Френсис Смит (206 см-1981 год.), пристигна во Скопје и веќе синоќа го имаше првиот тренинг.

"Засега не можам да кажам ништо. Ќе имаме две контролни натпревари, преку кои ќе можам да оценам за каков играч станува збор и дали ќе може да се вклопи во тимот" - вели шефот на стручниот штаб на МЗТ Скопје, Марјан Лазовски.

За потсетување минатата година Смит настапувал во данската Супер лига, поточно за тимот на СиСу Копенхаген каде секоја средба ја завршувал со дабл-дабл ефект (19.1 поен и 10 скока). Американецот има искуство и во Англиската лига, Солент Старс е екипата за која играл.

Инаку, "металците" до почетокот на вториот дел ќе одиграат уште две пријателски средби. В сабота е закажано гостување во Битола, а вторник, најверојатно, избраниците на Лазовски ќе му го возвратат гостувањето на тимот на Приштина.

Со овие натпревари практично "сино-белите" ќе ги заокружат подготовките.

"Од последниот меч релативно сум задоволен од она што го прикажаа момците. Има некои финеси на кои ќе треба да поработиме, но можам да кажам дека одиме чекор по чекор кон она што го имаме зацртано" - додава искусниот стратег на МЗТ Скопје.

М. К.
http://www.sport.com.mk/?ItemID=1929DC6A613AB24AA14811B129ED402C

mnogu e slaknat tipov :))))))
 

gODHEAD

Crucified
Член од
6 декември 2007
Мислења
1.827
Поени од реакции
1.163
Американец број три во Мзт!.. Ова сигурно ќе биде сосема различен Мзт од оној што играше во првиот дел на сезоната. Штета што моменталната позиција на табелата ви е лоша инаку со составот на екипата што сега ја создавате имате реални шанси за висок пласман на табелата.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom