Фан клуб: МЗТ Скопје

V

Viktoranius

Гостин
Па нормално дека ќе му водат инат,кога на регуларни утакмици од прва лига кога треба не дели технички сега најде на пријателска утакмица да глуми строг и праведен.
Абе види, до некаде си во право не требало така да постапи на пријателска, ама па и Гац инатлив не прифаќа судиски одлуки.
 

Кавадарчанец

Бадр Хари фан
Член од
18 декември 2007
Мислења
4.156
Поени од реакции
28
Абе види, до некаде си во право не требало така да постапи на пријателска, ама па и Гац инатлив не прифаќа судиски одлуки.
Tuka si vo pravo vcera na prijatelska vo Kavadarci se stepaa Fraj i Popovic i ovoj nasiot Rajkovic go izvade popovic a Gacov ne sakase da go sedne na klupa Fraj za da gi smiri strastite pa morase publikata i tamu nz sto mu e eden od nivniot klub da mu sugerirat za da go stori ona pravoto resenije neli da gi smiri strastite takvi greski ne se dozvoleni za eden trener od prva liga.Dodeka pak Zlatevski e edno obico gomno koe misle deka e kiznaj koj evropski sudija samo nz koga ke mu bide nekoj den da mu go doterat umot.
 

Kriticar

дискриминатор
Член од
7 мај 2007
Мислења
1.037
Поени од реакции
5
Па ти викам за мене Гац е прав во оваа ситуација иако не го поднесувам ни него многу многу.Ипак ова е пријателска утакмица и он тука најде да го докажува неговото "знаење" а во првенство кога треба нема муда да свирне.Мене он ми е меѓу најомразените судии во Македонија.
 
Член од
8 декември 2007
Мислења
469
Поени од реакции
0
mislam deka ova ne e mesto kade sto treba da se razgovara na tema zlatevski.turete mu pepel na covekot
 

Radical Boy

Говнојадец
Член од
21 април 2005
Мислења
3.529
Поени од реакции
59
aerodrom



Joined: 07 Dec 2005
Posts: 33
Location: skopje
Posted: Tue Dec 20, 2005 11:50 am Post subject: prestavi se comandowest!!! inace toa za united-force moze ti e smesno ama ne e samo toa inace imame kontakti so navivacite so na salke04,radnicki nis,united force,cska sofia,juzni front,olimpija ljubljana i drugi.
sto da ti pravam koga sme komunikativni i ne biva za kontakti.
tebe nekoj ti brani koga navivas za zvezda ili partizan.
lesno e da vlezes na derbi pomegju 5000delije i 5000 grobari ali probaj da vlezes i da bides pocesen gostin megju united force tesko deka ke dozivees takvo nesto da bides del od naekstremnata grupa vo srbija.
e toa e golema cel i za postovanje.
zatoa tie sto si gi imenuval toa si e nivno ,dali se united force skopje ili delije skopje ili grobari skopje ili koj i da bilo.


Radical neznam dali se sekavas koga pred 3 meseci go spomenav faktot deka se gordeete so toa sto ste prijateli so najekstremnata srpska grupa(istite tie sto Makedonija ke ja pregazat so eden tenk). Ova e inace diskusija na forumot na srpskatribina
Како што ти кажа и Итар Пејо, 99% од групата, ако не и повеќе ниту знаат кои се Јунајтед Форс, ниту па знаат дека Фемили е збратимена со нив. Јас немав поима за оваа дезинформација се додека некој не ја пиша на форумот. Точно е дека некој од нашата група стои добро со нив, но групи како групи не се збратимени, за тоа можам во глава да се кладам.

И да, каде е спомнато во текстот што си го навел дека Family Aerodrom се збратимени со United Force? Незнам што ти беше целта на пастирањето на овој текст, кога никаде не е спомната нашата група како група и извини али постов ти беше на ниво на Христов и Викторианикуровс.
 

Сапун

. . .
Член од
10 јули 2007
Мислења
1.642
Поени од реакции
4
Ej,читaм денескa во спорт уште еден Нигер имaте a ?:). Кaко што ми стои овој ќе е еден од нaјдобрите во лигaвa.Кaде и дa игрaл имaл просек дaбл-дaбл...
 
V

Viktoranius

Гостин
Како што ти кажа и Итар Пејо, 99% од групата, ако не и повеќе ниту знаат кои се Јунајтед Форс, ниту па знаат дека Фемили е збратимена со нив. Јас немав поима за оваа дезинформација се додека некој не ја пиша на форумот. Точно е дека некој од нашата група стои добро со нив, но групи како групи не се збратимени, за тоа можам во глава да се кладам.

И да, каде е спомнато во текстот што си го навел дека Family Aerodrom се збратимени со United Force? Незнам што ти беше целта на пастирањето на овој текст, кога никаде не е спомната нашата група како група и извини али постов ти беше на ниво на Христов и Викторианикуровс.

Радикалче-Парталче секако дека постот ке му е на наше ниво....ВИСОКО НИВО, сигурно нема да му е како тебе и твојот ограничен УМ.....упс се извинавам знам дека не може да се нарече ум таа затка од мозок што ја носиш во аеродромската лејка.
И ај молам те не ме ставај веќе во уста, кажи ако имаш нешто паметно за кажување, ако не АУТ !

П.С Имаш поздрав од Христов, рече да одаш да бараш жена.
 
V

Viktoranius

Гостин
Abe selanec za tebe aerodrom e PARIZ!seljacino edna
Париз ? Кој е па Париз ?

Јас сум бил на места, каде што Париз изгледа село за нив, а не па едно Аеродром што не вреди да се плукне во него, а не па да оди да се гледа.
 

Billa Bong

I love Basketball
Член од
14 август 2006
Мислења
6.590
Поени од реакции
11
Париз ? Кој е па Париз ?

Јас сум бил на места, каде што Париз изгледа село за нив, а не па едно Аеродром што не вреди да се плукне во него, а не па да оди да се гледа.
Дечко ти за Мзт си?
Ај иди глеј си работа у Фан Клуб:Струмица....glup:

Не си ти тој што треба да каже што е аеродром и ово оно...prc2:
 
V

Viktoranius

Гостин
Дечко ти за Мзт си?
Ај иди глеј си работа у Фан Клуб:Струмица....glup:

Не си ти тој што треба да каже што е аеродром и ово оно...prc2:
Била брат не провоцирам јас тука, само радикалчето има некој комплекс и ме става во уста на секој пост.
А плус тоа не си веќе модератор да кажеш каде да одам да си гледам работа.:smir:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom