Фан клуб: МЗТ Скопје

Radical Boy

Говнојадец
Член од
21 април 2005
Мислења
3.529
Поени од реакции
59
Гледам одма има некои недоразбирања меѓу некои форумѓии па затоа дај бре народе доста овој вако оној ваков дајте зборете за кошарка а не за глупости од улица.А што се однесува за овој Хил што го фалите толку немојте да зборите многу однапред оти ова само се подготвителен период ќе видиме што ќе покаже во првенството во правите битки што се а вака само можеме да си препукуваме до утре можам и јас да се пофалам и ние имаме изузетно добар плеј Браун се работе за исклучително брз играч и многу добар скокач.А слушнав нешто дека денеска требало Мзт да игра со Приштина дали е вистина и како заврши натпреварот ако се воопшто се одиграл...
Точно е дека е уште подговтвителен период, ама како што можеш да прочиташ и самиот, сите го рековме тоа, дека има потенцијал да биде....а не дека веќе е

Друго, никој не ви ни спомна за Браун и за останатите, како што кажа и Радикалка, мисли дека „неможе да го чува никој што го гледала, а ќе почекала да го види и Браун„ туку вие почнавте со Кол-Мол глупоситте и затоа отиде муабетот во курац. Ти можеш да си се фалиш, никој не ти брани, си имаш тема Фени, фали се колку што ти душа сака.

Мзт играше со Приштина, победи накај 15-20 разлика, Јане Петрвоски беше ѕвер, Хил беше некако во сенка денес, Куртис покажа знаци на живот, Агоч воопшто не беше лош....мое видување
 

Сапун

. . .
Член од
10 јули 2007
Мислења
1.642
Поени од реакции
4
А со Бол што бидна не се враќа веќе во Македонија т.е во М3Т?
 

Kriticar

дискриминатор
Член од
7 мај 2007
Мислења
1.037
Поени од реакции
5
Бол е во Америка на операција има скинато лигаменти и тешко да се врати следната сезона во МЗТ,оваа нема шанси.
 
Член од
18 јануари 2008
Мислења
27
Поени од реакции
0
epa aj neka vi e cestito za pobedata i ke se vidime na 2.2 P.S. zs be ne idate family puu jzk
 
Член од
8 декември 2007
Мислења
469
Поени од реакции
0
epa aj neka vi e cestito za pobedata i ke se vidime na 2.2 P.S. zs be ne idate family puu jzk
seuste ne e definitivno toa dali ke doagjame ili ne,no ako doagjame najverojatno za vo strumica ke bide dovolen i eden avtobus,bidejki minatoto gostuvanje pokaza deka toe e sosema dovolno za vo strumica
 
Член од
18 јануари 2008
Мислења
27
Поени од реакции
0
znaes sto ke ti kazam(ne e provokacija) ama vii ako ste tie jaki navivaci dojdejte vo sto pogolem broj edni mglupi lozari dojdoa poeke od vas plus toa sabota se paga 2.2 pa dojdejte prva utakmica zagrevanje so vas e pointeresno nego li so tie lozari so mi e sram koga sum vco sala i gi gledam niv
 
Член од
8 декември 2007
Мислења
469
Поени од реакции
0
znaes sto ke ti kazam(ne e provokacija) ama vii ako ste tie jaki navivaci dojdejte vo sto pogolem broj edni mglupi lozari dojdoa poeke od vas plus toa sabota se paga 2.2 pa dojdejte prva utakmica zagrevanje so vas e pointeresno nego li so tie lozari so mi e sram koga sum vco sala i gi gledam niv
tesko izvodlivo e toa bidejki ke potrosime dosta sredstva od budjetot sto go imame,a planirani ni se plus i gostovanja vo bitola,ohrid i kavadarci.taka da za vo strumica mislam deka eden avtobus e dovolen.ke se potrudime polusezonava da im dademe poddrska na nasite igraci na site gostinski tereni,nekade eden nekade 3-4 avtobusi.a za toa dali sme najjaki ili ne mislam deka ne treba veke da debatirame bidejki delata si go kazuvaat svoeto.i nema potreba da ne sporeduvas so lozari bidejki tie se(bez navreda)edna maalska druzina od dvaesetina luge koi si go popolnuvaat slobodnoto vreme odejki na kosarka.za razlika od niv,pa i od site drugi navivacki grupi kaj nas se pravi selekcija koj moze da odi na gostovanja,bidejki dokolku ja nema taa selekcija na luge nie na sekoe gostovanje mozeme i po 5 avtobusi da nosime no veruvaj deka efektot ke bide isti kako da sme dosle samo 2 avtobusi odbrana ekipa:salut: :salut: :salut:
 
Член од
22 јуни 2007
Мислења
1.296
Поени од реакции
26
aerodrom



Joined: 07 Dec 2005
Posts: 33
Location: skopje
Posted: Tue Dec 20, 2005 11:50 am Post subject: prestavi se comandowest!!! inace toa za united-force moze ti e smesno ama ne e samo toa inace imame kontakti so navivacite so na salke04,radnicki nis,united force,cska sofia,juzni front,olimpija ljubljana i drugi.
sto da ti pravam koga sme komunikativni i ne biva za kontakti.
tebe nekoj ti brani koga navivas za zvezda ili partizan.
lesno e da vlezes na derbi pomegju 5000delije i 5000 grobari ali probaj da vlezes i da bides pocesen gostin megju united force tesko deka ke dozivees takvo nesto da bides del od naekstremnata grupa vo srbija.
e toa e golema cel i za postovanje.
zatoa tie sto si gi imenuval toa si e nivno ,dali se united force skopje ili delije skopje ili grobari skopje ili koj i da bilo.


Radical neznam dali se sekavas koga pred 3 meseci go spomenav faktot deka se gordeete so toa sto ste prijateli so najekstremnata srpska grupa(istite tie sto Makedonija ke ja pregazat so eden tenk). Ova e inace diskusija na forumot na srpskatribina
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.539
Поени од реакции
47.988
aerodrom



Joined: 07 Dec 2005
Posts: 33
Location: skopje
Posted: Tue Dec 20, 2005 11:50 am Post subject: prestavi se comandowest!!! inace toa za united-force moze ti e smesno ama ne e samo toa inace imame kontakti so navivacite so na salke04,radnicki nis,united force,cska sofia,juzni front,olimpija ljubljana i drugi.
sto da ti pravam koga sme komunikativni i ne biva za kontakti.
tebe nekoj ti brani koga navivas za zvezda ili partizan.
lesno e da vlezes na derbi pomegju 5000delije i 5000 grobari ali probaj da vlezes i da bides pocesen gostin megju united force tesko deka ke dozivees takvo nesto da bides del od naekstremnata grupa vo srbija.
e toa e golema cel i za postovanje.
zatoa tie sto si gi imenuval toa si e nivno ,dali se united force skopje ili delije skopje ili grobari skopje ili koj i da bilo.


Radical neznam dali se sekavas koga pred 3 meseci go spomenav faktot deka se gordeete so toa sto ste prijateli so najekstremnata srpska grupa(istite tie sto Makedonija ke ja pregazat so eden tenk). Ova e inace diskusija na forumot na srpskatribina
Спомнати се ЦСКА,Ултрас Шалке и Рад по ова мене ми е јасно е за кој се збори од кој е постов (и на Вепар и Радикал мислам дека им е јасно)ти гарантирам дека тоа си се нивни лично познанства и пријателства додека ние како група ни имаме некои ''братски'' групи ни бутур вон државава и да е до мене не ни треба да имаме..
Едино си имаме добра ''калимера'' со овие од Автокоманда Пирати ама тоа си е од пред 300 години
Мене друго интересир со тоа ти што размилуваш со ова наводно пријателство со Јунајтед Форс мислам кај ти иде паметот човеку еве и да сме во некои односи(а не сме) демек ако ние се дружиме со тие Четнци сме се шитнале тоа скаш да докажеш..Не ме еби бе кој ве назначи па вас за патриотите на Скопје..

А уствари еве баш сега ми текна нешто на утакмицта Работнички Дебрецин Гого другар ти носеше баш маичка Јунајтед Форс бела со амблем на Попај морнарот кога би бил како тебе како да го сфатам ова дека Гого ке го бута Скопје со тенк:bil:
 

Kriticar

дискриминатор
Член од
7 мај 2007
Мислења
1.037
Поени од реакции
5
Тие пријателства не се на цела група.Се однесуваат само на неколку луѓе(постари членови на Ф.А. и ние немаме ништо против,барем јас).
И како што ти кажа итар пејо ние освен со пирати автокоманда(не поврзува Ф.К.Скопје ако си малце постар или поупатен ќе знаеш зошто) со други групи немаме никакви добри односи и контакти(освен поединци).
 

Kriticar

дискриминатор
Член од
7 мај 2007
Мислења
1.037
Поени од реакции
5
Па нормално дека ќе му водат инат,кога на регуларни утакмици од прва лига кога треба не дели технички сега најде на пријателска утакмица да глуми строг и праведен.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom