Фан клуб: МЗТ Скопје

Член од
28 октомври 2007
Мислења
776
Поени од реакции
273
pa valjda i tie cim se deklariraaat deka se od centar ziveat vo nekoi maalo vo centar vo koe valjda site navivaat za rabotnicki taka? jaki se samo ako im idam vo maalo ili? strasno e ako kaze javno deka e za rabotnicki, vo skolo ili sl? gi gledam 2 ca 3 ca porano od skolo na utakmica, posle vo NIVNA naselba kaj so e skoloto gi NEMA. nesto cudno se cucuvA:pos2:
 
Член од
22 јуни 2007
Мислења
1.296
Поени од реакции
26
Valjda repliciras na mojot post koisto go izbrisav , sakav da kazam niz gtc, na plostad( koisto se vo centar) ima luge od site naselbi. Me razbiras? AKo mislis na takvi luge sto si nacekuval niz Centar , ne mora da znaci deka bile centarci
 
Член од
28 октомври 2007
Мислења
776
Поени од реакции
273
ti me imas pogresno svateno. jas nikogo ne sum nacekuval, tuku dur ucev vo sredno i preeska ti pisav, ucev sred centar i site sto ZIVEAT vo centar, vo grad ke zzapoznaes nekoj ke te prasa, ti ke go prasas za koj tim e i ke kaze za sekoj drug osven za rabotnicki. prasav zaso e toa taka? i kazi mi po sto e aerodrom selo poso izgleda samo vie toa go gledate???
 

Radical Boy

Говнојадец
Член од
21 април 2005
Мислења
3.529
Поени од реакции
59
Ja vo imeto na CPB da potvrdam deka pravime tangi da da vistina e no ne za nasa upotreba , poradi pregolemiot broj na aerodromski devojcinja i majki vo nasite redovi resivme intimnite igri so niv da si gi zbogatime malce taka sto gi nateravme da nosat tangi na koisto ke pisuva CPB(podgrupa Aerodromski Majki) . Aerodromci pobarajte kaj mamicka vo sifunerce sigurno ke najdete po edna takva tanga gakicka , ako vi ispadne nekoe neplanirano bratce vo familija najdlabolko se izvinuvam vo imeto na celata grupa .
So pocit CPB

Inace ja sum ubeden deka nekako Radical ke proba da ja svrti informacijava vo nivna korist , vo iskecuvanje sum na negoviot poteg :)
Навивачка група која брои максимум 50 луѓе, зар може да даде изјава „преголемиот број„?

За жал, можноста за интимни игри на навивачите на СРВ со припаднички на понежниот пол е сведена само на жешки разговори поврзани со плетење и каква плетка да се користи во каква ситуација, која можност е предизвикана, нормално, од сексуалната наклонетост на погеоренаведените навивачи кон сопствениот пол, која станува се понагласена и изразена во последните години.

Па според логиката на нештата, потегот на Радикал, би бил дека изјавите поврзани со аеродромските припаднички на понежниот пол се ноторна лага и како човек кој видел многу во животот, можам да ви дадам еден пријателски совет дека негирањето не помага во спречувањето на болеста. Првиот чекор кон решавањето на проблемите е признавањето на зависноста, а потоа барањето чаре е многу полесно. Зависноста од туѓи машки полови органи зема се поголеми и поголеми размери и за брзо време се рашири на опсегот од Ѓорче Петров до Железничка. Во сечија корист би било, да го признаете тоа што можете побрзо, да не го криете и да не го негирате, да не стане касно. Верувам дека владата би ви помогнала и би пуштила во оптек повеќе Бојани 13, со цел да ви ги задоволат сексуалните апетити, заштитувајќи не нас, не приапдниците на таа групација, од недолжни стравувања дека можете да не нападнете навртени со газињата трчајќи рикверц.

Знам дека преку агендата на хомосескуалноста регрутирате нови членови, па излегувањето во јавност, би можело да го врати сјајот на градското дерби, преку зачленување на поголем број ваши истомисленици кои не се упатени дека во Градскиот Парк, има мала, мала, мала група _______, во џиш црвено, па така нема да оставите да бидеме во сразмер 1:15 дури и кога даѓаме кај вас на гостување.

Хомосексуалци, обединете се...рече Кочо на Црни Бисери....послушајте го, сите ке имаме придобивка, и вие ке имате нови партнери и Македонската кошарка ке добие уште една побројна навивачка група
 
Член од
9 август 2007
Мислења
105
Поени од реакции
4
Радикал Момче : СРЕЌНА НОВА 2008 и повеке среќа со МЗТ , имате ли некои информации кој ви е отприлика составот за другиот дел од сезоната, засилувања неш..

И доста со тоа дека сте најаки мислам како навивачка група, туку прајте муабет за тимот на темава. :salut:
 

aerodromka

Hiena
Член од
11 март 2007
Мислења
2.752
Поени од реакции
8
Радикал Момче : СРЕЌНА НОВА 2008 и повеке среќа со МЗТ , имате ли некои информации кој ви е отприлика составот за другиот дел од сезоната, засилувања неш..

И доста со тоа дека сте најаки мислам како навивачка група, туку прајте муабет за тимот на темава. :salut:
imas sport citaj si neli kazavme deka ne kazuvame veke nisto sve ke si izleze u vesnik pozzz


p.s HIRSTOS SE RODI !!!!!! sreken bozik na site
 

Ѕвер

Перфекционист
Член од
4 јануари 2006
Мислења
2.223
Поени од реакции
28
Вистина се роди!Честит Божиќ на сите Македонци и фанови на МЗТ Скопје:helou:
 
Член од
9 август 2007
Мислења
105
Поени од реакции
4
imas sport citaj si neli kazavme deka ne kazuvame veke nisto sve ke si izleze u vesnik pozzz


p.s HIRSTOS SE RODI !!!!!! sreken bozik na site
ХАХАхахаХАХА Во македонскиот спорт секогаш последни дознаваат :helou: и се гледа колку го пратите вашиот тим .

СРЕЌЕН БОЖИК на сите :smir:
 

aerodromka

Hiena
Член од
11 март 2007
Мислења
2.752
Поени од реакции
8
ХАХАхахаХАХА Во македонскиот спорт секогаш последни дознаваат :helou: и се гледа колку го пратите вашиот тим .

СРЕЌЕН БОЖИК на сите :smir:
tocno ne go prati me i sve doznavame posledni :pos2: :pos2: :pos2: :pos2: :pos2: :pos2: duri i sport pred nas doznava :tapp: :tapp: :tapp:
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.590
Поени од реакции
48.387
ХАХАхахаХАХА Во македонскиот спорт секогаш последни дознаваат :helou: и се гледа колку го пратите вашиот тим .

СРЕЌЕН БОЖИК на сите :smir:
Дај бе не го поти куров вака празнично те молам:smir:

Христос се роди
 
Член од
18 ноември 2007
Мислења
165
Поени од реакции
0
А мене цел во животот ми е да те насмеам тебе :tapp: Мицуле, нагалено, нежно, мило Миценце. Од што тоа ние имаме фрустрации? Од тоа што не сме доволно нежни како вас, што не љубиме луѓе од истиот пол, од тоа што не тепаме девојчиња? Од што имаме фрустрации? Ако сум исфрустриран од тоа што ви е го имате, а богами освен титули немате ама баш ништо, тогаш сигурно веќе ќе бев пратен во некоја клиника на лечење.

Не ми требаат титули, не ми треба љубовта кон истиот пол, не ми треба желбата да тепам девјчиња, не ми треба да сум нежен, не ми треба извештаченоста на вашата група...си го имам јас тоа што го сакам, го имам Мзт Скопје, го имам Family Aerodrom, најприродната створевина на нашата навивчка сцена, најстраствената, најбројната, најгласната навивачка група во Македонија...што ми треба повеќе? Дали имам причина за фрустрација, додека го имам ова што ми го нудат Мзт и Family? Јас одам таму од што тоа ме исполнува, не ме исполнувате вие, хомосексуалната група, не ме исполнуваат Ајдуци, Лозари, Чкембари, не ме исполнуваат утакмиците против Работнички, Пелистер, Струмица, Соколи, ме исполнува Фамилијата и Мзт Скопје, пошто јас одам за Мзт Скопје, а не за вас, пролазни и непостоечки групи.

Да си на мое место ке сватиш, пошто не си, не ни очекувам. Вас ви командуваат кога ке навивате а кога не, кога ке одите а кога не, вие сте вештачка група во заложништво на некој си синдиклаен лидер, некој си командант, вие не сте заложници на Работнички, заложници сте на Командантот и неговите лични интереси. Дали јас сум сега исфрустрираниот?
oooo be tele edno ako CPB e prolazna i nepostoecka grupa togas neznam koja grupa e postoecka,a moze i mene nekoj mi komanda da idam ili da neidam na utakmici.nas navivacite ni e kazano deka mozeme da odime na utakmici ako sakame no nikoj neide zasto ne se zadovolni od upravata.a za toa deka sme nezni prasaj gi drugarcinjata sto vlegoa so zavoi na glavata na utakmicata mzt-rabotnicki ili sto ne dojdete nekogas da ne istepate pa da vidite dali sme nezni....SAMOZ ZBORITE DEKA KE NE TEPATE A NIKOGAS TOA DA SE SLUCI,A I MOLAM GOSPOD DA DOJDE TOJ DEN KOGA KE JADAM KOTEK OF FA BAREM DA ZNAM DEKA KONECNO NEMA DA STE JAKI NA ZBOROVI NEGO I SO RACE,ali se plasam deka nema da go docekam.
 

Radical Boy

Говнојадец
Член од
21 април 2005
Мислења
3.529
Поени од реакции
59
oooo be tele edno ako CPB e prolazna i nepostoecka grupa togas neznam koja grupa e postoecka,a moze i mene nekoj mi komanda da idam ili da neidam na utakmici.nas navivacite ni e kazano deka mozeme da odime na utakmici ako sakame no nikoj neide zasto ne se zadovolni od upravata.a za toa deka sme nezni prasaj gi drugarcinjata sto vlegoa so zavoi na glavata na utakmicata mzt-rabotnicki ili sto ne dojdete nekogas da ne istepate pa da vidite dali sme nezni....SAMOZ ZBORITE DEKA KE NE TEPATE A NIKOGAS TOA DA SE SLUCI,A I MOLAM GOSPOD DA DOJDE TOJ DEN KOGA KE JADAM KOTEK OF FA BAREM DA ZNAM DEKA KONECNO NEMA DA STE JAKI NA ZBOROVI NEGO I SO RACE,ali se plasam deka nema da go docekam.
Нема да те истепаат, пошто вашиот ви омилен воџа, пред да се реши да се појави на некоја утакмица, мора да добие осигурување дека ке биде чуван од желките.

И друго, викаш постоечка? Ај сезонава бојкот, а лани? А преклани, а пред тоа? Очигледно ти си новокомопнирано навивачче па ќе морам да ти кажувам некои работи. Пред 3 сезони игравте во ЕвроКуп, игравте со тимови како Уникс Казан, втор тим по квалитет во Русија таа сезона, после недостижната ЦСКА. Знаеш колку бевте на трибина? 30. Зар можеш да ми кажеш дека тоа е постоење на некоја група? Човече ние сме 100 души на Соколи во гости.

Незнам зашто водиш инает, претпоставувам зашто си уште дете, но сите знаеме како се собирате кога гирате против Мзт, само сега тука водиш инает. Имам другари од СРВ, не како тебе фантоми из опере, него истакнати луѓе во групата кои одат долго долго, кога тие викаат дека кај вас работите се за никаде и тоа што е сега СРВ не е навивачка група, што можеш ти мочко што си бил на 3 утакмици мене да ми докажеш?
 

Кавадарчанец

Бадр Хари фан
Член од
18 декември 2007
Мислења
4.156
Поени од реакции
28
Moze ne e rabota da se mesam ama ne e dobro vaka daa go grdite forumot so razlicni dopukuvanja de bre daaa da naprajme salam muabet a ne via bil vakov nia nakov taka do utre moze da se karate dajte malce nes poseriozno. POOZ I SREKEN BOZIK NA SITE.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom