Фан клуб: МЗТ Скопје

Член од
22 јуни 2007
Мислења
1.296
Поени од реакции
26
Sto da kazam osven bez nekolkute znacajni clena na podforumov istiot i ke propadne, ostanuva da uzivame vo mudrostite na poedincite kako Kole Sr Mkd i celata ANTI-SKOPSKA tajfa , koisto kako st o veke kaza eden clen Dobija internet na vladiniot proekt , INTERNET ZA SEKOGO " i sega ke gi pokazuvaat svoite znaenja za kosarkata(koisto se svedeni na minimum a mozebi i na ic ) . Od takvi instant navivaci i internet fraeri propadna podforumov i samo ke kazam i da dobijam ban sega i da ne dobijam seedno Podforumov vleze vo mrtvite
 

Мистичен

Човек
Член од
23 јануари 2005
Мислења
13.578
Поени од реакции
1.097
Ај и ти на пауза три дена. Ќе се научиш да ги почитуваш сите членови на форумот без разлика од кој град се и за кој клуб навиваат. Може да пропадне само поради погани усти за кои дискусија не е дискусија ако не опцујат, ако не навредат...а тоа нема да го дозволиме. Ја земаме метлата во раце...

По три дена, врати се со измиена уста.

Среќна Нова и на тебе.
 

Radical Boy

Говнојадец
Член од
21 април 2005
Мислења
3.529
Поени од реакции
59
Мистичен многу грешиш, банираше луѓе кои знаат многу повеќе од тие што останаа. Како што реков, на почетокот, кога беа Струмикс и екипата, немаше толку ватрени „навивачи„ кои провоцираа каде стигнат и делот за кошарка беше најинтересното место за дискутирање за мак-баскетот на мрежава. Имаше луѓе кои стварно ја познаваа тематиката, беа вистински љубители на кошарката и секое мое уклучување на нет, прво отварав под-форумот кошарка, а дури после си проверував меил.

На мое огромно жалење како љубител на кошарката, овој под-форум е станат калакурница со инстант провокаторите кои се јавија одненадеж и на секое мое мислење покрепено со факти, значи со факти, ми реплицираа со провокации од видот „ти се знаеш„ „сезнајкото се врати„ и незнам си какви други навреди кои никој, ама баш никој не ги санкционираше, на кои морав да вратам и после дискусијата одеше до таму што летаа и лични навреди. Единствено Аеродромка и уште два три исклучока, застануваа позади мене против целиот форум, затоашто знаат јас од каде ги добивам информациите и дека целиот мој живот му го имам посветено на Мзт Скопје и дека не пишувам тука за да се расправам со останатите, туку сакам да споделам тоа што знам со луѓе кои стварно сакаат да слушнат размислување од други.

Аеродромка ја знам лично и тврдам дека девојчето живее за кошарката, знае многу луѓе од таа област, со неа гледам по 6-7 утакмици неделно во живо, македонска кошарка, и знам дека не трпи неправдини и затоа е застната во моја одбрана и во одбрана на фактите кои сум ги кажал. Има момци, на форумов, кои го гледаат како единствено место за препукување со останатите навивачи, пошто на друго место не ни го можат тоа.

Пошто Струмикс ти е од екипата која го води форумот и е многу реален, можеш да го прашаш за тоа заради кое е Аеродромка банирана, а многу веројатно и јас после постов, дека 99% од подфорумов се кошаркарски не образовани, немаат поима што се случувало ни година уназад, а провоцираат како да се во КФМ 20 години. Не е аеродромка ни најмалку крива за состојбата на форумот, доколку стварно сакаш квалитетен под-форум за кошарка, ке ја вратиш аеродромка и ќе почнеш чистиш од онаму каде што треба, знае Струмикс од кои. Очигледно не си бил чест гостин на овој под-форум и не си во тек со какви се неписмености и глупости беа кажани тука...за жал
 
Член од
30 декември 2007
Мислења
6
Поени од реакции
0
The nightmare returns!!!Dzabe me baniras koa ja mozam da se staam koga sakam pod bilo koe drugo ime.A toa so provokacijata,ne mislev na toa zasto neznam tebe koj te stail administrator,da razmislese malce pojse mozda ke me sfatese so sakav da kazam so toa,a toe e deka bez radical i aerodromka,se ke se svede samo na provokacii i na prepucavanja,nema da ima ni k od kosarka!!!
 
Г

Грејвдигер

Гостин
The nightmare returns!!!Dzabe me baniras koa ja mozam da se staam koga sakam pod bilo koe drugo ime.A toa so provokacijata,ne mislev na toa zasto neznam tebe koj te stail administrator,da razmislese malce pojse mozda ke me sfatese so sakav da kazam so toa,a toe e deka bez radical i aerodromka,se ke se svede samo na provokacii i na prepucavanja,nema da ima ni k od kosarka!!!
До некаде се согласувам, но до некаде не.

Без Радикал и Аеродромка, „малце“ ќе пропадне овој под-форум затоа што тие беа едни од најактивните на овој под-форум и своето знаење го споделуваа со сите, иако во некое време поготово последните 1-2 месеца имаше многу препукувања.

Да бев јас како Радикал, и сите да ме правеа будала дека ништо незнам, дека сите навивачки групи се над ФА и ред други работи, би ја свртел капата на страна и би престанал да пишувам на форумот, затоа што никој не ги цени моите мислења и ми изиграва будала.

А што се однесува до тоа кој го ставил администратор, негов е форумот :)
Браќата Лазаревски или како и се презвикуваа :)
 

marcus

струмички модератор
Член од
5 јули 2006
Мислења
5.378
Поени од реакции
131
The nightmare returns!!!Dzabe me baniras koa ja mozam da se staam koga sakam pod bilo koe drugo ime.A toa so provokacijata,ne mislev na toa zasto neznam tebe koj te stail administrator,da razmislese malce pojse mozda ke me sfatese so sakav da kazam so toa,a toe e deka bez radical i aerodromka,se ke se svede samo na provokacii i na prepucavanja,nema da ima ni k od kosarka!!!
Сам се ставил адинистратор..како што ти си стави јаже околу вратот....инаку морам и јас да се придружам на мислењето на Радикал за Аеродромка..една од поактивните членови која избегнува провокации...
Во секој случај под-форумот без нив неможе да биде ист...
Мисичен.....mercy
 
Член од
30 декември 2007
Мислења
6
Поени од реакции
0
Сам се ставил адинистратор..како што ти си стави јаже околу вратот....инаку морам и јас да се придружам на мислењето на Радикал за Аеродромка..една од поактивните членови која избегнува провокации...
Во секој случај под-форумот без нив неможе да биде ист...
Мисичен.....mercy
hahaha so kakvi ambicii vikas deka sum si stail jaze okolu vrat,ziti se citaj so sakav da kazam so toa!!!
 

marcus

струмички модератор
Член од
5 јули 2006
Мислења
5.378
Поени од реакции
131
hahaha so kakvi ambicii vikas deka sum si stail jaze okolu vrat,ziti se citaj so sakav da kazam so toa!!!
Мислев форумско јаже..те следува веројатно перманентен бан....со банирање на IP-то...за да не се ставиш под било кое друго име...конташ...не мислев дали си бил разбран или не....
 

Il Fenomeno

non mollare mai
Член од
14 март 2007
Мислења
3.226
Поени од реакции
707
Штета за Аеродромка Радикал како што знам не е баниран а за Зоки и Нагхтмер колку што ги читам овие денови само за навреди знаат.

Непознавачи и провокатори има на двете страни и треба да се воздржуваме некогаш не мора секогаш да им реплицираме.

А најмногу се нервирам кога се вреѓа општо кој од каде е кога се навредувате навредувајте се лично а не сите луге што живеат таму.

Пак ке кажам од овие што ги банираа штета за Аеродромка.
 
Член од
30 декември 2007
Мислења
6
Поени од реакции
0
Мислев форумско јаже..те следува веројатно перманентен бан....со банирање на IP-то...за да не се ставиш под било кое друго име...конташ...не мислев дали си бил разбран или не....
ja jadev permanenten ban,ama pod drug mejl i so skoro isto ime eve me nazad!:)
 

Мистичен

Човек
Член од
23 јануари 2005
Мислења
13.578
Поени од реакции
1.097
Мистичен многу грешиш, банираше луѓе кои знаат многу повеќе од тие што останаа. Како што реков, на почетокот, кога беа Струмикс и екипата, немаше толку ватрени „навивачи„ кои провоцираа каде стигнат и делот за кошарка беше најинтересното место за дискутирање за мак-баскетот на мрежава. Имаше луѓе кои стварно ја познаваа тематиката, беа вистински љубители на кошарката и секое мое уклучување на нет, прво отварав под-форумот кошарка, а дури после си проверував меил.

На мое огромно жалење како љубител на кошарката, овој под-форум е станат калакурница со инстант провокаторите кои се јавија одненадеж и на секое мое мислење покрепено со факти, значи со факти, ми реплицираа со провокации од видот „ти се знаеш„ „сезнајкото се врати„ и незнам си какви други навреди кои никој, ама баш никој не ги санкционираше, на кои морав да вратам и после дискусијата одеше до таму што летаа и лични навреди. Единствено Аеродромка и уште два три исклучока, застануваа позади мене против целиот форум, затоашто знаат јас од каде ги добивам информациите и дека целиот мој живот му го имам посветено на Мзт Скопје и дека не пишувам тука за да се расправам со останатите, туку сакам да споделам тоа што знам со луѓе кои стварно сакаат да слушнат размислување од други.

Аеродромка ја знам лично и тврдам дека девојчето живее за кошарката, знае многу луѓе од таа област, со неа гледам по 6-7 утакмици неделно во живо, македонска кошарка, и знам дека не трпи неправдини и затоа е застната во моја одбрана и во одбрана на фактите кои сум ги кажал. Има момци, на форумов, кои го гледаат како единствено место за препукување со останатите навивачи, пошто на друго место не ни го можат тоа.

Пошто Струмикс ти е од екипата која го води форумот и е многу реален, можеш да го прашаш за тоа заради кое е Аеродромка банирана, а многу веројатно и јас после постов, дека 99% од подфорумов се кошаркарски не образовани, немаат поима што се случувало ни година уназад, а провоцираат како да се во КФМ 20 години. Не е аеродромка ни најмалку крива за состојбата на форумот, доколку стварно сакаш квалитетен под-форум за кошарка, ке ја вратиш аеродромка и ќе почнеш чистиш од онаму каде што треба, знае Струмикс од кои. Очигледно не си бил чест гостин на овој под-форум и не си во тек со какви се неписмености и глупости беа кажани тука...за жал
Радикал, едно ќе ти кажам - без разлика кој колку има познавања, правилата за однесување за сите се исти.

Тоа што синоќа се случи е резултат на подолговремена инфериорност на модераторот кој дозволи овој подфорум да стане калакурница и да изгуби секакво ниво на дискусија.

Додека не биде поставен модератор кој ќе може да го издржи предизвикот и да се справи со него, подфорумов ќе го модерираат сите администратори. Аеродромка и останатите кои беа банирани ќе бидат вратени за 2-3 дена. Ова нека послужи како опомена, затоа што во иднина ќе биде многу поригорозно.
 

Мистичен

Човек
Член од
23 јануари 2005
Мислења
13.578
Поени од реакции
1.097
ja jadev permanenten ban,ama pod drug mejl i so skoro isto ime eve me nazad!:)
И сега ќе јадеш пак. И пак, и пак...

Кога и да седнеш на истиот компјутер, без разлика од која ип адреса
и мејл, пак ќе јадеш.
 

Сапун

. . .
Член од
10 јули 2007
Мислења
1.642
Поени од реакции
4
Радикал, едно ќе ти кажам - без разлика кој колку има познавања, правилата за однесување за сите се исти.

Тоа што синоќа се случи е резултат на подолговремена инфериорност на модераторот кој дозволи овој подфорум да стане калакурница и да изгуби секакво ниво на дискусија.

Додека не биде поставен модератор кој ќе може да го издржи предизвикот и да се справи со него, подфорумов ќе го модерираат сите администратори. Аеродромка и останатите кои беа банирани ќе бидат вратени за 2-3 дена. Ова нека послужи како опомена, затоа што во иднина ќе биде многу поригорозно.
Мистечен не е мојa рaботa но когa ќе и3бирaте Модерaтор нa под-форумот нa спискот дa го имa Рaдикaл дефинитивно Рaдикaл е вистинскио човек 3a дa биде постaвен кaко модерaтор нa Кошaркa ...
 

Kriticar

дискриминатор
Член од
7 мај 2007
Мислења
1.037
Поени од реакции
5
Мистечен не е мојa рaботa но когa ќе и3бирaте Модерaтор нa под-форумот нa спискот дa го имa Рaдикaл дефинитивно Рaдикaл е вистинскио човек 3a дa биде постaвен кaко модерaтор нa Кошaркa ...
Имам скроз исто мислење...Поздрав
 

Мистичен

Човек
Член од
23 јануари 2005
Мислења
13.578
Поени од реакции
1.097
Мистечен не е мојa рaботa но когa ќе и3бирaте Модерaтор нa под-форумот нa спискот дa го имa Рaдикaл дефинитивно Рaдикaл е вистинскио човек 3a дa биде постaвен кaко модерaтор нa Кошaркa ...
Точно, не е твоја работа. Го знаете принципот за избирање на модератори, тука не помагаат ни предлози, ни дудлање - ништо.

Секогаш се трудиме да избереме модератор за кој сметаме дека ќе биде идеален кандидат и дека најдобро ќе се грижи за својот подфорум. Еден од условите е тој самиот да не се наметнува како кандидат.

Нека продолжи темава - за други муабети ја имате онаа за прашања до администраторите.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom