Фан клуб: МЗТ Скопје

Radical Boy

Говнојадец
Член од
21 април 2005
Мислења
3.529
Поени од реакции
59
Хај дааа абе ви скопските ку*ки многу сета а разбирате даа, како ни од провинција ништо не знајме каа јас со своите очи го видов вашиот ИСУС кој се надевате дека неш ке направе , на напреварот со ПЕЛИСТЕР дома и беше на пробен тренинг кај ФЕНИ и после кажаа дека не го бивало. И не се контри сал Радикал момчета
Кавадарчанче, мило дете, знам дека оддеднаш огромен културен шок ти дојде гледањето на прволигашка кошарка, после нецели 183 години непостоење, па и затоа ке смогнам сили да ти опростам на твојата неукост. ПРвата лига, тебе ти е како на мало дете што му е циркус, све ново и невидено, а све слично и познато. До пред 3 дена, Гоцевски незнаевте кој е, сега ке го познавате Дарил Хил...

А тој вториот што го вративте, се викаше Баркли
 

aerodromka

Hiena
Член од
11 март 2007
Мислења
2.752
Поени од реакции
8
Хај дааа абе ви скопските ку*ки многу сета а разбирате даа, како ни од провинција ништо не знајме каа јас со своите очи го видов вашиот ИСУС кој се надевате дека неш ке направе , на напреварот со ПЕЛИСТЕР дома и беше на пробен тренинг кај ФЕНИ и после кажаа дека не го бивало. И не се контри сал Радикал момчета
oooo grvce c c c cc c c c lele ke se ubijam koga nekoj so 15 min sportsko obrazovanie se pravi pameten
 
Член од
9 август 2007
Мислења
105
Поени од реакции
4
Хај дааа каа Радикал момче и Итар Пејо
1. Од кај па вие знаете јас колку време пратам мак. кошарка
2. Скопски пи*ки кои се прајте дека сета а разбирате а фактички абер немате.
3. Ај ти ако а пратиш доволно долго кошарката кази ми колку порази имате добиено од КК ОРКА :salut: во 2 те сезони што ги одигра во мак.баскет
4. Дај ај не ме замарајте оти знам дека ве боле вистината дека вашиот МЗТ моментално е во најлошото издание во мак.баскетот.
5. А и не се прајте дека сте 100% скопски ку*ки оти сите живеете во 15м2 без В.Ц
:eek:lee:
 

aerodromka

Hiena
Член од
11 март 2007
Мислења
2.752
Поени од реакции
8
Хај дааа каа Радикал момче и Итар Пејо
1. Од кај па вие знаете јас колку време пратам мак. кошарка
2. Скопски пи*ки кои се прајте дека сета а разбирате а фактички абер немате.
3. Ај ти ако а пратиш доволно долго кошарката кази ми колку порази имате добиено од КК ОРКА :salut: во 2 те сезони што ги одигра во мак.баскет
4. Дај ај не ме замарајте оти знам дека ве боле вистината дека вашиот МЗТ моментално е во најлошото издание во мак.баскетот.
5. А и не се прајте дека сте 100% скопски ку*ки оти сите живеете во 15м2 без В.Ц
:eek:lee:
kako be brat pratis koga vo kavadarci nemalo kosarka od vremeto na tito, kako ja pratis 6 godini duri ni mtv ne davaat , citas sport, ili kaj vas sport ne nosat neznam zatoa i prasuvam
 

Radical Boy

Говнојадец
Член од
21 април 2005
Мислења
3.529
Поени од реакции
59
Хај дааа каа Радикал момче и Итар Пејо
1. Од кај па вие знаете јас колку време пратам мак. кошарка
2. Скопски пи*ки кои се прајте дека сета а разбирате а фактички абер немате.
3. Ај ти ако а пратиш доволно долго кошарката кази ми колку порази имате добиено од КК ОРКА :salut: во 2 те сезони што ги одигра во мак.баскет
4. Дај ај не ме замарајте оти знам дека ве боле вистината дека вашиот МЗТ моментално е во најлошото издание во мак.баскетот.
5. А и не се прајте дека сте 100% скопски ку*ки оти сите живеете во 15м2 без В.Ц
:eek:lee:
Потсетете се на таа Орка, и живејте сега за по едно полуфинале, па пак да се распаднете и да не осетите кошарка 15 години, повторно. Мзт може не е јак, ама не е инстант тим, како твојот мочан Фени.

До Аеродромка...знаеш како прати, Кавадарци има посебен сателит и фаќаат сигнал од сателитот што пренесува специјално за скаутите во НБА....прати, жими таквото, сум ти кажал 500 пати, на форумов има преку сила 10 души што знаат кошарка, све друго се инстант навивачи...како супата, стави врела вода (читај пари) добиј супа (читај таканаречени навивачи кои не би го оставиле клубот на цедило, мислиш навивале 50 години, а клубот им постои од 2008 хиихихиххих)
 
Член од
8 септември 2007
Мислења
335
Поени од реакции
1
KAVADARCI e grad koj daval i dava golem broj na makedonski kosarkarski reprezentativci

gento niv ne gi bole za losoto izdanie na nivniot klub oti istoto trae veke 10 godini ( jadat veke desetgodisno mozocno dupenje od dragan i kompanija)

i nemoj taka bez WC-pa imaat javno wc inaku kade mislis deka gi odrzuvaat casovite po gomnojadenje koi gi prezentiraat ovdeka
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.491
Поени од реакции
47.576
ja epa eve pejo i radikal neka ti kazat!!!
a ti te molam odgovori mi na dve prasanja:

prvo kaj vi se BRAKATA cekmbari

i vtoro moze li da mi ja objasni procedurata kako se ide vo polsko wc, posto nikogas ne sum bila i neznam
Грешка извини грешка во термин погрешен збор употрбуваш овде
Браќа е едно а друго е правиот тремин СЛУГИ Козари и Ајдуци се слуги на Чкембари идат кај нив на убрзани курсеви по предметите 'Анти Скопје' за почетници и 'Ретардираност во 3 чекори' по вториов предмет имате 10 од мене а за првиот ке ви треба малце стаж не само желба:bilokojzbor;
 

aerodromka

Hiena
Член од
11 март 2007
Мислења
2.752
Поени од реакции
8
KAVADARCI e grad koj daval i dava golem broj na makedonski kosarkarski reprezentativci

gento niv ne gi bole za losoto izdanie na nivniot klub oti istoto trae veke 10 godini ( jadat veke desetgodisno mozocno dupenje od dragan i kompanija)

i nemoj taka bez WC-pa imaat javno wc inaku kade mislis deka gi odrzuvaat casovite po gomnojadenje koi gi prezentiraat ovdeka
ooooooo dojde koljo kromidarot da drzi predavanja, bar nie 10 god sme vo prva liga kakvi takvi ne se otkazuvame , za razlika koljo od vas kade sto na grkot ednas ke mu go izdudlate i od AJDUCI na celo so koljo VODZATA
 

Мистичен

Човек
Член од
23 јануари 2005
Мислења
13.578
Поени од реакции
1.097
Селанче, аграрче, натепано со комплексче
Само да ве потсетам дека вакви навреди кон членови на форумот не толерираме.

Бан 7 дена.

Едит: И Зоте два дена. Следува надополнување на листата.

Едит 2: и gento и KOLE SR MKD заминаа во алејата на славните.
 

gODHEAD

Crucified
Член од
6 декември 2007
Мислења
1.827
Поени од реакции
1.163
Mozete da sonuvate za vakov sostav sto go imame i za klub od 500 000 evra buget i najubavata sportska sala vo makedonija... drugoto vase govorenje e pukanje vo praznoooo
 

F.A.

Smile Now, Cry Later
Член од
17 април 2007
Мислења
862
Поени од реакции
3
KAVADARCI e grad koj daval i dava golem broj na makedonski kosarkarski reprezentativci

gento niv ne gi bole za losoto izdanie na nivniot klub oti istoto trae veke 10 godini ( jadat veke desetgodisno mozocno dupenje od dragan i kompanija)

i nemoj taka bez WC-pa imaat javno wc inaku kade mislis deka gi odrzuvaat casovite po gomnojadenje koi gi prezentiraat ovdeka
Се јави правиот дечко...
Aјде генто и коле со среќа нека ви е.
 
Член од
7 декември 2007
Мислења
92
Поени од реакции
0
Povik do site NAVIVACI na nasiot sakan klub MZT- Skopje, da ne vrakame na SELSKITE provokacii od strana na nsite provincijalci i povik do site PROVNCIJALCI tekstovi so navredliva sozdrzina da nes e pisuvaat tuka... aj pokazete go selskoto sega vo sebe ajde pocnete da jadete gomna,,,
 

iLe

Prototype
Член од
27 јануари 2007
Мислења
1.399
Поени од реакции
29
Povik do site NAVIVACI na nasiot sakan klub MZT- Skopje, da ne vrakame na SELSKITE provokacii od strana na nsite provincijalci i povik do site PROVNCIJALCI tekstovi so navredliva sozdrzina da nes e pisuvaat tuka... aj pokazete go selskoto sega vo sebe ajde pocnete da jadete gomna,,,
Од ова што го напиша сега докажа дека од тебе поголем СЕЛА* нема ,не верувам дека знаеш дека не е селја* само оној кој живее во село туку има и многу други работи кои можат да те поврзат со зборчето СЕ***
 
Член од
4 декември 2007
Мислења
346
Поени од реакции
24
Citam,citam i ne mozam da se iznacudam dojdoa Strumica i Kavadarci da mu kazuvaat na Aerodrom sto e kosarka.U pravo ste koga vikate deka ovie klubovi se intant klubovi.Provincijaskite klubovi se denes gi ima utre gi nema a MZT Skopje ostanuva vecen.Iako ne e vo najdobra sostojba vo momentov se nadevam deka od prolet ke se vidi vistinskata sila na MZT i na Aerodrom.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom