Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
9 јануари 2015
Мислења
196
Поени од реакции
156
zdravo
dali mozi da mi kazi nekoj za da dokazam deka imam rodnina bugarin sho treba da odnesam , bugarsko drzavjanstvo, izvod, pasos ?
 
Член од
6 февруари 2014
Мислења
1.012
Поени од реакции
867
Drugar koj raboti vo eden nas osnoven sud pred nekoj den kazuva deka vrabotenite koi izdavaat uverenija za neosuduvanost i slicno dobile naredba da site barateli na takvi potvrdi na koi e navedeno za bugarsko drzavjanstvo da gi zabelezuvaat so ime,prezime i maticen broj vo posebna tetratka.
 
Член од
7 октомври 2014
Мислења
513
Поени од реакции
1.007
Drugar koj raboti vo eden nas osnoven sud pred nekoj den kazuva deka vrabotenite koi izdavaat uverenija za neosuduvanost i slicno dobile naredba da site barateli na takvi potvrdi na koi e navedeno za bugarsko drzavjanstvo da gi zabelezuvaat so ime,prezime i maticen broj vo posebna tetratka.
Me zabole znajs kako keskim da dobijam bg pasos so sakat neka zavedat gajle mi e I taka ne planiram odeka da sedam u mk
 
Член од
30 јануари 2015
Мислења
247
Поени од реакции
647
Drugar koj raboti vo eden nas osnoven sud pred nekoj den kazuva deka vrabotenite koi izdavaat uverenija za neosuduvanost i slicno dobile naredba da site barateli na takvi potvrdi na koi e navedeno za bugarsko drzavjanstvo da gi zabelezuvaat so ime,prezime i maticen broj vo posebna tetratka.
Многу се уплашивме ние, сетики да појдевме уште од страв да ни побаат:jeeee:
 
Член од
16 декември 2015
Мислења
45
Поени од реакции
112
Decki posle izbiranjeto na nov minister za pravda so amin od gospodin Karakacanov. Predlogot za dopuna na zakonot na graganstvo ide dirkno na potpis informacija od prva raka taka da neka e so sreka.
Sega site tie sto nemaat nikakvi dokumenti neka pocnaat poleka da si vagaat izvodi i potvrdi od makedonsko bugarsko zdruzenie .
I moram ovaa da go kazam nekoj kaza vo forumot petar kolev e nikoj i nisto eve dokaz za sprotivnoto.
Pozz
 
Член од
10 март 2009
Мислења
1.300
Поени од реакции
1.161
Drugar koj raboti vo eden nas osnoven sud pred nekoj den kazuva deka vrabotenite koi izdavaat uverenija za neosuduvanost i slicno dobile naredba da site barateli na takvi potvrdi na koi e navedeno za bugarsko drzavjanstvo da gi zabelezuvaat so ime,prezime i maticen broj vo posebna tetratka.
I slika ke im ostavam ako sakaat a i skapaniot makedonski pasos koga ke se otkazam od drzavjanstvoto ke im go odnesam za spomen da go imaat :D
 
Член од
5 јануари 2015
Мислења
773
Поени од реакции
1.643
Drugar koj raboti vo eden nas osnoven sud pred nekoj den kazuva deka vrabotenite koi izdavaat uverenija za neosuduvanost i slicno dobile naredba da site barateli na takvi potvrdi na koi e navedeno za bugarsko drzavjanstvo da gi zabelezuvaat so ime,prezime i maticen broj vo posebna tetratka.
Поубаво нека не осудат тогаш како вистински борци за бугарската кауза Блгарија одма ќе ни дадат гражданство. Како ќе не зезнат....
 

reb

Член од
25 јуни 2015
Мислења
151
Поени од реакции
113
Decki posle izbiranjeto na nov minister za pravda so amin od gospodin Karakacanov. Predlogot za dopuna na zakonot na graganstvo ide dirkno na potpis informacija od prva raka taka da neka e so sreka.
Sega site tie sto nemaat nikakvi dokumenti neka pocnaat poleka da si vagaat izvodi i potvrdi od makedonsko bugarsko zdruzenie .
I moram ovaa da go kazam nekoj kaza vo forumot petar kolev e nikoj i nisto eve dokaz za sprotivnoto.
Pozz
Druze toa dali znaci deka nema da ima vtoro glasanje
 
Член од
21 ноември 2014
Мислења
238
Поени од реакции
76
Decki posle izbiranjeto na nov minister za pravda so amin od gospodin Karakacanov. Predlogot za dopuna na zakonot na graganstvo ide dirkno na potpis informacija od prva raka taka da neka e so sreka.
Sega site tie sto nemaat nikakvi dokumenti neka pocnaat poleka da si vagaat izvodi i potvrdi od makedonsko bugarsko zdruzenie .
I moram ovaa da go kazam nekoj kaza vo forumot petar kolev e nikoj i nisto eve dokaz za sprotivnoto.
Pozz
Zdravo mislis na ovaa od zdruzenieto ke vazi vo ministersvo ili samo vo dabc.so noviot zakon.
 
Член од
5 јануари 2015
Мислења
773
Поени од реакции
1.643
Член од
13 септември 2015
Мислења
27
Поени од реакции
14
Pozdrav svima, da vam postavim jedno pitanje. Imam proizhod od 2015 godinu, predao u Ministarstvo pravde i bio na intervju. E sad, kad sam predavao u Ministarstvo, predao sam samo proizhod iz DABC, posrednik mi nije rekao za nista drugo. VIdim dosta salju na dopolnitelno, pa se bojim da i mene to ne zakaci. Da li je bolje da uzmem dokumenta i sa molbom odnesem to u ministarstvo pravde i prilozim kao dodatnu dokumentaciju na osnovu koje se potvrdjuje moje bugarsko poreklo. Hvala unapred na odgovoru, voleo bih da cujem vasa misljenja.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom