Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
D

Daniel_faca

Гостин
forumuser ...Ne e loso ako citas da zavrtis vo ambasada mislam deka e stignata dip.posta mene mi go kazaa deneska brojceto :cuc:[DOUBLEPOST=1450219667][/DOUBLEPOST]

I sto ako ima zasedanie sto ce se promeni dur projde toj zakon pa da se usvoi toj zakon eeehh ima vreme a vo medjuvreme gi cekaat izbori znaci ce se raspusti sobranieto pa dur se formira novo sobranie sto mislite kolku vreme ce projde pa dur dojde posle na red za izglasuvanje ajd da sme zivi i zdravi
Brate kolku vreme cekas za brojceto i zena mi e preku ambasada pred mesec dena bese na intervju
 
Член од
11 април 2012
Мислења
4.514
Поени од реакции
5.083
forumuser ...Ne e loso ako citas da zavrtis vo ambasada mislam deka e stignata dip.posta mene mi go kazaa deneska brojceto :cuc:[DOUBLEPOST=1450219667][/DOUBLEPOST]

I sto ako ima zasedanie sto ce se promeni dur projde toj zakon pa da se usvoi toj zakon eeehh ima vreme a vo medjuvreme gi cekaat izbori znaci ce se raspusti sobranieto pa dur se formira novo sobranie sto mislite kolku vreme ce projde pa dur dojde posle na red za izglasuvanje ajd da sme zivi i zdravi
И што бројче доби, исто и кога беше на интервју? Чисто ме интересира за колкава ти била разликата зашто мене од интервју до влегување во регистрите на правосудие ми поминаа 3 месеци.
 
Член од
16 септември 2007
Мислења
1.486
Поени од реакции
338
Brate kolku vreme cekas za brojceto i zena mi e preku ambasada pred mesec dena bese na intervju
Rano e za tebe jas cekam od Juli za brojce ..okolu 5 meseca otprilika se ceka[DOUBLEPOST=1450228996][/DOUBLEPOST]
И што бројче доби, исто и кога беше на интервју? Чисто ме интересира за колкава ти била разликата зашто мене од интервју до влегување во регистрите на правосудие ми поминаа 3 месеци.
wiksa stvarno neznam brojceto mi e 487*/2015 a koga bev na intevju ambasada mi dadoa samo deka sum uplatil 95 euro i nesto racno napisano na taa potvrda ko-15-437 sto li gi e toa bog znae ..
100% i kaj mene ce ima zakasnuvanje 2-3 meseci
 
Член од
25 февруари 2015
Мислења
810
Поени од реакции
1.561
Новијат правос'ден минист'р нај-веројатно ште б'де Екатерина Захариева
http://www.dnevnik.bg/bulgaria/2015/12/16/2670807_noviiat_pravosuden_ministur_nai-veroiatno_shte_bude/?ref=rss
http://www.mediapool.bg/ekaterina-zaharieva-veroyatno-poema-posta-na-pravosaden-ministar-news243174.html

Која е Екатерина Захариева
http://offnews.bg/news/Politika_8/Koia-e-Ekaterina-Zaharieva-sluzheben-vitcepremier-i-regionalen-minis_372334.html

Била - заместник-минист'р на регионалното развитие и благоустројството в правителството на Бојко Борисов и главен секретар на президента в периода от 23 јануари 2012 до 12 март 2013 г.
 
Последно уредено:
Член од
22 август 2014
Мислења
504
Поени од реакции
947
Преписката № 9001/2014.
Молбата Ви е уважена.
Вашата преписка е вклјучена в Указ 58 от 2015 година.

eve dokaz za site sto ne veruvaat deka rabotata e zabrzana i se protivat tuka na forumot samo da krevat panika megju lugjeto. i samite mozite da vidite deka rabotata sprema 7-8 meseci e 1000% zabrzana!
 
S

Sukhoi-27

Гостин
Преписката № 9001/2014.
Молбата Ви е уважена.
Вашата преписка е вклјучена в Указ 58 от 2015 година.

eve dokaz za site sto ne veruvaat deka rabotata e zabrzana i se protivat tuka na forumot samo da krevat panika megju lugjeto. i samite mozite da vidite deka rabotata sprema 7-8 meseci e 1000% zabrzana!
Mozebi za 2014.Od 2013 ima dosta zaglaveni
 

tomsaso

Пемпере
Член од
10 септември 2005
Мислења
1.387
Поени од реакции
339
Епа конечно промена на статус на преписката.. поднесов документи и направив нтервју на 25 април 2014 во Бугарскиот конзулат во Битола.. документите беа стигнати во софија на 30 јуни или јули....

85хх номер..
статус Молбата ви е разгледана от С'вета по гражданството с положително становиште. Предстои издаването на указ на Вицепрезидента на РБ.

Некој да ми каже колку се чека кај вицепрезидента??
 
Член од
30 јануари 2015
Мислења
247
Поени од реакции
647
Преписката № 9001/2014.
Молбата Ви е уважена.
Вашата преписка е вклјучена в Указ 58 от 2015 година.

eve dokaz za site sto ne veruvaat deka rabotata e zabrzana i se protivat tuka na forumot samo da krevat panika megju lugjeto. i samite mozite da vidite deka rabotata sprema 7-8 meseci e 1000% zabrzana!
Томе конкретно за оваа преписка сакам да ти кажам дека е излезена уште пред едно пола година.
Следи ги броевите на указите и ќе видиш дека е така.
Сега се стигнати некаде до кај указ 160/70 ако не и повеќе.. а овие броеви се од поодамна излезени.

Јас сметам дека ништо не е убрзано бидејки да беше немаше да чекаме волку време, и ова во последнава година е претерано чекање.
 
Член од
25 февруари 2015
Мислења
810
Поени од реакции
1.561
Борисов представи Екатерина Захариева за нов правос'ден минист'р
https://www.topnovini.com/redirect/go.php?id=1688180
"С'брахме групите на РБ и ГЕРБ, заштото винаги с'м казвал, че трјабва да правим така като избираме министри. После проведохме срешта с АБВ и ПФ, Катја Захариеха получи подкрепата на всички", зајави Борисов, цитиран от агенција "Фокус".
 
D

Daniel_faca

Гостин
Obicno 6 meseci se cekalo. A dali znaes kako se doznava brojceto za proizhod preku ambasada sto se podneseni dokumentite? I posle kolku vreme?
Posle 1 godina cekanje i javuvanje sekoj mesec pisavme email do agencijata i za eden den ni kazaa broj fina gospoga bese ne zamoli za trpenie i naredniot den go izdadoja proishodot
 
Член од
16 декември 2015
Мислења
45
Поени од реакции
112
IMG_20151216_105135.JPG Eve kolku za informacija ovaa e od eden moj drugar nego go odbile so potvrda od bkks zatoa najdobro e DA se zemaat potvrdi preku bitolskoto zdruzenie makedonsko-bugarsko zdruzenie ili direkno DA we stapi vo kontak so Petar Kolev
 
D

Daniel_faca

Гостин
Борисов представи Екатерина Захариева за нов правос'ден минист'р
https://www.topnovini.com/redirect/go.php?id=1688180
"С'брахме групите на РБ и ГЕРБ, заштото винаги с'м казвал, че трјабва да правим така като избираме министри. После проведохме срешта с АБВ и ПФ, Катја Захариеха получи подкрепата на всички", зајави Борисов, цитиран от агенција "Фокус".
Mora da ti cestitam i voedno da ti se zablagodaram za site spodeleni informacii na forumov definitivno najpozitivniot clen samo prodolzi taka koj pravi dobrina so dobro mu se vraka so sreka za bg drzavjanstvoto i sve najdobro.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom