Имам/е право да знаеме

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
31 јануари 2014
Мислења
5.169
Поени од реакции
2.272
Ајде де, не е исто како што тие навредуваат и исмеваа преку телефон. :)
Значи според тебе во ред е да речеш гнасен егеец? Во ред. А за другото си во право, мислам кој нормален Македонец ги нарекува ромите цигани или пак албанците shиптари? Никој. Тие така што викаат се 0.1% од Македонците и не се нормални.
 
Член од
19 март 2011
Мислења
18.984
Поени од реакции
40.197
!? Дали разбираш дека навредуваш еден куп луѓе?
Навистина навредува, лошо звучеше тоа. А она со човечињата кои се држат под рака на Гордето и излегуваат да гласаат во Центар, тоа не беше навредливо? Некои кутри души од Пустец кои за 1000 денари ги влечкаа до Скопје да гласаат, и кои со презир ги нарекуваа човечиња?

Тоа навредливи ли е бе Брутусе? Не те слушнав да излезеш на Кајгана и да кажеш, срамота е Горде, тие се луѓе, не се човечиња.
 
Член од
31 јануари 2014
Мислења
5.169
Поени од реакции
2.272
Навистина навредува, лошо звучеше тоа. А она со човечињата кои се држат под рака на Гордето и излегуваат да гласаат во Центар, тоа не беше навредливо? Некои кутри души од Пустец кои за 1000 денари ги влечкаа до Скопје да гласаат, и кои со презир ги нарекуваа човечиња?

Тоа навредливи ли е бе Брутусе? Не те слушнав да излезеш на Кајгана и да кажеш, срамота е Горде, тие се луѓе, не се човечиња.
Реагирам на член од форумов што јавно објавил овде навреда. Гордана Јанкуловска не е член на кајгана колку што знам и да доколку така рекла во тој контекст тоа е за осуда иако се работи за приватен разговор.
А Дали ти реагираше на јавно искажаните зборови на Зоран Заев на партиска трибина дека ќе јаде живи луѓе кога ќе дојде на власт и дека во стурмица охрид и куманово вработувале партиски и кога ќе се доберат на власт ќе продолжат во ист стил. Значи ова не е аудио снимка или нешто извадено од контекст. Човечево јавно си зборуваше на трибина и сега истиот тој сервира некакви аудио снимки и од него некој ја бара вистината.
 
Член од
25 март 2012
Мислења
8.484
Поени од реакции
5.001
Значи според тебе во ред е да речеш гнасен егеец? Во ред. А за другото си во право, мислам кој нормален Македонец ги нарекува ромите цигани или пак албанците shиптари? Никој. Тие така што викаат се 0.1% од Македонците и не се нормални.
Министерката за внатрешни работи се рачуна како нормална?
 
Член од
19 март 2011
Мислења
18.984
Поени од реакции
40.197
Реагирам на член од форумов што јавно објавил овде навреда. Гордана Јанкуловска не е член на кајгана колку што знам и да доколку така рекла во тој контекст тоа е за осуда иако се работи за приватен разговор.
Како мислиш доколу таа рекла? Па сите слушавме дека рече. И онака вештерски злобникаво се смееше. Ти не ја слушна? Сакаш да ти го побарам разговорот да ја слушнеш?

Во приватни разговори смееш да бидеш злобен и навредлив спрема својот народ? ОК.
 
Член од
31 јануари 2014
Мислења
5.169
Поени од реакции
2.272
Како мислиш доколу таа рекла? Па сите слушавме дека рече. И онака вештерски злобникаво се смееше. Ти не ја слушна? Сакаш да ти го побарам разговорот да ја слушнеш?

Во приватни разговори смееш да бидеш злобен и навредлив спрема својот народ? ОК.
Па да мислам дека ја слушнав но не бев сигурен дали е разговорот едноделен и дали е се така како што е кажано. Инаку и јас се сеќавам дека така се смееше, дури и некаков звук имаше како со нож да удира врз сликите од нивните лични карти.
Не, не смееш никогаш да бидеш така настроен спрема својот народ и нема врска доколку тие од Пустец до вчера си ги нарекувал бедници, гревови, немиени, небањати а денес ги жалиш затоа што Горде така ги нарекла и се бориш за нивното достоинство. Секој човек може да се смени.
 

Bitcoin

Член од
24 мај 2005
Мислења
5.530
Поени од реакции
13.903
зошто цел на народ му прават фуцк ин браин, 105 фалсификувани лични карти, фокус ги ДОБИЛ од некој и сега НЕ се знае кој ги направил фалсификатите ?? Требало квалитетна истрага ?? Па јасно е се ко бел ден, направени се за фабрикување лаги и пропаганда. Јасно е и за прислушкувањето, . А пази сега , Италија негира дека обезбедиле работна виза за Верушевски ??? Е сега која држава обезбедила, јасно е... Ова е се циркус, Македонија е притисната од западните држави, а бачушка е незаинтересиран, сега имаме само лаење и глупирање на кој стигне... Еве сега од 01.01. со технички премиер, што праиме во врска со Охридски договор, што праиме со проблемот со името, а можеби најважно, што праиме со бегалската криза ???
Со оваква неконструктивна и неспособна опозиција во однос на битните државни работи, ќе имаме само боснизација во потешка форма...
Џабе везиш, ни Фокус, ни лични карти, ни Италија не го ваѓeт ПРЕМИЕРОТ твој од гомната во кој шо е влезен.
Само не знам со кој ум, и кој образ го браните истиот...

Туку то е. Ни ум, ни образ имате. Зато е Македонија дојдена до ова дереџе. Од слепи послушници ко вас.
Да беше Заев премиер, и да го напраеше ова шо го напрај Гвујо, наклоци ќе го отеравме у три лепе.

Aма вие се понашате ко само Пастирот да е на овај свет. Ко демек ВМРО немат друг кадар, па сега сите Грујо боксерот ќе го браниме од бесилка! Абе страшна работа..

Е то е таа ГОЛЕМА РАЗЛИКА. Вие кимате со главата, а ние имаме сопствено размислување.

п.с. Јас сум убеден, ко пукна скандалов со прислушување, партијата ВМРО да го симнеше Грујо од власт, да си одбереше друг претседател.. 100% ги добиваше сите избори шо следат. Ама не... ским си, такав си. Ќе го браниме Грујо криминалецот, пошо сите сме криминалци.
 
Последно уредено:
Член од
19 март 2011
Мислења
18.984
Поени од реакции
40.197
Па да мислам дека ја слушнав но не бев сигурен дали е разговорот едноделен и дали е се така како што е кажано. Инаку и јас се сеќавам дека така се смееше, дури и некаков звук имаше како со нож да удира врз сликите од нивните лични карти.
Не, не смееш никогаш да бидеш така настроен спрема својот народ и нема врска доколку тие од Пустец до вчера си ги нарекувал бедници, гревови, немиени, небањати а денес ги жалиш затоа што Горде така ги нарекла и се бориш за нивното достоинство. Секој човек може да се смени.
Брутусе бе, не е разговорот костим за капење па да биде едноделен или дводелен. Еве, јас те повикувам да додадеш било какви зборови на бисерите на Гордето за човечињата од Пустец и да создадеш било каков контекст во кој тоа нема да биде навредливо.

Кој ги нарекол бедници, гревови, небањати? Јас?

Нема шанса, ви Битола велиме накапени, не небањати. Јас не се борам за ничие достоинство, само имам проблем со лицемерието кое ти на тони го продуцираш овде.
 
Последно уредено:
Член од
31 јануари 2014
Мислења
5.169
Поени од реакции
2.272
Џабе везиш, ни Фокус, ни лични карти, ни Италија не го ваѓат ПРЕМИЕРОТ твој од гомната во кој шо е влезен.
Само не знам со кој ум, и кој образ го браните истиот...

Туку то е. Ни ум, ни образ имате. Зато е Македонија дојдена до ова дереџе. Од слепи послушници ко вас.
Да беше Заев премиер, и да го напраеше ова шо го напрај Гвујо, наклоци ќе го отеравме у три лепе.

Е то е таа ГОЛЕМА РАЗЛИКА. Вие кимате со главата, а ние имаме сопствено размислување.
Кои сте вие? СДС?[DOUBLEPOST=1450175672][/DOUBLEPOST]
Брутусе бе, не е разговорот костим за капење па да биде едноделен или дводелен.

Кој ги нарекол бедници, гревови, небањати? Јас?

Нема шанса, ви Битола велиме накапени, не небањати. Јас не се борам за ничие достоинство, само имам проблем со лицемерието кое ти на тони го продуцираш овде.
А кој ги нарекол луѓето од Пустец човечиња јас? И фала ти што го одвлече вниманието во друга насока. Реагирав директно до член којшто упати навреда до дел од македонскиот народ заради неговото потекло затоа што знаев дека ќе прочита и прочита и пак не го смени мислењето.
 
Член од
19 март 2011
Мислења
18.984
Поени од реакции
40.197
А кој ги нарекол луѓето од Пустец човечиња јас? И фала ти што го одвлече вниманието во друга насока. Реагирав директно до член којшто упати навреда до дел од македонскиот народ заради неговото потекло затоа што знаев дека ќе прочита и прочита и пак не го смени мислењето.
Контекстот на темата, да простиш, е тоа што Груевски се посра и не покажа храброст пред нАли НАРОДОТ и јавноста да се соочи со анкетната комисија. Така да, прв што го вртеше вниманието на читателите на темата со прашањата за Егејците си ти, а не јас. Мадиња за бубрези можеш на некој друг да му продаваш.
 
Член од
31 јануари 2014
Мислења
5.169
Поени од реакции
2.272
Ама после се чудиме зошто се пука...
Никој не се чуди. Најнормално е да пукаш за наводна навреда.[DOUBLEPOST=1450176591][/DOUBLEPOST]
Контекстот на темата, да простиш, е тоа што Груевски се посра и не покажа храброст пред нАли НАРОДОТ и јавноста да се соочи со анкетната комисија. Така да, прв што го вртеше вниманието на читателите на темата со прашањата за Егејците си ти, а не јас. Мадиња за бубрези можеш на некој друг да му продаваш.
Како прво политика наводно не е дозволена на кајгана затоа и не коментирав друго. Анкетната комисија која е раководена од некој што те уценувал и уште те уценува не е анкетна комисија туку парада за медиуми. Единствено релевантен е судот и обвинителството. А мадињата и бубрезите ги продаваш ти пошто си доволно возрасен да знаеш дека сево ова е театар.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom