Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
11 декември 2015
Мислења
12
Поени од реакции
1
Jas imam odneseno poteklo od 20.01.2015 mislam deka mnogu cekam ima nekoj shto cekal poishe od ova ili nekoj shto go zel porano.Znaci imam odneseno vo Sofija
 
Последно уредено:

maac

evil scientist
Член од
10 март 2010
Мислења
134
Поени од реакции
61
Документите се во државен архив на МК.. ама од таму господ не може да извади оргинал.. ќе ти дадат препис...ама кај што стои националност ќе направат фалсификат и ќе пишат македонка.. нема да го преведат оргинално и да пишат бугарка така да преписот е неупотреблив...


освем ако не најдиш некој да подмитиш да го украде...
Фала на инфо сега ме усреќи

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk
 
Член од
11 декември 2015
Мислења
12
Поени од реакции
1
I jas imam odneseno poteklo na 21.01.2015. Ama nisto, koj broj si od prilika?[/qu ja sum 10510/2013 ako ideme vo isti period da se dogovorime da ideme so edno kombe ako sme povece ako ne so taxi najsplatliv e od kade si ??? ja sum od TE
[DOUBLEPOST=1450115976][/DOUBLEPOST]
i jas sum istiot slucaj odnesov dopolnitelen dokument pred edna godina i seuste ne e smenet statusot
koj broj si i od kaj si ???
 
Член од
27 август 2015
Мислења
73
Поени од реакции
22
Ако од утре ја почнам постапката без да ме враќаат (имам сите документи) колку време би ми било потребно до пасош?
1 Година?
2 Години?
3?
 
Член од
24 септември 2015
Мислења
24
Поени од реакции
14
Документите се во државен архив на МК.. ама од таму господ не може да извади оргинал.. ќе ти дадат препис...ама кај што стои националност ќе направат фалсификат и ќе пишат македонка.. нема да го преведат оргинално и да пишат бугарка така да преписот е неупотреблив...


освем ако не најдиш некој да подмитиш да го украде...
dokumentite se u skolite kaj sto se ucele odnosno TUKA SE BARA GLAVNATA KNIGA ako e izgubeno swidetelstvoto tuka e glavnata kniga zatoa taa postoi so bara u arhivot skolata si e arhiv na tie dokumenti jas imav problemi kako CANDY i ja najdov glavnata kniga i si zavrsiv rabota za tri meseci zemav drzavjanstvo e sea ako skloto ne postoi mora da se nekade odneseni tie glavnite gnigi dnevnicite u drugo komsisko skole koe e togas \\sega uste raboti
 
Член од
24 август 2014
Мислења
116
Поени од реакции
125
Ако од утре ја почнам постапката без да ме враќаат (имам сите документи) колку време би ми било потребно до пасош?
1 Година?
2 Години?
3?
Samo eden gospod znae.Ama poubo da si pocnis so procedura taka ke zavrsis najbrzo.
 
Член од
2 октомври 2012
Мислења
78
Поени од реакции
131
Ако од утре ја почнам постапката без да ме враќаат (имам сите документи) колку време би ми било потребно до пасош?
1 Година?
2 Години?
3?
Ако одиш се регуларно и со закажување мислам дека за нешто повеќе од 3 години ќе завршиш работа.

Sent from my GT-I9505 using Tapatalk
 
S

Sukhoi-27

Гостин
811*/2013 na 5 juni 2013 bev na intervju od Makedonski Brod sum. Pred poveke od edna godina dostaviv bugarska licna karta od dedo mi i seuste cekam :( postapkata e na dopolnitelna proverka
I jas cekam 10tina meseci eve.Gledam deka ima i ludje sto cekaat poveke.Bas me cudi sto so bugarska licna karta tolku vreme da se ceka....Slusnav nekoj muabet deka do pred nova godina trebalo da gi ocistat zaglavenite, ama mozno e i da e dezinformacija.
 
Член од
21 јули 2010
Мислења
352
Поени од реакции
320
Koi 2 god. ziti se. Deneska mi zakazaa inttervju za tek 11 mesweci od sega, mene od sega me cekaat min 2 god. Nego min 3 god-nakaj 4.........................inaku kje bide mn golema guzva 2016 vo smisla na brojcinja, do oktomvri 2016 nad 14000

Aj uste ednas, Dali nekoj ima dobieno drzavjanstvo so stara ucenicka knishka? Celata e na bugarski, ali nigde niz nea nema navedena nacionalnost?
Ako nesto ti znaci jas sum so takva kniska - 41/42...... zemav proishod so taa kniska , no za da se osiguram plus zemav i dokument od klubot i si zakazav denes intervju
 
Последно уредено:
Член од
25 февруари 2015
Мислења
810
Поени од реакции
1.561
I jas cekam 10tina meseci eve.Gledam deka ima i ludje sto cekaat poveke.Bas me cudi sto so bugarska licna karta tolku vreme da se ceka....Slusnav nekoj muabet deka do pred nova godina trebalo da gi ocistat zaglavenite, ama mozno e i da e dezinformacija.
Sigurno bile muabeti pred Ivanov da dade ostavka; Utre - ште се т'рси "консенсусна личност". Това објави днес премиер'т Бојко Борисов. Pa otom potom novi muabeti.[DOUBLEPOST=1450125672][/DOUBLEPOST]Predlog - Da si otvorite nova forum tema na kajgana - koj, koga, kako podnel, dobil, bil vraten, pa podnel, pa bil na intervju, koe brojce od taa vaa onaa godina... otekovte vise!
 
Последно уредено:
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom