HearthStone

Член од
13 февруари 2007
Мислења
5.103
Поени од реакции
5.799
Новиот фејс шаман :vozbud:За прв пат у мојата HS кариера не се осеќам како ретардиран кога играм SMOrc. Ваљда пошто за декот треба да се користи мозок за да планираш како да ги играш картите со целиот тој overload.
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.562
Поени од реакции
52.359
Новиот фејс шаман :vozbud:За прв пат у мојата HS кариера не се осеќам како ретардиран кога играм SMOrc. Ваљда пошто за декот треба да се користи мозок за да планираш како да ги играш картите со целиот тој overload.
Го пробав завчера, 6-0 :D


Иначе на 20.12.2015 ќе има турнир.
 
Член од
7 септември 2010
Мислења
1.166
Поени од реакции
1.262
Новиот фејс шаман :vozbud:За прв пат у мојата HS кариера не се осеќам како ретардиран кога играм SMOrc. Ваљда пошто за декот треба да се користи мозок за да планираш како да ги играш картите со целиот тој overload.
Дај ако не ти е тешко пушти скрин да го видиме ;)
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.562
Поени од реакции
52.359
Дај ако не ти е тешко пушти скрин да го видиме ;)
Hearthstone Screenshot 12-10-15 14.46.26.png

Јас овој го имам :)
Знам дека имаше ивент на фб, ама сеа го барав глеам го нема, да не имаш некое инфо дали е откажан?
Не сум видел, ама сигурно ќе се одржи, во понеделникот на ГГ го најавија и би требало деновиве да има повеќе инфо од Гоблин.
 
Член од
13 февруари 2007
Мислења
5.103
Поени од реакции
5.799
Тој е тој фејс шаман на Hearthpwn што го има. Јас немам втор Doomhammer па ставив Bloodlust наместо тоа. И откако видов дека губам против други агро декови што имаат перфектна почетна рака, заменив еден Unbound Elemental со Lightning Storm. Засега 9:6 скор имам со деков, не сум баш задоволен. Треба да научам да го играм подобро против паладин.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.339
Поени од реакции
79.145
Знам дека имаше ивент на фб, ама сеа го барав глеам го нема, да не имаш некое инфо дали е откажан?
У МИДА кај Идриз изглеа. Ќе има наскоро инфо поточно.
 
Член од
27 април 2009
Мислења
2.482
Поени од реакции
1.669
Ти ебам играта, со 53902095092 армор Warrior шо креват. Напрај го најмногу да креват 15 армор и чао пријатно. Ебате, удаф се во играта со таа Trueheart лајнарката шо дава по факинг 4+ армор за 2мана на секој потег.. 3 пати поинтересно ми е да играм против face Hunter, отколку со овие канцериве шо креваат по милион армор и шо го препишале од на интернет од некого, сите до една напамет им ги научив картите.
 
Член од
13 февруари 2007
Мислења
5.103
Поени од реакции
5.799
Ти ебам играта, со 53902095092 армор Warrior шо креват. Напрај го најмногу да креват 15 армор и чао пријатно. Ебате, удаф се во играта со таа Trueheart лајнарката шо дава по факинг 4+ армор за 2мана на секој потег.. 3 пати поинтересно ми е да играм против face Hunter, отколку со овие канцериве шо креваат по милион армор и шо го препишале од на интернет од некого, сите до една напамет им ги научив картите.
Изгледа нова дефиниција за канцер е: дек што не можеш да го победиш. Ја све мислев дека канцер дек е дек со кој може да победи и ретардиран, па затоа се толку раширени (како канцер нели) и секој втор на ladder го игра. Таков дек беше фејс хантер, таков дек е сикрет паладин. Контрол вориор е далеку од таков дек. Дали еден од дваесет против кои играм игра со тој дек. Али како и да е...

PJSalt
 
Член од
27 април 2009
Мислења
2.482
Поени од реакции
1.669
Изгледа нова дефиниција за канцер е: дек што не можеш да го победиш. Ја све мислев дека канцер дек е дек со кој може да победи и ретардиран, па затоа се толку раширени (како канцер нели) и секој втор на ladder го игра. Таков дек беше фејс хантер, таков дек е сикрет паладин. Контрол вориор е далеку од таков дек. Дали еден од дваесет против кои играм игра со тој дек. Али како и да е...

PJSalt
За мене канцери се тие шо играат со OP дек и шо го играат секогаш на ист начин и со исти карти кој секој втор го има декот.

Па и со овај дек можеш да победиш ако си ретардиран, само треба да имаш легендари карти и да пуштиш два пати да гледаш некој стример како го игра декот. Да сигурно, многу скил бара деков, да го играш буквално по милион пати и секој пат играј на истиот ебан начин. Иста сорта луѓе се овие шо играат face hunter и warrior, само едниве немаат дадено скршен денар за играва и можеш да победиш ако имаш добар старт, а овие другиве татко им ја позајмил кредитната за да купат карти и да не можеш да ги победиш на "free2play" игра.

Посебно кога ќе го видам дека имаат и купено тоа џуџето на warrior, директно мавам concede. :D
 
Член од
13 февруари 2007
Мислења
5.103
Поени од реакции
5.799
За мене канцери се тие шо играат со OP дек и шо го играат секогаш на ист начин и со исти карти кој секој втор го има декот.

Па и со овај дек можеш да победиш ако си ретардиран, само треба да имаш легендари карти и да пуштиш два пати да гледаш некој стример како го игра декот. Да сигурно, многу скил бара деков, да го играш буквално по милион пати и секој пат играј на истиот ебан начин. Иста сорта луѓе се овие шо играат face hunter и warrior, само едниве немаат дадено скршен денар за играва и можеш да победиш ако имаш добар старт, а овие другиве татко им ја позајмил кредитната за да купат карти и да не можеш да ги победиш на "free2play" игра.

Посебно кога ќе го видам дека имаат и купено тоа џуџето на warrior, директно мавам concede. :D
Интересно е што се фаќаш за легендарните карти, како тие да ја добиваат партијата. А уствари клучно за победување на партијата е да ги имаш во прав момент common, rare и epic картите и да знаеш како да ги искористиш пошто имаш ограничен број на removals. И целата поента е со што помалце карти да му уништиш што е можно повеќе миниони. Легендарните карти доаѓаат дури од 6ти круг натаму и најчесто се само финишери. До 6ти круг ти можеш веќе да ја имаш изгубено партијата. Така да не ти држи вода ова дека само спушташ легендарни карти и готово, победуваш. Ај направи дек со 30 легендарни карти и иди победи да те видам.

Сум играл контрол вориор со 3 легендарни порано кога ги немав картите и сум победувал. Исто и сум губел. Сега после 2 години играње ги имам собрано сите легендарни што се играат во декот. И пак победувам. И пак губам од играчи подобри од мене. Губам и кога нема да ми се падне Fiery War Axe на почеток против агро дек. Губам и кога фејс хантер ќе топдекува како луд.

Иначе баш вчера играв против контрол вориор со дек во кој има само 1 леџендари, тоа новото за 1 мана. И го победив. Значи можеш и ти да победиш. Ама мора да знаеш да играш како што треба. Не може да изиграш 5 миниони до 5ти круг, да изгубиш 4 од нив од Brawl и да очекуваш дека ќе победиш. Ќе играш попаметно и тоа е тоа.

П.С. Претпоставувам дека исто одма правиш concede и кога ќе ги видиш Medivh и Alleria. Пошто тие херои што се плаќаат се појаки од обичните ;)
 
Член од
19 февруари 2015
Мислења
1.772
Поени од реакции
2.075
За мене канцери се тие шо играат со OP дек и шо го играат секогаш на ист начин и со исти карти кој секој втор го има декот.

Па и со овај дек можеш да победиш ако си ретардиран, само треба да имаш легендари карти и да пуштиш два пати да гледаш некој стример како го игра декот. Да сигурно, многу скил бара деков, да го играш буквално по милион пати и секој пат играј на истиот ебан начин. Иста сорта луѓе се овие шо играат face hunter и warrior, само едниве немаат дадено скршен денар за играва и можеш да победиш ако имаш добар старт, а овие другиве татко им ја позајмил кредитната за да купат карти и да не можеш да ги победиш на "free2play" игра.

Посебно кога ќе го видам дека имаат и купено тоа џуџето на warrior, директно мавам concede. :D
само ова за такви канцери лол
Hearthstone Screenshot 12-13-15 16.35.23.png
 

Kajgana Shop

На врв Bottom