Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
10 март 2009
Мислења
1.300
Поени од реакции
1.161
Споро оди за тие од 2013 после 10 000.[DOUBLEPOST=1449670387][/DOUBLEPOST]

....Ама тој исто така даде предлог во недостаток на дополнителни документи да се носат потврди од здруженијата како БККС.Сепак и јас мислам дека ова нема да има влијание на процедурата.
Predlogot za bkks bese daden najprvo od patrioticniot front i noviot pretsedatel na dabc ( imeto mu go zaboraviv) a posle edvaj go ubedija toj hristo. Nema mesto za panika vo sekoj slucaj :)
 
Член од
6 април 2013
Мислења
83
Поени од реакции
40
Ova znaci deka si na odlicen pat da zemis ona sto sakas da zemis kako i site nie :)
Стварно? ја и сите од 2014 сме на задолжителна бла бла. пред недела време не вратија на дополнителна!... кој гарантира дека ке минеме дополнителната? не му давај лажна надеж!
 
Член од
21 јануари 2015
Мислења
102
Поени од реакции
115
Стварно? ја и сите од 2014 сме на задолжителна бла бла. пред недела време не вратија на дополнителна!... кој гарантира дека ке минеме дополнителната? не му давај лажна надеж!
izvini kolku vreme bese na zadozitelna,toest meseci a sega si pak na dopolntelna od zadozitelna ? Te prasuvam posto jas sum od na tadizitelna od pred mesec iPo na zadozitelna sum .inace sum 2013 g
 
Член од
6 април 2013
Мислења
83
Поени од реакции
40
izvini kolku vreme bese na zadozitelna,toest meseci a sega si pak na dopolntelna od zadozitelna ? Te prasuvam posto jas sum od na tadizitelna od pred mesec iPo na zadozitelna sum .inace sum 2013 g
Веднаш после интевјуто преписката ми е во задолжителна, или поточно Јули 2014 па се до пред недела време кога ги разгледуваа 8--- бројчињата од 2014 и ме вратија на дополнителна... значи на задолжителна бев некои си 18месеци
 
Член од
21 јануари 2015
Мислења
102
Поени од реакции
115
Веднаш после интевјуто преписката ми е во задолжителна, или поточно Јули 2014 па се до пред недела време кога ги разгледуваа 8--- бројчињата од 2014 и ме вратија на дополнителна... значи на задолжителна бев некои си 18месеци
Nemi se veruva ova sto je sve napraveno kasa i popara nervozi samo !!!!!
 
Член од
6 април 2013
Мислења
83
Поени од реакции
40
Nemi se veruva ova sto je sve napraveno kasa i popara nervozi samo !!!!!
да не те чуди, значи со постоечките документи поминав све до интевју, и произход добив, сеа коа требаше да чекам за потпис од Президента на некој му текнало дека документите нешо не штимат! и оп ај на дополнителна... ама не е само кај мене ова случај, гледам доста има засегнати со истава ситуација! едноставно човек не знае од кај да почне и како ке заврши! Ја лично носев воена книшка од дедо ми, заверена и преведена, плус оригинал ја носев, плус сите потребни документи, све оригинали и веродостојни и заверени кај нотари и преведени и сеа му текнало на некој таму дека треба да се иде на дополнителна проверка... ништо чудно,администрацијата им е како мува без глава, нешо налик на МК администрација![DOUBLEPOST=1449677863][/DOUBLEPOST]
http://sofia.topnovini.bg/node/644979
NA POVIDOK NOV MINISTER-MINISTER OD VMRO
DA ZIVEE VMRO
Само да не е како нашево ВМРО поради кое сите бегаме од државава :pos:
 
Член од
25 февруари 2015
Мислења
810
Поени од реакции
1.561
http://www.bgonair.bg/bulgaria/2015-12-09/borisov-prie-ostavkata-na-ministar-hristo-ivanov
Кој ќе дојде на негово место? Подобар или....
Нјама да има трус в правителството, т'ј като малко хора от "Реформаторскија блок" ште минат в опозиција, коментира днес по Би Ти Ви лидер'т на "Патриотичнија фронт" Валери Симеонов. Тој појасни, че оставката на Христо Иванов и решението на Радан К'нев да не подкрепја повече кабинета са приб'рзани.

Патриотите штели да прод'лжат да стојат зад правителството, докато то изп'лнјава управленската си програма. "За нас не е важно кој е минист'р, а дали си в'рши работата", уточни Симеонов.
http://www.dnevnik.bg/bulgaria/2015/12/09/2666447_niama_da_ima_trus_v_pravitelstvoto_prognozira_valeri/
Vo istiot stil i Karakacanov ima odgovor:
„Стига сме си играли на квоти в тази д'ржава, заштото именно заради тјах в колегиите на ВСС се стигна до тези мелодрами в б'лгарскија парламент. По-добре е да видим кој ште има качества и подготовка за минист'р на правос'дието, а не да говорим от која партија и квота ште б'де”, доп'лни Каракачанов.

ali spored ovaa izjava, sigurno deka ce dojde nekoj podobar:
“На Радан К'нев мога да му отговорја да не се притеснјава, заштото много често Патриотичнијат фронт подкрепја правителството, но нашите предложенија не са приемани, вклјучително от останалите три групи. Чувствали сме се като опозиција, но так'в е живот'т“, каза оште Каракачанов.[DOUBLEPOST=1449678929][/DOUBLEPOST]
http://sofia.topnovini.bg/node/644979
NA POVIDOK NOV MINISTER-MINISTER OD VMRO
DA ZIVEE VMRO
Mozno e... ali ne gledam kako? VMRO ne se vo klasicna vladeacka koalicija so GERB. Oni i ABV se samo podrzuvacki partii na koalicionite partneri od vlasta, na GERB i RB. Sega sledi da se vidi, koi od RB partii ce ostanat vo koalicija so GERB. Vo RB se 5 partii. Denes, edna od niv 5, partijata na Radan Knev DSB, izleguva od RB, t.e. koalicija so GERB i preminuva vo opozicija.
 
Последно уредено:
Член од
21 јануари 2015
Мислења
102
Поени од реакции
115
да не те чуди, значи со постоечките документи поминав све до интевју, и произход добив, сеа коа требаше да чекам за потпис од Президента на некој му текнало дека документите нешо не штимат! и оп ај на дополнителна... ама не е само кај мене ова случај, гледам доста има засегнати со истава ситуација! едноставно човек не знае од кај да почне и како ке заврши! Ја лично носев воена книшка од дедо ми, заверена и преведена, плус оригинал ја носев, плус сите потребни документи, све оригинали и веродостојни и заверени кај нотари и преведени и сеа му текнало на некој таму дека треба да се иде на дополнителна проверка... ништо чудно,администрацијата им е како мува без глава, нешо налик на МК администрација![DOUBLEPOST=1449677863][/DOUBLEPOST]
Само да не е како нашево ВМРО поради кое сите бегаме од државава :pos:
Neznam stvarno sto te vratile pak ma dopolnitelna koga stvarno si dostavil super dukomenti koj sto barat i sto dosta lugje pominale so vakvi dukomenti kako tvoje .samo mosam da kazam užasno od nivna strana samo ne maltretirat neka vaši zakonot za site pod ednakvo na edni vakvi edni takvi i mene me maltetirat 3 godini se uste me maltetirat so nivno poteklo užasno !!! Frliv skoro 1500e so ogromno trčanje i ogromni dukomenti i se uste sum vo zastoj .
 
Член од
6 април 2013
Мислења
83
Поени од реакции
40
Neznam stvarno sto te vratile pak ma dopolnitelna koga stvarno si dostavil super dukomenti koj sto barat i sto dosta lugje pominale so vakvi dukomenti kako tvoje .samo mosam da kazam užasno od nivna strana samo ne maltretirat neka vaši zakonot za site pod ednakvo na edni vakvi edni takvi i mene me maltetirat 3 godini se uste me maltetirat so nivno poteklo užasno !!! Frliv skoro 1500e so ogromno trčanje i ogromni dukomenti i se uste sum vo zastoj .
абе сите комшии не клецат како сакат...Бугариве како Грците на границите, дупење у здрав мозок! незнам веке шо како да мислам, освен како да се откачам подалеку од беганиов Балкан!
 
Член од
9 декември 2015
Мислења
2
Поени од реакции
1
Da prasam dedo mi e roden vo bugarija pred 10 godini so denacionalizacija mu go vrati bugarija celmot ama jas nemozam uste doma da gi najdam dokumentite prasanjeto mi e vo petok prv pat ke odam vo amabasada da podnesam dokumenti , dali moze naknadno da se dostavat dokumentite
 
Член од
25 февруари 2015
Мислења
810
Поени од реакции
1.561
Da prasam dedo mi e roden vo bugarija pred 10 godini so denacionalizacija mu go vrati bugarija celmot ama jas nemozam uste doma da gi najdam dokumentite prasanjeto mi e vo petok prv pat ke odam vo amabasada da podnesam dokumenti , dali moze naknadno da se dostavat dokumentite
Prasaj u ambasada, konzularno oddellenie. Oni 100% znaat.
 
Член од
28 јуни 2014
Мислења
720
Поени од реакции
694
абе сите комшии не клецат како сакат...Бугариве како Грците на границите, дупење у здрав мозок! незнам веке шо како да мислам, освен како да се откачам подалеку од беганиов Балкан!
Навистина си вратен на дополнителна!?Ај кога ќе дознаеш што е причината ако сакаш сподели тука на форумов,можеби има некакви промени во документите што ги бараат.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom