Љубовни проблеми? Потребен ти е совет? Обрати се тука!

L

Lu

Гостин
Премногу сум срамежлив, па не сакам да ја утнам од прва. :unsure:
Ти додека чекаш да не ја утнеш од прва, некој друг што не е срамежлив и има поголема храброст, ќе ти ја собере пред нос, додека ти смислуваш стратегии.

Така ќе испадне дека 100% си ја утнал, сега шансите ти се 50-50, така да искористи ги тие 50% пред да биде предоцна ;)
 
Член од
19 јули 2014
Мислења
142
Поени од реакции
23
Имам мал проблем ако можи некој да ми помогни..
Се запознавме пред 3 недели со едно девојче и почнавме да излегуваме ова она мување.. Све ок само работата е што девојчево скоро што раскина со друг и не сака одма да се дознае дека излегуваме.. Јас направив мала грешка и му кажав на мојот најдобар другар кој оди со нејзината најдобра другарка.. Тој и кажал на таа неговата и оваа одма прекажала дека јас сум се фалел на сите дека сум ја смувал и исто така измислила уште 300 муабети (сум кажувал дека била лесна, дека таа ме молела мене да излезиме ова она)...
И сега веќе 3 дена ми е скарана не ми прави муабет, на фб не ми враќа на повици не ми одговара... Пробав и се извинував ова она и не сакаше..
Што да правам, како да и докажам дека се измислици ? Значи неможи да чекала најмала ситница за да ми се скара пошто до последно ми се јавуваше ме бараше...
 

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.896
Поени од реакции
31.271
Имам мал проблем ако можи некој да ми помогни..
Се запознавме пред 3 недели со едно девојче и почнавме да излегуваме ова она мување.. Све ок само работата е што девојчево скоро што раскина со друг и не сака одма да се дознае дека излегуваме.. Јас направив мала грешка и му кажав на мојот најдобар другар кој оди со нејзината најдобра другарка.. Тој и кажал на таа неговата и оваа одма прекажала дека јас сум се фалел на сите дека сум ја смувал и исто така измислила уште 300 муабети (сум кажувал дека била лесна, дека таа ме молела мене да излезиме ова она)...
И сега веќе 3 дена ми е скарана не ми прави муабет, на фб не ми враќа на повици не ми одговара... Пробав и се извинував ова она и не сакаше..
Што да правам, како да и докажам дека се измислици ? Значи неможи да чекала најмала ситница за да ми се скара пошто до последно ми се јавуваше ме бараше...
Остај ја некое време,ќе си најде некого веројатно твој другар, ќе се измува со него и ќе ти се врати од ко ќе ти се одмазди така и пак ќе си бидите заедно само во иднина пази се шо кажуваш и пред кого
 
I

INFECTED

Гостин
Имам мал проблем ако можи некој да ми помогни..
Се запознавме пред 3 недели со едно девојче и почнавме да излегуваме ова она мување.. Све ок само работата е што девојчево скоро што раскина со друг и не сака одма да се дознае дека излегуваме.. Јас направив мала грешка и му кажав на мојот најдобар другар кој оди со нејзината најдобра другарка.. Тој и кажал на таа неговата и оваа одма прекажала дека јас сум се фалел на сите дека сум ја смувал и исто така измислила уште 300 муабети (сум кажувал дека била лесна, дека таа ме молела мене да излезиме ова она)...
И сега веќе 3 дена ми е скарана не ми прави муабет, на фб не ми враќа на повици не ми одговара... Пробав и се извинував ова она и не сакаше..
Што да правам, како да и докажам дека се измислици ? Значи неможи да чекала најмала ситница за да ми се скара пошто до последно ми се јавуваше ме бараше...
Никогаш, НИКОГАШ не кажувај на никој, на НИКОЈ за девојката со која уживаш.
 

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.896
Поени од реакции
31.271
незнам како да најдам девојка?????
Има време, прво да допримиш сите вакцини, па да научиш сам да врзваш чевли, па преку улица да преминваш без да држиш мама за рака па попосле и девојка ќе си најдеш
 

Луси

extreme
Член од
17 септември 2008
Мислења
6.704
Поени од реакции
19.762
Има време, прво да допримиш сите вакцини, па да научиш сам да врзваш чевли, па преку улица да преминваш без да држиш мама за рака па попосле и девојка ќе си најдеш
A posle koj ke go uchi kako treba?
 
Член од
19 јули 2014
Мислења
142
Поени од реакции
23
Никогаш, НИКОГАШ не кажувај на никој, на НИКОЈ за девојката со која уживаш.
Сега знам, али веќе касно е.. Од грешките се учи..

Него некој да ми помогни како да спасам ситуација ? Девојчево стварно вреди и несакам да ја изгубам...
 

Makaron

КЕН ЛИИИИ лиду дибу даут јууууууу !!!!
Член од
16 јули 2014
Мислења
7.612
Поени од реакции
11.739
Пак јас.:icon_mrgr:
Е вака, имам едно другарче и ова ја свиѓаше на една, излегоја неколку пати ама небидна работата, го откачи.
Ми кажа мене, небеше сигурен зошто се деси то па ај јас се вмешав џо ќе му помогнам, да се фатат де.

И ја додадов на фб, ме прифати, па ај и пишав, пишевме нешо ова она, и после некое време ја прашав дал ме позна на сликата, да се осигурам пред да го почнам тој "сериозен" муабет.
Та ми викат, леле не те познав, во живо си поубав, почна срцина да ми пуштат, ваков таков, срце ова она, јас рецка не и мавав на тој муабет пошо непријатен ми беше.
Иначе се имавме видено 2-3 пати онака низ град.
И ај ништо не испадна, не ја убедив да излезат уште еднаш и завршија.

Се си беше убо дур не ми падна жал за пријателов пошо блиски сме и се ме копкат дал да му кажам шо лајна ми јадеше таа мене:icon_mrgr::icon_mrgr::icon_mrgr:

Јас мислам дека ќе ми е попаметно да си пречутам, ама ај да видам вие како размислувате.
 

VaneStoilov

Jaeger
Член од
6 јуни 2015
Мислења
98
Поени од реакции
13
Веќе ме знаете мене. :ojeaa:
Сакам да прашам:
Дали би било подобро јас да ја прашам дали "имам шанси кај неа" или да замолам некој нејзин другар да го направи тоа место мене? :unsure:
 
C

Castiel

Гостин
Веќе ме знаете мене. :ojeaa:
Сакам да прашам:
Дали би било подобро јас да ја прашам дали "имам шанси кај неа" или да замолам некој нејзин другар да го направи тоа место мене? :unsure:
Интересно ти е да тролаш? Ама најозбилно?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom