Потребна ви е помош околу мобилни? Пишете тука!

Член од
12 август 2011
Мислења
3.829
Поени од реакции
2.031
дека мојов е кодиран на тмобајл македонија а на постов му пишува само водафон ук... ај ќе си ја проба среќата, тенкју :)
Му треба само имеи-то за да ти го каже кодот за отклучување.
Контактирај го пред да нарачаш.
 

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.896
Поени од реакции
31.267
Ги пробав сите , не функционираа, башка и цел гугл го превртев и со плаќање страна не најдов...
и јас имам ист од Оне ми е постпејд сум, и некни баш пробав со картица од Вип - стара пред да се фузираат уште неактивирана и ја читаше без проблем
 
Член од
27 април 2015
Мислења
5
Поени од реакции
0
Му треба само имеи-то за да ти го каже кодот за отклучување.
Контактирај го пред да нарачаш.
баш сега му пишав порака..
и јас имам ист од Оне ми е постпејд сум, и некни баш пробав со картица од Вип - стара пред да се фузираат уште неактивирана и ја читаше без проблем
еве ја пробав со картичка од оне и не ми ја читат, иначе на тмобајл е кодиран, прашав во еден сервис ми рекоа лошо било на тмобајл а башка и ми рекоа дека не можат да го одкодираат..
 

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.896
Поени од реакции
31.267
баш сега му пишав порака..

еве ја пробав со картичка од оне и не ми ја читат, иначе на тмобајл е кодиран, прашав во еден сервис ми рекоа лошо било на тмобајл а башка и ми рекоа дека не можат да го одкодираат..
не се родил мобилен кој не го откодираа русите или балканците, некогаш и од инает, јас пошто одев странство и сакав да проверам дали ќе ми фаќа картица од друг оператор пробав со таја од вип, а башка можеби во постпејд не ги кодираат, секако сум врзан со договор со 24 месеци нема кај да им бегам
 
Член од
27 април 2015
Мислења
5
Поени од реакции
0
не се родил мобилен кој не го откодираа русите или балканците, некогаш и од инает, јас пошто одев странство и сакав да проверам дали ќе ми фаќа картица од друг оператор пробав со таја од вип, а башка можеби во постпејд не ги кодираат, секако сум врзан со договор со 24 месеци нема кај да им бегам
нормално, само тмобајл се зезнати, башка и поскапо за одкодирање, ќе прошетам денеска низ град па ќе видиме :)
 
Член од
29 декември 2011
Мислења
2.988
Поени од реакции
2.438
Nexus 6 или Nexus 5x? Кој да го земам?
Користам 6ка, презадоволен сум, како од големината на екранот, така и од респонсивноста на работењето воопшто. Камерата не е лоша, подобра е од претходните Нексуси, ама не е врвна, 5х има сигурно подобра камера.

Ако те интересира нешто конкретно за 6, слободно прашај.
 

АМБРОЗИЈА

случајна минувачка
Член од
22 декември 2008
Мислења
351
Поени од реакции
74
Ќе Ве замолам ако некој има искуство со Huawei P8 lite или општо за оваа марка на мобилен да ми каже, затоа што имам намера да го купам, сакам да знам дали вреди. Ви благодарам
 
Член од
25 јануари 2013
Мислења
202
Поени од реакции
94
Вреди.
Одлични и квалитетни уреди произведуваат Huawei.

Моментално го произведуваат најновиот Nexus модел.

Доста високо котираат како бренд.
Huawei е еден од најдобрите Кинески произведувачи на смартфони покрај Xiaomi,Lenovo,Meizu,ZTE,TCL итн итн

Нема воопшто да згрешиш доколку го купиш.

Sent from my m1 note using Tapatalk
 
Член од
12 март 2009
Мислења
19.794
Поени од реакции
15.697
не се родил мобилен кој не го откодираа русите или балканците, некогаш и од инает, јас пошто одев странство и сакав да проверам дали ќе ми фаќа картица од друг оператор пробав со таја од вип, а башка можеби во постпејд не ги кодираат, секако сум врзан со договор со 24 месеци нема кај да им бегам
јас имам еден мобилен кодиран на Вип, ама мала вредност е и не сакам да давам пари за декодирање. Прочитав дека во Хрватска ВИП хр бесплатно ги декодира по истек на обврската. Дадов барање, ама веднаш ми напомнаа дека тука нема таква обврска, не сме биле ние Хрватска... еве месец дена чекам, ама најдов друг телефон. Работата е до нашите надлежни, многу ги титраат мобилните оператори. Комисијата за конкурентност и таа за заштита на потрошувачите се гола вода, не знаат зошто земаат плата... а и не може веќе да им се јавиш, им ги укинаа телефоните ( кога звониш на контакт телефонот вика непостоечки број !!)
Ако куцнеш на Гоогле антимонополска управа или комисија, ќе добиеш 20-на линка, ама воглавном од Србија... таму таа комисија работи и затоа имаат конкуренција и многу подобри понуди. По спојувањето на Оне и Вип ( и Тмобил има корист) нас не вратија 10 години назад
 
Член од
25 јануари 2013
Мислења
202
Поени од реакции
94
@Gajche и моментално најновиот Nexus не го бива :D Сега што правиме?
Па сеа за кого како не го бива
(Башка има 2 нови нексуса 5Х и 6Х)
Генерално Huawei праи екстра уреди за екстра цена.

Кој несака Китаец нек си купи ајфонЧе и раат е ;)


Sent from my iPad Mini 2 using Tapatalk
 
Т

Триптико

Гостин
@Gajche ајфон...најпродаваниот американски производ, произведуван исклучиво во Кина :D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom