Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
5 ноември 2012
Мислења
10
Поени од реакции
2
Jas so odneseno krstenice od bulgarska egzarhija so pasos od majka i sestra... sega pasos od tatko i uste na dopolnitelna proverka sum ... tolku maler coek nemam videno ko mene
 
Член од
3 јуни 2013
Мислења
1.944
Поени од реакции
1.192
Jas so odneseno krstenice od bulgarska egzarhija so pasos od majka i sestra... sega pasos od tatko i uste na dopolnitelna proverka sum ... tolku maler coek nemam videno ko mene
Ќе биде,дај им малку време.Јас чекав 3 и пол години.Ти од која година си,кога си бил на интервју?
 
Член од
5 ноември 2012
Мислења
10
Поени од реакции
2
Ќе биде,дај им малку време.Јас чекав 3 и пол години.Ти од која година си,кога си бил на интервју?
abe samiot sum vinoven .. pocnav cela postapka bugarija i na krajot samo intervjuto go naprajv tuka vo bitola v konzulat .. i bev septemvri 2013 na intervju tuka mi dadoja brojce od 2014 ... katastrofa nevidena a dopolnitelni dokumenti 2 pati nosam ednas vo juni ednas sega vo septemvri i sega pak ke nosam na krajot od mesecot od tatkomi
 
Член од
16 ноември 2015
Мислења
5
Поени од реакции
1
Kako mozam da dojdam do selata vo kumanovo da vidam kolku bile registrirani i dali se zavedeni i moite pra dedovci i dedovci kako bugari?
 
Член од
4 ноември 2010
Мислења
127
Поени од реакции
54
Kako mozam da dojdam do selata vo kumanovo da vidam kolku bile registrirani i dali se zavedeni i moite pra dedovci i dedovci kako bugari?
За оваа статистика имас уште лани на темава линк од попис ама разлистај поназад ако најдам утре ќе ти пишам инаку имаше за цела македонија податоци од попис

Sent from my SM-T210 using Tapatalk
 
Член од
3 јуни 2013
Мислења
1.944
Поени од реакции
1.192
abe samiot sum vinoven .. pocnav cela postapka bugarija i na krajot samo intervjuto go naprajv tuka vo bitola v konzulat .. i bev septemvri 2013 na intervju tuka mi dadoja brojce od 2014 ... katastrofa nevidena a dopolnitelni dokumenti 2 pati nosam ednas vo juni ednas sega vo septemvri i sega pak ke nosam na krajot od mesecot od tatkomi
Е тука си згрешил,кога си почнал во Софија,требало и таму да завршиш.Самиот си ја успорил постапката,бидејќи амбасадата не е некое брзо решение.Како и да е,ќе се заврши.
 
Член од
16 ноември 2015
Мислења
5
Поени од реакции
1
За оваа статистика имас уште лани на темава линк од попис ама разлистај поназад ако најдам утре ќе ти пишам инаку имаше за цела македонија податоци од попис

Sent from my SM-T210 using Tapatalk
Znaci imam podneseno vo bugarija vo ДАБЧ dokumenti i sega mi izleze i mi pisuva deka" Nema namereni zavlenia po posoceni kriterii" sga neznam sto da pravam? Pradedo mi e bil vo vojska no nema nikakov dokument, a isto taka i dedo mi ucel bugarska skola tri godini i tie dokumneti gi nema nikade... Neznam sto da pravam ako znaete pomognete mi
Fala
 
Член од
6 април 2015
Мислења
422
Поени од реакции
150
Другарии имам потврда од бугарско здружение во Охрид , "Интеракција" , и е признато од Бг , што документи ми требаат за да ги спремам , и каде има преведувачи што го работаат ова ?
 
Член од
21 ноември 2009
Мислења
182
Поени од реакции
316
abe samiot sum vinoven .. pocnav cela postapka bugarija i na krajot samo intervjuto go naprajv tuka vo bitola v konzulat .. i bev septemvri 2013 na intervju tuka mi dadoja brojce od 2014 ... katastrofa nevidena a dopolnitelni dokumenti 2 pati nosam ednas vo juni ednas sega vo septemvri i sega pak ke nosam na krajot od mesecot od tatkomi
Od 2014 sto se na dopolnitela se uste ne se pocnati so razgleduvanje, ne se sekiraj
 
Член од
27 јуни 2014
Мислења
198
Поени од реакции
119
Gledam deka ima mnogu dvoumenja okolu bugarskite zdruzenija. Jas pred da vadam uverenie od niv detalno se rasprasav na telefon i vo dabc i vo ministerstvoto za pravda vo Sofia. Fakt e deka dvete zdruzenija i vo Bitola i vo Strumica se priznati no sekade na telefon mi go naglasuvaa BKKS i deka zadolzitelno e da ima navedeno na kakva osnova e izdadeno toa uverenie za toa da go pisuva vo proizhodot od dabc. Ako nema cvrsta osnova i dokaz od statistika na naselenieto sleduva da baraat dopolnitelen dokument za dokaz na poteklo na predci. Toa e toa sto mene mi go kazaa a ne e nesto sto jas go izmisliv. Taka da jas stojam zad i go preporacuvam zdruzenieto vo Strumica BKKS. No sekoj ostanuva da izbere. Vazno e na kraj site da uspeeme i da dobieme :)
a dali podpolni deklaracija i ja zaveri li na notar koga vagase potvrda od kaj lazar?
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom