Заработка на интернет (официјална тема)

Член од
12 август 2011
Мислења
3.829
Поени од реакции
2.031
Тебе очигледно не ти оди баш така добро па голташ „бомбони“ и шкрташ глупости овде мечтаејки за она за кое мене ми го пишуваш како показател за успешноста:pos:
-Секој си одбира начин на кој ќе заработува. Ете, според твои критериуми јас се коцкам, арно ама имам одлична заработка, што значи дека заработувам. Едно е работа, друго е заработка. Ако работиш би требало по логика да имаш и заработка но некогаш и не е така, додека ако имаш заработка не значи и дека мораш да работиш. Ете, јас според твојата логика се коцкам и си имам заработка од тоа. Ти пречи очигледно зашто длабоко во себе знаеш дека за да заработуваш на таков начин треба да размислуваш поинаку од тоа како ти размислуваш а тоа не можеш да го смениш, цениш дека не би можел така да заработиш, па се обидуваш по секоја цена да го дисквалификуваш начинот на кој јас заработувам.
Очигледно се убиваш од зимање пари. :kuracc:
 
Член од
30 април 2013
Мислења
267
Поени од реакции
79
O.K. timeout,нема смисла ова,сепак е јавен форум.
Туку,друго ми е муабетот,не знам дали следите деновиве,биткоинот направи еден добар скок.
Од некој нетолку добри 250$
еве сега гледам цената е 317.94$.Значи станува релативно исплатлив.Се надевам дека ќе продолжи да расти,па со тоа и ќе го достигне барем нивото од пред една година,на околу 420$.Значи баталете hyip,гледајте како биткоини да се заработат.
 
Член од
12 август 2011
Мислења
3.829
Поени од реакции
2.031
O.K. timeout,нема смисла ова,сепак е јавен форум.
Туку,друго ми е муабетот,не знам дали следите деновиве,биткоинот направи еден добар скок.
Од некој нетолку добри 250$
еве сега гледам цената е 317.94$.Значи станува релативно исплатлив.Се надевам дека ќе продолжи да расти,па со тоа и ќе го достигне барем нивото од пред една година,на околу 420$.Значи баталете hyip,гледајте како биткоини да се заработат.
Ново инфо за биткоинот е дека 11 јануари ќе се смени новчаникот т.е. ќе се зголемат мегабајтите на блокот и се очекува цената да падне. Па секој со своја математика. Купувајте и продавајте пред овој датум.
 
Член од
24 ноември 2005
Мислења
3.233
Поени од реакции
391
Во ред бизнисмену ајде пиши кој се тие HYIP компании кој постојат повеќе од 7/8 години.

И ние да станеме бизнисмени и богати лежајки.
https://www.albionunion.com
http://solidtradebank.com
http://merchantshares.com
http://www.rbcdirectinvesting.com
http://avalacapital.com
Ова се некои кои на брзина ги најдов сега во моментов, на еден од нив и јас инвестирам веќе од почетокот на оваа година, не се толку стари, но бидејки не сум дома во моментов, не ми е достапен мојот компјутер каде во favourites ги имам токму тие стари HYIPови кои се навистина со голем дел уште од 2007-2008 година. Ако навистина многу ти значи, кога ќе се приберам ќе ги отворам и ќе ти ги пратам до колку си заинтересиран за стабилен инкам кој доаѓа еднаш годишно или на 3-4 или месеци со нешто помал профит, но потврдено поради самото време на постоење, стабилен. Еден од нив дури и соработува со Sparrkasse банка преку која може да се инвестира како инвестициска опција. Не знам дали нашиве филијали од оваа банка ја нудат таа можност на штедачи, но на сајтот постои покрај можноста да се инвестира онлајн.

Или еве ти листа каде можеш да ги најдеш цел куп кои работат и функционираат со години. Голем дел од овие не се типичен HYIP за најшироко прифатениот поим, но сепак се инвестициски фондови со висок профит во однос на каматните стапки во банките, а со тоа и зголемен инвестициски ризик.
http://www.jacobinternet.com[DOUBLEPOST=1446313590][/DOUBLEPOST]
Ново инфо за биткоинот е дека 11 јануари ќе се смени новчаникот т.е. ќе се зголемат мегабајтите на блокот и се очекува цената да падне. Па секој со своја математика. Купувајте и продавајте пред овој датум.
За Биткоинот беше очекувано. Заради тоа и се јавува проблем во моментов кај многу други пеј енџини кои се врзани со него.
 
Член од
12 август 2011
Мислења
3.829
Поени од реакции
2.031
За Биткоинот беше очекувано. Заради тоа и се јавува проблем во моментов кај многу други пеј енџини кои се врзани со него.
Тој нонстоп варира. Големите фирми го користат само како „бон“ веднаш го прифаќаат и веднаш го продаваат за да не изгубат при конверзија.
 
F

Flatter

Гостин
Во ред @Mandrak доколку заработуваш големи суми од вакви работи тогаш мило ми е.

Инаку мое мислење е:
Да зимаше големи суми на форумот немаше да пишуваш километарски постови и да убедуваше некој некако за точност и да ловеше реферали по форуми.

Секој си има свое мислење нели?
Во ред,
Поздрав.
 
Член од
24 ноември 2005
Мислења
3.233
Поени од реакции
391
Во ред @Mandrak доколку заработуваш големи суми од вакви работи тогаш мило ми е.

Инаку мое мислење е:
Да зимаше големи суми на форумот немаше да пишуваш километарски постови и да убедуваше некој некако за точност и да ловеше реферали по форуми.

Секој си има свое мислење нели?
Во ред,
Поздрав.
Кога веќе постои темава и дискутираме на нејзе за разни начини на заработка на интернет, не ми е проблем да влезам и да продискутирам на таа тема. Инаку, ако не го работев тоа и само тоа, сега не ќе можев сигурно во толкава мера да бидам присутен овде зашто во некој период кога се занимавав со друг вид активност која (требаше, ама не ми донесе пари како што очекував) ми одземаше време максимално, овде многу ретко можев на форумов да дојдам и да продискутирам за која и да е тема. А искрено ќе ти кажам дека имав падни-стани со HYIP ама секое школо се плаќа, Јас за среќа, барем така мислам, доста брз и прилично ефтино го научив и како што забележуваш, немам проблем да го споделам овде со сите вас како мое стекнато знаење.
-Дали случајно забележа да бркам, барам и убедувам некого да ми биде реферал за HYIP членство??? Ако ми требаат реферали сигурно нема овде да ги барам каде дневно ни 20 души не влегуваат туку постојат сајтови кај кои можам да закупам сообраќаај и каде реферал-линкот ќе ми го видат 100тици илјади корисници од цел свет на место да се заебавам овде да убедувам некого. Значи, да се разбереме јасно, воопшто никого ниту поканив ниту ќе поканам да ми биде реферал на кој и да е HYIP сајт. Јас овде дискутирам за тоа со кое се занимавам во контекст на темата која е отворена и сосема нормално, со ги бранам ставовите и резултатите од луѓе кои се обидуваат тоа да го оспорат. Извини, ама за мене е огромен успех од месечна заработка која на некои мои почетни обиди за да заработам на интернет од 5-10$ на месец да стасам на 1000 и повеќе пати поголема сума е огромен успех. За тоа да го постигнам се вложив себе си максимално, испитував разни можности и начини, а богами вложив и пари кои дури пред 10-тина месеци почнаа да се враќаат со задоволително темпо. Денес можам да кажам дека сум задоволен и дека инвестицијата(барем онаа финансиската) се вратила и направила добар профит. Инвестираното време и труд...не знам дали ќе ми се вратат но сепак имам голема сатисфакција.
Ете, најискрено од мене, директно од прва рака, кој разбере што пишувам арно, кој не разбира и сака да се ку*чи, кој го е*е![DOUBLEPOST=1446324619][/DOUBLEPOST]
Тој нонстоп варира. Големите фирми го користат само како „бон“ веднаш го прифаќаат и веднаш го продаваат за да не изгубат при конверзија.
Динамичен и прилично нестабилен, ама како таков интересен како инструмент за на берза. Кој е вешт со мавање скалпови, може да заработи добро со него.
 
Последно уредено:
Член од
12 август 2011
Мислења
3.829
Поени од реакции
2.031
Динамичен и прилично нестабилен, ама како таков интересен како инструмент за на берза. Кој е вешт со мавање скалпови, може да заработи добро со него.
Обично во јануари и август има огромни осцилации. Ќе видиме оваа година како ќе биде.
 
Член од
24 ноември 2005
Мислења
3.233
Поени од реакции
391
Обично во јануари и август има огромни осцилации. Ќе видиме оваа година како ќе биде.
Временскиот перид може да биде некое правило ама не и стриктно. Зависи од текови кои ако се случуваат тогаш и биткоинот ќе трпи промени во вредноста.
 
Член од
1 јули 2008
Мислења
2
Поени од реакции
0
Еве еден нов сајт за заработка, сајтот е за тргувајне со злато но се заработува по 50 денари за секој корисник кој ке се регистрира со вашиот линк
www.BitGold.com/r/YSYkmo
 

IzzY_R0CkeR59

аудофил, металофил, емофил, чоколаденфил
Член од
9 септември 2014
Мислења
118
Поени од реакции
31
Еве еден нов сајт за заработка, сајтот е за тргувајне со злато но се заработува по 50 денари за секој корисник кој ке се регистрира со вашиот линк
www.BitGold.com/r/YSYkmo
Неможам да се регистрирам сам од својот линк???
 
Член од
12 јануари 2008
Мислења
468
Поени од реакции
68
Ако сакате екстра 10 долари за шопинг регистрирајте се на JD со мојот код за покана XC8QC1. Регистрација тука http://reg.en.jd.com вин вин ситуација вие добивате 10 долари а и ја исто.
 
Член од
24 април 2015
Мислења
30
Поени од реакции
3
Здрсво дечки според вас кој е најдобар начин да се заработува преку интернет има ли веб страни каде што може да севложи пари и после неколлу дена да се земе повеќе прифаќам секакви предлози освен адсенсе
 

Kajgana Shop

На врв Bottom