Криминалци и криминални групи во МК

haCk0r

Customization Windows OS
Член од
8 јануари 2009
Мислења
4.250
Поени од реакции
1.562
Земунскиот клан беа онаа екипа легија,кум итн ? Они мислам го отепаа премиерот Џинџич 2000 те години

Sent from my SM-N9005 using Tapatalk
 
Член од
24 мај 2014
Мислења
5.296
Поени од реакции
5.864
Земунскиот клан беа онаа екипа легија,кум итн ? Они мислам го отепаа премиерот Џинџич 2000 те години

Sent from my SM-N9005 using Tapatalk
Да и оние по влијателните после Легија ги убија набрзо тогаш а другите ги апсеја со години после тоа. Нема тетоважи, нема ланци, нема скапи коли и се што спаѓаше во тој фазон ама на дела најголеми. Кога државата реши ги исчисти сите до еден како од шала почна да ги треби а нив не ни ги знаеше некој.[DOUBLEPOST=1447360063][/DOUBLEPOST]Иначе интересен факт што на некој начин муабетов го поврзува со Македонија е тоа дека Буцо Лазов е повеке пати тепан од Земунски клан во Скопје.
 
Член од
28 мај 2008
Мислења
3.966
Поени од реакции
4.073
Дај отворете тема за српската мафија од 80-90 год која беше мегу првите во европа

Sent from my SM-N9005 using Tapatalk
Па не би рекол дека биле први во европа. Тие што се прават кај нас и во Србија мафијаши уштвари се испостава на тајните служби.
По убиството на Џинџич, се виде колку се јаки србите, кога за неколку месеци го разбија земунски клан, финансиски и кадрово.
Србите/Ние повеќе се фалиме отколку што работиме, со ретки исклучоци за што се прогласувани за легенди :)
Силата и слабоста лежи во нивната поврзаност со тајните служби.
 
Член од
11 октомври 2014
Мислења
1.909
Поени од реакции
1.762
Да и оние по влијателните после Легија ги убија набрзо тогаш а другите ги апсеја со години после тоа. Нема тетоважи, нема ланци, нема скапи коли и се што спаѓаше во тој фазон ама на дела најголеми. Кога државата реши ги исчисти сите до еден како од шала почна да ги треби а нив не ни ги знаеше некој.[DOUBLEPOST=1447360063][/DOUBLEPOST]Иначе интересен факт што на некој начин муабетов го поврзува со Македонија е тоа дека Буцо Лазов е повеке пати тепан од Земунски клан во Скопје.
А што мислиш дека овај https://www.youtube.com/watch?v=hHXQOXzZA2U Југослав Петрушиќ по потреба работит и за македонската --нелегална -диктаторска влада,а наплаќат услуги и на други места.
Слушај го ,анализирај,па ке заклучиш...
 
Член од
24 мај 2014
Мислења
5.296
Поени од реакции
5.864
А што мислиш дека овај https://www.youtube.com/watch?v=hHXQOXzZA2U Југослав Петрушиќ по потреба работит и за македонската --нелегална -диктаторска влада,а наплаќат услуги и на други места.
Слушај го ,анализирај,па ке заклучиш...
(y) Ке ја изгледам иначе јасно ми е маслото на поддршка и организација на криминалот од тајните служби.
 
Член од
19 февруари 2009
Мислења
1.374
Поени од реакции
1.948
во 70 или 80 тите во Малме имаше еден Битолчанец и другиот незнам кој беше (ортаци)--фалсификуваа пари.Мислам ги фатија .
90-тите во Германија имаше еден охриѓанец што направи убаво париче од бело. Некое миљонче марки, ама се поеба после :(
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.157
Поени од реакции
107.587
А што мислиш дека овај https://www.youtube.com/watch?v=hHXQOXzZA2U Југослав Петрушиќ по потреба работит и за македонската --нелегална -диктаторска влада,а наплаќат услуги и на други места.
Слушај го ,анализирај,па ке заклучиш...
Гледај му ги сите кај Васко, мислам три емисии има со него, или уште една беше покрај оваа, али на два дела... Овој бил шпин во француските тајни служби, нормално и во српските, и е многу контроверзна личност. Интересно е што знаел за терористичкиот напад во Франција што се деси на Божиќ ако не се лажам, а исто така и знаел за одредени напади што биле вршени врз нашата армија за време на конфликтот 2001 година. Изгледај ја и таа емисија со Васко, а и има уште неколку српски емисии, и таму зборува доста работи. Мене ми е интересен лик Југослав. :D
 
Член од
11 октомври 2014
Мислења
1.909
Поени од реакции
1.762
Гледај му ги сите кај Васко, мислам три емисии има со него, или уште една беше покрај оваа, али на два дела... Овој бил шпин во француските тајни служби, нормално и во српските, и е многу контроверзна личност. Интересно е што знаел за терористичкиот напад во Франција што се деси на Божиќ ако не се лажам, а исто така и знаел за одредени напади што биле вршени врз нашата армија за време на конфликтот 2001 година. Изгледај ја и таа емисија со Васко, а и има уште неколку српски емисии, и таму зборува доста работи. Мене ми е интересен лик Југослав. :D
Па знаел затоа што е вмешан индирекно,јас ако ти речам за два месеци ке имат терористички напад таму и таму(на што ти асоцират тоа,дека премногу знам или дека сум вмешан индирекно или дирекно)[DOUBLEPOST=1447394940][/DOUBLEPOST]
Сега има околу 50-тина години, не е веќе во Охрид, се исели пред 5-6 години.
Каде ,запад или преку океаните?
 

haCk0r

Customization Windows OS
Член од
8 јануари 2009
Мислења
4.250
Поени од реакции
1.562
Еве го таткото на мафијата гангстер невиден бил :D

Sent from my SM-N9005 using Tapatalk
 
Член од
29 октомври 2011
Мислења
1.023
Поени од реакции
949
читајте ја репоратажата за соседите на сретан јоциќ. кога дошол во родното село, со обезбедувањето, старците кога се собрале кога му срадувале и прашувале кај работи сеа, им викал во Нато, а телохранителите само ќутеле кога ги распрашувале старците, па овој им рекол џабе, не разбираат ништо румунци се.
 

Kadaif

M.D.
Член од
21 јануари 2008
Мислења
6.307
Поени од реакции
7.288
читајте ја репоратажата за соседите на сретан јоциќ. кога дошол во родното село, со обезбедувањето, старците кога се собрале кога му срадувале и прашувале кај работи сеа, им викал во Нато, а телохранителите само ќутеле кога ги распрашувале старците, па овој им рекол џабе, не разбираат ништо румунци се.
O Jociću se ne zna ni upola kao o Legiji. Potkraj 80-ih pripadao je, navodno, skupini pouzdanih operativaca SDB-a, zaduženih za uklanjanje tzv. protivnika režima. To mu nikad nije dokazano, premda je prilikom uhićenja u Bugarskoj 2002. zatečen s iskaznicom srbijanske tajne službe. Otkad se vratio u Beograd, primijećeno je da se udebljao i da nosi bolja odijela. U dva navrata snimile su ga i kamere srbijanske televizije, oba puta na suđenju zbog ubojstva Radojice Nikčevića iz 1993. godine.

Чоеков бил ништо посебно како личност.
 
Член од
24 мај 2014
Мислења
5.296
Поени од реакции
5.864
Еве го таткото на мафијата гангстер невиден бил :D

Sent from my SM-N9005 using Tapatalk
Друже темава е за криминалот во Македонија уште на насловот тоа е нагласено. Ретко да се спомне криминалот на балканот пошто и македонците се вклучени во тој криминал поради територијалната блискост. (Немој некој да помислил дека сум националист... Мора ова да го кажам зошто нема да биде во ред ако е се каша попара.) Пошто веке пиша ке ти кажам, ме повлече за јазик пошто гледам дека си навистина малку информиран па сакаш на овој начин на готово да научиш нешто без да читаш и капираш. Ал Капоне е најголемата фаца во периодот на Прохибицијата во тој период затоа што сметале дека неговата атракција го прави комплетен. Бил и насилник, имал голема екипа, имал многу пари и целиот тој чалам се памети толку долго. Ал Капоне е од Њујорк а бил главен и дејствувал во Чикаго. По него е филмот Скарфејс а он го добил тој прекар што убивал ако некој го нарече така кога работел како избацивач како млад во јавна куќа во Њујорк. Разгледај ги Лаки Лучијано и Мајер Ленски. Арнолд Ротштајн ми е меѓу омилените највеке го ценам разгледај за него. И ред други кој за Капоне биле бог и батине типови кои дејствувале интернационално. Инаку да знеш дека врвот на целиот тој криминал и воопшто светскиот криминал воедно и фамилија која се задржала децениски во светскиот криминал е Џеновезе фамилијата Готфадер е поради нив исфилмувана. Џеновезе биле едни од најбогатите луѓе во светот се до 2005 година некаде и во последните години биле можда уште се бизнисмени. Џеновезе фамилијата била поврзана и со Илуминати и Масони.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom