Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
18 септември 2014
Мислења
827
Поени од реакции
746
Имa случaј двсјвa другaри пoднесувaaт зa пaсoш. Едниoт пoднесувa три месеци пoрaнo oд другиoт. Нa крaјoт тoј штo пoднесувa 3 месеци пoдoцнa прв гo земa пaсoшoт, a првиoт чекa 3 месеци повеќе. Тaкa дa немa прaвилo декa aкo си пoднел прв зa пaсoш декa прв ке гo дoбиеш. :)
 
Член од
6 февруари 2015
Мислења
85
Поени од реакции
38
ne
Имa случaј двсјвa другaри пoднесувaaт зa пaсoш. Едниoт пoднесувa три месеци пoрaнo oд другиoт. Нa крaјoт тoј штo пoднесувa 3 месеци пoдoцнa прв гo земa пaсoшoт, a првиoт чекa 3 месеци повеќе. Тaкa дa немa прaвилo декa aкo си пoднел прв зa пaсoш декa прв ке гo дoбиеш. :)[mislev na toa deka jas pred nego gi podnesov dopolnitelnite dokumenti
[DOUBLEPOST=1446711739][/DOUBLEPOST]
mislev na potpisotod viceprezidentot mene mesec dena pred nego mi izleze za potpis nego pokasno i nego go potpisa mene ne
 
Член од
7 мај 2015
Мислења
92
Поени од реакции
147
moj drugar dopolnitelni odnese posle mene i veke mu e potpisan ukazot toj cekase 45 dena za potpis jas sum veke 70 dena i nemam potpis dali gi teraat po red ili kako im tekne koj znae?
Друже дај не дави со потписот веќе,како некој календар си со деновите, и јас чекам исто толку па што да кукам на форумов за тоа,цифри само да ставам,сум чекал скоро четири години,па сега ќе замарам овде дали било две недели или месец порано или подоцна....Ќе ти излезе указот утре или наредниот петок здравје...;)
 
Член од
21 јули 2010
Мислења
352
Поени од реакции
320
Имал ли некој иста ситуација....долго време бројчето за происход ми беше на статус : исчаква финален статус, а сега ми пишува обработва се ? Прашувам зошто сум од ретки случаеви над год дена ми стоеше овој статус, дали после конечна одлука нормално е да стои обработва се ?
 
Член од
30 јануари 2015
Мислења
247
Поени од реакции
647
Секој има право да пишува што год сака на темава се додека се држи до правилата и не замине офф топик, вие не можете тоа да го забраните ни по разно.
Многу љубомора и завид гледам на темава, па некој дур се дразнува да суди кој кога и колку ќе добие чиниш од љубомора и лицемерија тој некој си замислува дека работи во министерство па "соли памет" и кажува отсечни одговори како било.
Глупости.
Бројките од 2014 се стигнати до 8000 кој не верува нека се помачи да искуца и нека се ангажира малку за себе.
Оние од 2013 и 2012 каде и да е ќе добијат одобрување ако поднеле веќе било каков роднински документ. Фер - не фер нема, тоа е.
Работите во бугарија се значително убрзани како и што нагласија и тие самите, ама ако, аирлија нека е.
И ќе ве замолам не бидете толку злобни, не сте газди тука и администратори па да кудите кој што пишува, ако вие сметате дека постот е офф пријавете го, едноставно е,неможете да се дразнувате да вреѓате и омаловажувате некој друг, и после кога ви ја затвораат темата молите.

Пријатен ден и трпение, некој порано некој покасно секој со својата среќа ќе си го добие очекуваното.
 
Член од
7 мај 2015
Мислења
92
Поени од реакции
147
Молбата Ви е уважена.
Вашата преписка е вклјучена в Указ 173 от 2015 година.
Конечно после после 3 год. и седум месеци добив државјанство,указот го чекав од 28 август.Сите да си земете државјанства и среќно!
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom