Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
6 март 2009
Мислења
24
Поени од реакции
5
како мислиш не те викнаа за интервју, воопшто не беше? или збориш ова ко дополнително интервју нешто? а за чекањето веројатно 2-3 месеци до добивањето на потпис ќе чекаш
ne me vikna voopsto .. ne znam zosto samo prviot pat dostaviv dokumenti i tolku
 
Член од
17 септември 2014
Мислења
139
Поени од реакции
171
I gi prativ na edna nikolina od delcevo I neznam dali gi dostavila ili ne,a trebase licno?
Тукa е прoблемoт. Мислaм декa вooпштo ги немa дoстaвенo. Немa шaнси дa не ти oдoбрaт сo стaри дoкументи. Нaјдoбрo е тaкви дoкументи дa се дoстaвувaaт личнo
 
Член од
24 јануари 2013
Мислења
273
Поени од реакции
316
Се молат администраторите да ја преместат темава на место каде што одговара.
Wea
ne me vikna voopsto .. ne znam zosto samo prviot pat dostaviv dokumenti i tolku
druze kako ke vneses dopolnitelni dokumenti koga nemas vrseno intervju? Da ne si u zabluda bidejki dopolnitelnite gi nosis i pisuvas molba i tamu se pisuva brojce, a na koe brojce koga ti nemas zavrseno intervju!
 
Член од
6 март 2009
Мислења
24
Поени од реакции
5
prviot pat koga sum bil sum dostavil dokumenti .. i togas mi dadoa brojce .. i tolku

vaka

7 mesec 2013 posrednickata mi zakazal termin za da dostavam dokumenti ..


4 mesec 2014 idam jas licno nosam dokumenti ..
i mi go dadoa toa brojce ..


od togas nisto .. do sea .. sea minatata nedela mi se smeni statusot ..

i jas ne znam sto se slucuva ..
 
Последно уредено:
Член од
6 март 2015
Мислења
44
Поени од реакции
69
prviot pat koga sum bil sum dostavil dokumenti .. i togas mi dadoa brojce .. i tolku

vaka

7 mesec 2013 posrednickata mi zakazal termin za da dostavam dokumenti ..


4 mesec 2014 idam jas licno nosam dokumenti ..
i mi go dadoa toa brojce ..


od togas nisto .. do sea .. sea minatata nedela mi se smeni statusot ..

i jas ne znam sto se slucuva ..
Mozebi gledas na pogresno mesto treba na stranata na dabc da gledas ne vo ministerstvo
 
Член од
24 јануари 2013
Мислења
273
Поени од реакции
316
pa na stranata na dabc ima negde kaj da se proveruva so broj ?
Drugar awe ne pobrka ti nas, izgleda ti neznaesh do koja fazasi,gi meshas poimite, neznaesh kaj da barash, ni od kaj brojce imas! Daj javi si se na posrednickata rasprasaj se i sredi si ja rabotata! Ili ako sakas slikni go brojceto, tie se dve razlicni od toa za proishod do toa od intervjuto!
 
Член од
6 март 2009
Мислења
24
Поени од реакции
5
Drugar awe ne pobrka ti nas, izgleda ti neznaesh do koja fazasi,gi meshas poimite, neznaesh kaj da barash, ni od kaj brojce imas! Daj javi si se na posrednickata rasprasaj se i sredi si ja rabotata! Ili ako sakas slikni go brojceto, tie se dve razlicni od toa za proishod do toa od intervjuto!
mozebi .. ama jas samo spodeluvam moe iskustvo :) i vi kazuvam sto se slusuva so mojata procedura .. zs i jas ne znam zosto vaka .. ke cekam do nedela da se slusnam so posrednicka
 
Член од
4 ноември 2015
Мислења
1
Поени од реакции
0
до тие што се биле на интервју во скоро време !
кои се прашањата на интервјуто во министерството за правда ?
фала многу
 
Член од
3 август 2015
Мислења
1.722
Поени од реакции
2.958
Тукa е прoблемoт. Мислaм декa вooпштo ги немa дoстaвенo. Немa шaнси дa не ти oдoбрaт сo стaри дoкументи. Нaјдoбрo е тaкви дoкументи дa се дoстaвувaaт личнo
i jas go imam istiot problem na posrednikot mu gi dadov starite dokumenti pred 6 meseci i sega gledam prepiskata e prekratena i mi veli toj da pocekame ako ne molba e sega e prasanje dali gi podnesol ili ne starite dokumenti sto mu gi dadov
 

POS-51

Infinity Driver
Член од
11 ноември 2008
Мислења
1.411
Поени од реакции
444
prviot pat koga sum bil sum dostavil dokumenti .. i togas mi dadoa brojce .. i tolku

vaka

7 mesec 2013 posrednickata mi zakazal termin za da dostavam dokumenti ..


4 mesec 2014 idam jas licno nosam dokumenti ..
i mi go dadoa toa brojce ..


od togas nisto .. do sea .. sea minatata nedela mi se smeni statusot ..

i jas ne znam sto se slucuva ..
друже ти си ги поднесол документите на гише 4 и, имаш бројче со датум кога треба да одиш на интервју, после интервју ново бројче ти даваат, ако го следиш старото ти , од пред интервјуто на арно нека е си завршил работа
 
Член од
7 октомври 2014
Мислења
513
Поени од реакции
1.007
друже ти си ги поднесол документите на гише 4 и, имаш бројче со датум кога треба да одиш на интервју, после интервју ново бројче ти даваат, ако го следиш старото ти , од пред интервјуто на арно нека е си завршил работа
Bas taka bez intervju nema brojce a brojceto go davat samo dokolku odis na intervju na lice mesto ti davat brojce i od samiot moment ti si veke vo procedura za grazdanstvo registriran vo kompjuterot bez intervjuto nema ni brojce sigurno toj go prebaruva brojo od DABC so mu e izdaden ako go ispustis ednas intervjuto potoa treba na novo da apliciras za termin za intervju dr nema neka si prasa nposrednikot I neka si fati na vreme rabotata oti za dzabe si ceka deckovo
 
Член од
8 септември 2015
Мислења
220
Поени од реакции
209
i jas go imam istiot problem na posrednikot mu gi dadov starite dokumenti pred 6 meseci i sega gledam prepiskata e prekratena i mi veli toj da pocekame ako ne molba e sega e prasanje dali gi podnesol ili ne starite dokumenti sto mu gi dadov
zatoa si se dava kopija zs mn dusi se sliznaja baska i tvrdat deka gi vrajkaat dokumentite nazad ama od to nema nisto i sto znam posrednik ne e bitno koj so tujgi dokumenti pominuvaat i dr imala nekoja varijanta a neznam tocno koja e ama mozelo da se sredi i so tujg dokument taka da pocekaj mozebi ke ti ja vratat postapkata ponovo ke go smenat statuso kako sto ti bil pozz i mn srejka
 

reb

Член од
25 јуни 2015
Мислења
151
Поени од реакции
113
Dali nekoj moze da ja otvori stranata na narodnoto soobranie vo sofija kaj mene ne ja otvara
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom