Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
10 септември 2015
Мислења
61
Поени од реакции
95
Темата се затвара со цел да оладат навреди а не да се префрлат во друга тема. Таа што си ја отворил е избришана.
Темата се затвара со цел да оладат навреди а не да се префрлат во друга тема. Таа што си ја отворил е избришана.
Темата се затвара со цел да оладат навреди а не да се префрлат во друга тема. Таа што си ја отворил е избришана.
Точно така само што ја отворив новата тема,ти отцени дека главите се оладени и не направи ништо лошо што ја затвори мојата.Позз одам офффффффлајн
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: wot
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
Точно така само што ја отворив новата тема,ти отцени дека главите се оладени и не направи ништо лошо што ја затвори мојата.Позз одам офффффффлајн
Гледам пак си отворил тема. Следната опомена, перманентен бан.
Позз од офлајн.
 
Член од
28 јуни 2014
Мислења
720
Поени од реакции
694
Некој да знае што се случува во конзулатот во Битола,ѕвонам 2 дена никој не се јавува?Ај тука да прашам може некој знае да ми каже.Пред 3 месеци имам направено превод кај судски преведувач и легализација во Амбасада во Скопје на извод од книгата на родените а самиот извод е стар околу 1год.Дали ќе ми прават проблем во Козулатот во Битола или ќе треба да вадам нов,инаку имам произход и ги спремам остатокот од документите за интервју.
 
Член од
24 август 2014
Мислења
116
Поени од реакции
125
Некој да знае што се случува во конзулатот во Битола,ѕвонам 2 дена никој не се јавува?Ај тука да прашам може некој знае да ми каже.Пред 3 месеци имам направено превод кај судски преведувач и легализација во Амбасада во Скопје на извод од книгата на родените а самиот извод е стар околу 1год.Дали ќе ми прават проблем во Козулатот во Битола или ќе треба да вадам нов,инаку имам произход и ги спремам остатокот од документите за интервју.
Изводите немат врска колку се стари.
 
Член од
3 август 2015
Мислења
1.722
Поени од реакции
2.958
Zdravo pred 6 meseci podnesov original dokument od babami bugarska krstenica ehzarhija i eve denes gledam prepiskata e prekratena zosto ne mi e jasno dali ima sansi da se vrati vo normala so nekoja molba ili sto i da e >
 
Член од
21 јануари 2015
Мислења
102
Поени од реакции
115
Izvini
Zdravo pred 6 meseci podnesov original dokument od babami bugarska krstenica ehzarhija i eve denes gledam prepiskata e prekratena zosto ne mi e jasno dali ima sansi da se vrati vo normala so nekoja molba ili sto i da e >
izvini koj broj si i godina ne možno da te odbile toest si odnel orginal Dukomenti ,dostavi pismena molba do minsterstvo i navedi da koj dukoment si dostavil ,nisto ne te Kosta prvim so molba da probaš i probaj .srecno.!![DOUBLEPOST=1445972683][/DOUBLEPOST]Izvini
Zdravo pred 6 meseci podnesov original dokument od babami bugarska krstenica ehzarhija i eve denes gledam prepiskata e prekratena zosto ne mi e jasno dali ima sansi da se vrati vo normala so nekoja molba ili sto i da e >
izvini koj broj si i godina ne možno da te odbile toest si odnel orginal Dukomenti ,dostavi pismena molba do minsterstvo i navedi da koj dukoment si dostavil ,nisto ne te Kosta prvin so molba da probaš i probaj .srecno.!!
 
Член од
3 август 2015
Мислења
1.722
Поени од реакции
2.958
Izvini

izvini koj broj si i godina ne možno da te odbile toest si odnel orginal Dukomenti ,dostavi pismena molba do minsterstvo i navedi da koj dukoment si dostavil ,nisto ne te Kosta prvim so molba da probaš i probaj .srecno.!![DOUBLEPOST=1445972683][/DOUBLEPOST]Izvini

izvini koj broj si i godina ne možno da te odbile toest si odnel orginal Dukomenti ,dostavi pismena molba do minsterstvo i navedi da koj dukoment si dostavil ,nisto ne te Kosta prvin so molba da probaš i probaj .srecno.!!
na 30 ke nosam molba ..... 2013 49** mi e borjot
 
Член од
16 јануари 2008
Мислења
180
Поени од реакции
41
Samo da ve izvestam deka deneska go podignav drzavjanstvoto... Ima guzva, nemav zakazano cekav od 7 sabajle do 11 casot , prvo vleguvaat tie so elektronsko zakazuvanje posle toa tie bez. kako i da e site ke go podignat....
Jas se odjavuvam od temata, so sreka na site. Pozdrav
 
Член од
13 септември 2015
Мислења
93
Поени од реакции
125
Samo da ve izvestam deka deneska go podignav drzavjanstvoto... Ima guzva, nemav zakazano cekav od 7 sabajle do 11 casot , prvo vleguvaat tie so elektronsko zakazuvanje posle toa tie bez. kako i da e site ke go podignat....
Jas se odjavuvam od temata, so sreka na site. Pozdrav
Колку те фати цена државјанството?
 
Член од
18 април 2014
Мислења
373
Поени од реакции
678
Се извинува, но едно блиц прашање пошо чепкав и не можев да најдам.
Сега веќе може само со изјава дека си Бугарин, така ми кажа посредникот дека не треба документ од дедо или што и да е? Благодарам.
 
Член од
5 јануари 2015
Мислења
773
Поени од реакции
1.643
двата документа се вадат од судот 1.Потврда дека не си осудуван 2.Потврда дека нема кривична постапка кон тебе (1 документ чини 320 ден значи со провизија околу 700 за двата)
Се бара само документ дека не си осудуван, а не и дека не се води кривична постапка зашто по закон си невин додека не си осуден правосилно. Јас пред 20дена на интервју поднесов документ за неосудуваност и никој не направи проблем
 
Член од
6 јануари 2015
Мислења
1.302
Поени од реакции
1.242
Inache samo za info za predavanje dokumenti vo DABC sega zakazuvaat za dekemvri 2016...
абе бате стварно цело време неможам да те разберам,објасни ми ако САКАШ,документи за аплицирање на происхот,,или интервју во декември друга година ИЛИ ШТО??????????????????????????[DOUBLEPOST=1445995868][/DOUBLEPOST]http://www.telegraph.co.uk/news/investigations/10699637/EU-citizenship-for-sale-to-non-Europeans-in-Bulgaria-for-as-little-as-150000.html
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom