Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
26 јануари 2014
Мислења
40
Поени од реакции
14
Do site sto im stiga meil od V Trnovo so 2 lista da ne plakaat bid2ejki jas plakav i mi kazaa deka ne go pronasle dedo mi.Vcera mi stigna meil konecno 1 list vo koj pisuva deka go pronasle.Ima ime prezime i koja vojskovna cast bil.Treba da platam 41 lev da mi go pustat na dom adresa.A do pred toa mi stigna 4 pati meil so po 2 lista site bea so razlicni sumi za plakanje. POZDRAV DO SITE
Ova malku ne go razbrav,
eve mene mi stigna email so da lista vo koj pisuva da platam 16.5leva i uvereniueo ke mi go ispratat na domasna adresa,

Vidi pogore koi informacii mu gi pisav,
 
Член од
5 јули 2008
Мислења
84
Поени од реакции
41
Молбата ви е разгледана от С'вета по гражданството с положително становиште. Предстои издаването на указ на Вицепрезидента на РБ. што значи и уште колку треба да се чека


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
17 декември 2014
Мислења
240
Поени од реакции
145
Молбата ви е разгледана от С'вета по гражданството с положително становиште. Предстои издаването на указ на Вицепрезидента на РБ. што значи и уште колку треба да се чека


Sent from my iPhone using Tapatalk
1 do 2 meseci cestitam koga ti se smenil i sto broj i godina si pozdrav
 
Член од
5 јули 2008
Мислења
84
Поени од реакции
41
пред 4 месеци потвра за сродство од мој чичо од татко ми брат он има бг државјанство


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
13 септември 2015
Мислења
93
Поени од реакции
125
пред 4 месеци потвра за сродство од мој чичо од татко ми брат он има бг државјанство


Sent from my iPhone using Tapatalk
И јас сум од 2012 чекам месец и 25 дена до сега мада до 3 месеци макс треба да те има во протоколот. Од 1-3 месеци макс.
 
Член од
11 април 2012
Мислења
4.467
Поени од реакции
4.987
Голготава се ближи кон крајот, денес после точно 22 месеци и 18 дена ми се промени статусот во молбата ми е разгледана и дека чекам на потпис.
За оние кои не се информирани бројот ми е 4382/2014, а од дополнителни документи имам доставено крштеница од баба ми родена во 1942 година

Sent from my Nexus 7 using Tapatalk
 
Член од
7 октомври 2014
Мислења
513
Поени од реакции
1.007
Spored celokupnata situacija vo vrska so protokolite ete I mojta drugarka so e od 2012 so dokumenti od cickoi denes I pisuva molbata vie uvazena sega ke ceka potpis od viceprezidenta jas mislam deka ne deka ne ja pregleduvat 2014 god no mi stoj deka se angazirani poveke za 2012/13 soe normalno neli sakat da gi iscistat I dvete godini pa da prodolzat redovno so 2014 kako do pred nekoe vreme pa potoa I so 2015 odgodina da zapocnat taka sa ima dosta uvazeni molbi si znaci ke ima dosta novi protokoli I deka rabotata e ulesnata 100% I ke ima za site pasosi kako I da e do mart april I nas od 2014 ke ne sredat taka da ni ostanuvaat uste nekolku meseci :) daj boze site da si docekame pasosi sto poskoro :)
 
Член од
24 јануари 2013
Мислења
273
Поени од реакции
316
Голготава се ближи кон крајот, денес после точно 22 месеци и 18 дена ми се промени статусот во молбата ми е разгледана и дека чекам на потпис.
За оние кои не се информирани бројот ми е 4382/2014, а од дополнителни документи имам доставено крштеница од баба ми родена во 1942 година

Sent from my Nexus 7 using Tapatalk
Cestitki drugar, so sreka i na moj drugar 516* mu se smeni denes, ima odneseno od cicko drzavjanstvo!
 
Член од
7 октомври 2014
Мислења
513
Поени од реакции
1.007
Голготава се ближи кон крајот, денес после точно 22 месеци и 18 дена ми се промени статусот во молбата ми е разгледана и дека чекам на потпис.
За оние кои не се информирани бројот ми е 4382/2014, а од дополнителни документи имам доставено крштеница од баба ми родена во 1942 година

Sent from my Nexus 7 using Tapatalk
Cestitki da te sluzi za ubavi raboti :)[DOUBLEPOST=1445429592][/DOUBLEPOST]
Cestitki drugar, so sreka i na moj drugar 516* mu se smeni denes, ima odneseno od cicko drzavjanstvo!
Znaci deka so odobruvajne na molbite stignati se do kaj 5200/2014 taka?
 

Wiche

шегобиец
Член од
22 декември 2009
Мислења
204
Поени од реакции
120
И мене ми се смени денес за потпис ке се чека 26** - 2014...
Крштеница блгарска од 1942 со југословенски печат од дедо однесена у фебруари 2015 пред да ме вратат на дополнителна у мај-јун..

Крај на јули ме вратија на задолжителна и денес ми се смени за потпис.

Плус да кажам дека во крштеницата презимето на дедо ми е на ски а во умреницата на иќ....
 
Последно уредено:
Член од
7 октомври 2014
Мислења
513
Поени од реакции
1.007
И мене ми се смени денес за потпис ке се чека 26** - 2014...
Крштеница блгарска од 1942 со југословенски печат од дедо однесена у фебруари 2014 пред да ме вратат на дополнителна у мај-јун..

Крај на јули ме вратија на задолжителна и денес ми се смени за потпис.

Плус да кажам дека во крштеницата презимето на дедо ми е на ски а во умреницата на иќ....
I jas sum so bugarska krstenica od pra dedo mi kolku vreme cekase da ti se razgledi brojceto od samoto intervju do sega?
 
Член од
24 јануари 2013
Мислења
273
Поени од реакции
316
I jas sum so bugarska krstenica od pra dedo mi kolku vreme cekase da ti se razgledi brojceto od samoto intervju do sega?
Drugarce, i vo predhodnite postovi te gledam dek nemas strplenie, ama da ne te razocaram ako sakas odnesi i 6st krstenici vremeto na cekanje ke ti bide ne pomalku od 1 godina i 5/6 meseci od intervju! Pa sega ti smetaj si koga bese na intervju i koga treba da ti izlegne! Pozz
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom