Најекономично греење и ладење

Член од
8 октомври 2015
Мислења
12
Поени од реакции
0
I vidi de i druga klima so bi rekol drugar mi strelec ne ja nudam (lomoto) gree ,a obavezitelno mitsubisi nekoj model neznam kako ti e bugetot ?inace od daikinot sum zadovolen e sea solen e malku toa e.Mada imas imas u toj rang na primer FH to na strelec mi se dopaga mada neznam kolku e 5.5kw.Se nadevam nesto ti potpomognav.
Pa mislam deka i lomoto e tyka negde so cena.........a po toa shto go chitam tyka nekako daikinot mi izgleda ok.....
e sega i ne se razbiram bas koja sto kako
no vo sekoj sluchaj fala na vremeto posveteno :)
 
Член од
25 септември 2015
Мислења
106
Поени од реакции
197
Член од
8 октомври 2015
Мислења
257
Поени од реакции
866
Pocituvani,

So golemo zadovolstvo bi sakal da Ve izvestam za golemoto iznenaduvanje t.e podarok od GREE.

Pocnuvajki od utre t.e. 14/10/2015, site modeli Inverter na GREE se veke so garancija od 60meseci.

Voedno, sto se odnesuva do podarokot i golemoto iznenaduvanje, toa e:

1. So GREE Inverter model COZY 12000Btu dobivate ovlaznuvac so aromatizer na GREE, gratis.
Osven vo izlozbeniot salon na GREE, podarokot Ve ocekuva isto taka i vo prodaznite saloni na Mr.Bricolage/Agrotehna/Rimeko/Tehnomarket.
upload_2015-10-13_16-20-40.png

2. So GREE Inverter model LOMO LCLH 18000 Btu dobivate procistuvac na vozduh so ovlacnuvac GREE, vo izlozebniot salon na GREE.
upload_2015-10-13_16-20-54.png

Vo slucaj da modelot LOMO LCLH 18000Btu go kupite vo maloprodajnite objekti na Mr.Bricolage, Agrotehna, Rimeko i Tehnomarket, dobivate vaucer od 5'190 den za vo istiot prodazen salon.

So pocit,
 
Член од
9 јануари 2006
Мислења
5.549
Поени од реакции
7.314
Model 35 rxb-c,ima dvoredni izmenjivac.To je dobra klima za manje prostorije gde toplotni gubici idu od 1.3 - 2.3 kw.
Ovaj model jos uvek nije prosao zimu , kako radi znace se sledece godine.
Licno mislim da lim na jednom mestu nije bas najbolje pricvrscen i to na stani gde je kompresor jer nema mesto za sraf,vec se samo kopca za drugu stranicu ( lim ).[DOUBLEPOST=1444727344][/DOUBLEPOST]Na strani gde je kompresor , dve stranice lima se spajaju dole pomocu ovih osiguraca.[DOUBLEPOST=1444728090][/DOUBLEPOST]Daikin rxb-c, arxb-c --- c2v1b
Prijatele koa vekje si ja slikal i rasklopena moze li da vidime dali na edinicava pisuva RBX35 a da se gleda i izmenuvacot ili slikive so dvojniov izmenuvac ti se od modelot od 5 ili mozda 6KW tjest RBX50/60....cisto da rascistime dali lazes ti ili bugarite posto e nesvatlivo kako na videoto e so eden a kaj tebe e so dvoen izmenuvac.
I sto spomnuvas ARXB-C...koj model e na slikive twilight zone ?
Moze i od kompresor slika ako nije problem posto gledam dobro si spremen so dokumentacija ;)
Slikive ti se slikani 12 mart 2015 koga ovoj model uste ne bese vo prodazba...pa se prasuvam od kaj ti e klimava na tebe uste vo mart mesec;)
A deka ne razbiras makedonski toa na drug tie muabeti.[DOUBLEPOST=1444748623][/DOUBLEPOST]
Ma nema problem samo ti resi se od visoki smetki .Eve so garancijava i pokloncinjava moze ke te prwdomislat mada proveri da ne se doplaka garancijava.Ama mi vleces nekakako na daikin
+ Greaci + IFeel opcija ;)
Inace "poklonceto" - procistuvacot sto ide so Lomoto e 200evra ;)
 
Последно уредено:
Член од
12 октомври 2015
Мислења
321
Поени од реакции
218
To sto si ti video na Bugarskom forumu to je model 20 - 25 imaju jednoredni izmenjivac , a model 35 ima dvoredni izmenjivac.Ove slike su od modela 35 .
Model 50 - 60 potpuno drugacije izgledaju.Imaju cetvrtstu masku.
Sto se tice datuma , verovatno je tako posen foto aparat.Za mene je to potpuno nebitno.Imas sliku sa mojim pozdravom.
Kompresor ima zastitu ( pecat,vosak ) zbog garancije.
 

Attachments

Член од
23 јануари 2015
Мислења
83
Поени од реакции
27
Gl
Prijatele koa vekje si ja slikal i rasklopena moze li da vidime dali na edinicava pisuva RBX35 a da se gleda i izmenuvacot ili slikive so dvojniov izmenuvac ti se od modelot od 5 ili mozda 6KW tjest RBX50/60....cisto da rascistime dali lazes ti ili bugarite posto e nesvatlivo kako na videoto e so eden a kaj tebe e so dvoen izmenuvac.
I sto spomnuvas ARXB-C...koj model e na slikive twilight zone ?
Moze i od kompresor slika ako nije problem posto gledam dobro si spremen so dokumentacija ;)
Slikive ti se slikani 12 mart 2015 koga ovoj model uste ne bese vo prodazba...pa se prasuvam od kaj ti e klimava na tebe uste vo mart mesec;)
A deka ne razbiras makedonski toa na drug tie muabeti.[DOUBLEPOST=1444748623][/DOUBLEPOST]
+ Greaci + IFeel opcija ;)
Gleam vivaxov kaj prijatelov ifeel ima pa jaka stikla a i mojava greaci so nema ne vidov nekoj problem do sea u tri zimi
 
Член од
12 октомври 2015
Мислења
321
Поени од реакции
218
To je nalepnica.
Ali ti neznas kako izgleda model 50 - 60 , zato ti ja kazem da ti modeli imaju cetvrtastu masku napred . To su one slike koje gledas po katalogu.
Nalepnica je napisana sitnim slovima tako da je nemoguce slikati i nalepnicu i celu klimu sa jednom slikom.
 

Attachments

Член од
23 септември 2015
Мислења
20
Поени од реакции
6
@Gree info @kodus
Дали пристигна новата пратка што требаше да стигне деновиве?
Бев заинтересиран за Ломо 12. Гледам за тие нема подароци. Ај барем некој попуст ќе дадете.
Благодарам.
 
Член од
13 октомври 2015
Мислења
2
Поени од реакции
0
Ве мoлaм зa сoвет, се грееме нa грaдскo пaрнo aмa ми требa дoгревaње oд 21 дo 06 чaсoт (кoгa немa пaрнo) бидејќи имaме мaлo бебе. Имaме ПВЦ прoзoри и внaтрешнa изoлaцијa нa еден ѕид. Дaли уњен рaдијaтoр е дoбрo решение?
 
Член од
25 септември 2015
Мислења
106
Поени од реакции
197
@Gree info @kodus
Дали пристигна новата пратка што требаше да стигне деновиве?
Бев заинтересиран за Ломо 12. Гледам за тие нема подароци. Ај барем некој попуст ќе дадете.
Благодарам.
da da..stigna lomo 12ka, .
 
Член од
8 октомври 2015
Мислења
12
Поени од реакции
0
Ma nema problem samo ti resi se od visoki smetki .Eve so garancijava i pokloncinjava moze ke te prwdomislat mada proveri da ne se doplaka garancijava.Ama mi vleces nekakako na daikin
Daj boze da se resham od smetkive,no za toa ke napisham posle sezonava otkako ke pomine........znam vidov so garancijava od 6omeseci..ne zvuchi losho-zvuchi primamlivo.ne deka vlecham nakaj daikin....tuku spored chitanjevo denovive po forumi,zakluchiv deka sepak daikin se brend koj se zanimava iskluchivo so heat pump.......e sega mozebi i gresham kojznae
No sekako ke vidam shto i za koja cena ke mi ponudat od gree
mozebi i ke me premislat,ne se znae...:)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom