Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
7 јануари 2015
Мислења
32
Поени од реакции
6
Ке сака некој да ми даде информации за вадење бугарски пасош да му пишам во проватна порака ?
 
Член од
7 јануари 2015
Мислења
32
Поени од реакции
6
Koga ke ti bide gotovo drzavjanstvoto se vadi maticen broj i se slikas za pasos.
Имам некој документи од прадедо кој служел војска..Дали ке можи со копија заверена на нотар или оригиналот? и кој документи се потребни за да се докажи сродството...прадедоми бабами-мајками...
 
Член од
13 септември 2015
Мислења
93
Поени од реакции
125
Имам некој документи од прадедо кој служел војска..Дали ке можи со копија заверена на нотар или оригиналот? и кој документи се потребни за да се докажи сродството...прадедоми бабами-мајками...
Оди со оргиналот ќе ти го вратат коа ќе земиш државјанство. И да треба да се поврзеш со прадедоти преку изводи после заверени на нотар во бугарија,.
 
Член од
3 мај 2015
Мислења
213
Поени од реакции
181
Ги зaмoлувaм сите кoи имaaт дoбиенo држaвјaнствo преку брaтучет или рoднинa дa пишaт oд штo нoсaт кoпијa, дaли oд пaсoшoт нa рoднинaтa, личнaтa кaртa или oд држaвјaнствoтo. Ви блaгoдaрaм
 
Член од
22 август 2014
Мислења
504
Поени од реакции
947
Ги зaмoлувaм сите кoи имaaт дoбиенo држaвјaнствo преку брaтучет или рoднинa дa пишaт oд штo нoсaт кoпијa, дaли oд пaсoшoт нa рoднинaтa, личнaтa кaртa или oд држaвјaнствoтo. Ви блaгoдaрaм
tie so imat dobieno drzavjanstvo ne dremat na forumot pojke... si pecalat vo Germanija :) mislam deka fotokopija od pasos se nosi zaverena na notar ...
 
Член од
9 октомври 2015
Мислења
378
Поени од реакции
464
koja goddd se rodeni tvoite
roditeli nesto prababati dedoti vojska nesto takvo
Мајками 1950 а таткоми 1948.Од разговор со мајками од каде што потекнува т.е е родена местото било под бугарска окупација-власт.Бабами учела на бугарски ама немам никаков документ!?
 
Член од
5 јануари 2015
Мислења
93
Поени од реакции
83
dali nekoj moze da mi kaze kolku vreme se ceka od intervjuto do slikanje za pasos, licna karta itn ...
 
Член од
25 февруари 2015
Мислења
810
Поени од реакции
1.561
Xaxaxa mozda gi faka nostalgija za forumov, ne sala nastrana kopijata od licnite ispravi na rodninite dali mora da bide zaverena notar?
Некој овде спомна, само фотокопија од пасош и лична карта. Тоа се БГ документи. Нема логика да се заверуваат на нотар.
 
Член од
3 јуни 2013
Мислења
1.944
Поени од реакции
1.192
Xaxaxa mozda gi faka nostalgija za forumov, ne sala nastrana kopijata od licnite ispravi na rodninite dali mora da bide zaverena notar?
Документите на роднините не се заверуваат на нотар,бидејки тие се бугарски,туку само твоите бидејки ти мора да покажеш поврзаност со нив,сродство
 
Член од
16 септември 2013
Мислења
12
Поени од реакции
38
Некој овде спомна, само фотокопија од пасош и лична карта. Тоа се БГ документи. Нема логика да се заверуваат на нотар.
Точно. Тоа се документи издадени од бугарска институција и не се легализираат таму. Мене на пример, братучед ми ми ги прати на емаил, јас ги испечатив и ги дадов на посредниците да ги достават до Министерството.
 
Член од
3 јуни 2013
Мислења
1.944
Поени од реакции
1.192
dali nekoj moze da mi kaze kolku vreme se ceka od intervjuto do slikanje za pasos, licna karta itn ...
Има да чекаш,ако скоро си бил на интервју.Првин спремај си документ за предок,роднина ако досега немаш носено.Инаку одиш на дополнителна,а тек тогаш кога ке ти биде одобрено,земаш удостоверение.Е тек тогаш можеш да се сликаш.
 
Член од
6 мај 2007
Мислења
592
Поени од реакции
604
добро луге ВИЕ ПРЕКРАТЕНИТЕ не ЛАЖЕТЕ нас овде на форумов???дали може некако да ми докажете???затоа што јас сум прекратен од мај и луге до петар колев ми рекоа дека невозможно е да те вратат назад од прекратен во процедура,МОРА СЕ НАНОВО барем така мене ми кажаа,НЕ ПОМАГАТЕ никому со тоа што давате лажна надеж некому,овде има луге кои таја тоалетна хартија(ПАСОШ) им е стварно ВОЛЈА ЗА ЖИВОТ,последна надеж,грев е тоа да го правите..не ми е целта никого да навредам само ве молам не ширете моабети слушнати посело САМО ФАКТИ И ДОКАЗИ........да не се лажиме ПРЕКРАТЕН значи ,ОТКАЗ,ОДБИЕН,ОТПУШТЕН,ЗАБОРАВЕН,УНИШТЕН,ОТФРЛЕН,ЗГАЗЕН,,,,,--//.xxXXидр.да не ненабројувам,како сакате........аман луге доста со ширење дензинформациииии,,не помагате никому само некого ке заглавите..............................................................................................................
Друже ок разбирам нервозен си и све , ама ете ако мислиш дека измислувам врати на темава мој постови пишани од 17 ти април поточно разгледај и 16 ти не сум сигурен која дата беше.Таму имам пишано дека ме имаат вратено во редовна процедура, е добро да речеме дека праам филмови и ако целта ми е да давам лажна надеж на луѓево од форумов немаше да чекам 7 месеци за да пишам дека сум добил гражданство туку ќе пишев уште пред 3 - 4 месеци.Ако ти не веруваш мене не ми е проблем да го сликам државјанството и да го постирам на форумов ,ете брзо ќе поминат 16 дена на 26 ти имам закажано и ќе го видиш и сам!! НЕ МИ Е ЦЕЛТА ТЕНЗИЈА ДА ДИГАМ ЗА ДА СЕ КАРАТЕ И ЛАЖНА НАДЕЖ ДА ДАВАМ НА ФОРУМОВ ТУКУ САМО ДА НЕ СЕ ПРЕДАВАТЕ И ДА БИДЕТЕ ПОУПОРНИ!!!!!
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom