Fantasy Europa League 2015/16

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.372
Поени од реакции
42.562
Пошто @DaniBMW нешто не си ја врши работата, ќе ја отворам јас темава. Имате 3 дена до стартот на играва, има интересни екипи и интересни играчи, па ваљда ќе биде интересна и играва. :P

Линк за играта: http://en.uelfantasy.uefa.com/europaleague/
Код за Кајгана Лига: 8011564


Мојот тим: (малце помош за вас :D)
europa.jpg

Oдма да кажам дека сите играчи ми се во игра и со можност за поени. Мора така, бидејќи појаките екипи знаат да одмарат фудбалери во ова натпреварување. :P
 
Член од
11 март 2015
Мислења
1.117
Поени од реакции
982
***************************************Мињоле*******************************************

*********Вертонген*****************Клајн************************Албиол***************

****Ројс************Миктаријан***********Таунсенд***********Биљалединов*****

***************Ван Перси************Кварезма**************Ингс*******************
 
Џ

Џонтра Волта

Гостин
Што е со Марковиќ суспендиран?
Картон од минатото коло или нешто друго е у питање?
 

Uli Hoeneß

Präsident
Член од
6 август 2010
Мислења
13.942
Поени од реакции
25.212
^ Суботиќ и Ловрен ти се повредени.

Иличиќ го ставил капитен, му оставил добар впечаток вчера :pos:
 
Џ

Џонтра Волта

Гостин
^ Суботиќ и Ловрен ти се повредени.

Иличиќ го ставил капитен, му оставил добар впечаток вчера :pos:
Озбилно? Колку ќе паузираат?

Па нема кој друг капитен бе, овој барем ќе дава голови, Ѓорѓевиќ кујзне дали ќе игра. Другиве немаат капацитет да даваат голови.
 

Uli Hoeneß

Präsident
Член од
6 август 2010
Мислења
13.942
Поени од реакции
25.212
Озбилно? Колку ќе паузираат?

Па нема кој друг капитен бе, овој барем ќе дава голови, Ѓорѓевиќ кујзне дали ќе игра. Другиве немаат капацитет да даваат голови.
Не знам колку точно али во четврток нема да играат. После има пауза поради репрезентациите па можеби ќе се вратат за 3-то коло.

Знам бе, на зезанција ти е. И онака средината ти е CM и DM играчи. По 2 поени ќе ти донесат.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom