Иван Исцелител - воскреснувач - телкинезер

goran001

maniken
Член од
8 ноември 2012
Мислења
271
Поени од реакции
80
Абе очаен човек и гомна ќе јаде за да оздрави а не да оди кај овие надрилекари. Им дава лажна надеж, они ќе ја баталат официјалната медицина и после ќе се каат ама касно е. Има некој на кого и психосоматски ќе му влијае токмаков како овие на видеата.
Прашање до Горан ака Иван, ако се сметаш божји човек мајка ти би дошла нешто како богородица ?

Sent from my SM-N9005 using Tapatalk
ABE NEPISMEN KOLKU DA SE TRUDIS NE TI ODI IZGLEDA SLEP SI PRI OCI ILI GLUV SI PRED USI,, ABE KAKO MOZE DA IMA KAJ NASIO MESIJA GUZVI 35 GODINI SEKOJ DEN SITE GO ZNAETE TOA KAKO SAMO IVAN VO SVETOT IMA REZULTATAI VO SEKOJ POGLED JAVNO POTVRDENO OD INSTITUCI I SVETOT OD SITE MEDIUMI TI BRE ,,ZELENKO NE SI VO RED IZGLEDA IVAN TI E IDOL OD MISLI NE GO VADIS I GO SLEDIS REDOVNO,,[DOUBLEPOST=1441800187][/DOUBLEPOST]
[DOUBLEPOST=1441800262][/DOUBLEPOST]
 
Член од
6 февруари 2010
Мислења
881
Поени од реакции
923
ABE NEPISMEN KOLKU DA SE TRUDIS NE TI ODI IZGLEDA SLEP SI PRI OCI ILI GLUV SI PRED USI,, ABE KAKO MOZE DA IMA KAJ NASIO MESIJA GUZVI 35 GODINI SEKOJ DEN SITE GO ZNAETE TOA KAKO SAMO IVAN VO SVETOT IMA REZULTATAI VO SEKOJ POGLED JAVNO POTVRDENO OD INSTITUCI I SVETOT OD SITE MEDIUMI TI BRE ,,ZELENKO NE SI VO RED IZGLEDA IVAN TI E IDOL OD MISLI NE GO VADIS I GO SLEDIS REDOVNO,,[DOUBLEPOST=1441800187][/DOUBLEPOST]
[DOUBLEPOST=1441800262][/DOUBLEPOST]
Иване, гледај си ги пациентите, не го таласај тука.
Од проверени извори знам дека ни женати не ти верува, рекла: ако сака и Исус нека го глуми само нека носи пари дома. Прашај ја, ако е искрена ќе ти одговори.
Ако не рекла така јас гомна ќе изедам на плоштад.

Sent from my SM-N9005 using Tapatalk
 

goran001

maniken
Член од
8 ноември 2012
Мислења
271
Поени од реакции
80
Иване, гледај си ги пациентите, не го таласај тука.
Од проверени извори знам дека ни женати не ти верува, рекла: ако сака и Исус нека го глуми само нека носи пари дома. Прашај ја, ако е искрена ќе ти одговори.
Ако не рекла така јас гомна ќе изедам на плоштад.

Sent from my SM-N9005 using Tapatalk
ISKRENO ,,DALI NASIO MESIJA TI E IDOL,, KOLKU JAS SO ZNAM NASIO MESIJA NE E ZENET
 

^^GoRiLLaZ^^

Happiness...?
Член од
25 јануари 2007
Мислења
5.735
Поени од реакции
7.983

Се гледаме оваа Сабота, на 12-ти. Ем ќе најдеме решение, ем ќе ви олесни, а, душата. И слободно испраќајте пораки.

#ЌУМРАМ !!!
 

sankerce

прогресиФ
Член од
6 март 2009
Мислења
3.072
Поени од реакции
4.942
Упалувам вчера случајно ТВ Шутел (вртејќи низ нашиве канали), шо да видам, НАШИО МЕСИЈА РАЗБИР'Ш!
Одма му пишуем порака (23,60 денара ме одра али нема везе) со содржина "Шо ги лажеш луѓето?"
Се отвори ко паштета за доручек. Сменив програма, после пола саат враќам он уште за мојата порака дрнда како можел некој такво нешто да му пише, он не лажел, луѓето верувале, не за џабе имало толку народ пред неговата "канцеларија"...дрн дрн јариња :)
Реално и очекував таква реакција од goran4o наш :D
 

goran001

maniken
Член од
8 ноември 2012
Мислења
271
Поени од реакции
80
Упалувам вчера случајно ТВ Шутел (вртејќи низ нашиве канали), шо да видам, НАШИО МЕСИЈА РАЗБИР'Ш!
Одма му пишуем порака (23,60 денара ме одра али нема везе) со содржина "Шо ги лажеш луѓето?"
Се отвори ко паштета за доручек. Сменив програма, после пола саат враќам он уште за мојата порака дрнда како можел некој такво нешто да му пише, он не лажел, луѓето верувале, не за џабе имало толку народ пред неговата "канцеларија"...дрн дрн јариња :)
Реално и очекував таква реакција од goran4o наш :D
AMI GLEAM DEKA NASIO MESIJA EPTEN GLEDAN PA I OVOJ SUNTAV SO MU PISAL TAKVA PORAKA I SO TI ODGOVORE NE NI KAZA A EVE VIDEO KLIP ZA TEBE I TIE KAKO TEBE PA SAMIOT SE UVERI KOLKU STRANCI ODAT KAJ IVANCO NAS GOLEM MAZ I SITE GO FALAT ,,ABE SUNTAV SITE IMATE KORIST OD IVAN LUGETO SPIJAT VO HOTELI JADAT VO RESTORANI SE VOZAT VO TAKSI VO AVIONI NELI SLUSATE NA VESTI AVIO SOBRACAJOT SE ZGOLEMIL NO NA KOGO DA KAZUVAS KOGA IMA NEPISMENI SO NE RAZBIRAT OD NOS POGORE ZIVEO NASIO MESIJA RAZBIRAS
 

sankerce

прогресиФ
Член од
6 март 2009
Мислења
3.072
Поени од реакции
4.942
AMI GLEAM DEKA NASIO MESIJA EPTEN GLEDAN PA I OVOJ SUNTAV SO MU PISAL TAKVA PORAKA I SO TI ODGOVORE NE NI KAZA A EVE VIDEO KLIP ZA TEBE I TIE KAKO TEBE PA SAMIOT SE UVERI KOLKU STRANCI ODAT KAJ IVANCO NAS GOLEM MAZ I SITE GO FALAT ,,ABE SUNTAV SITE IMATE KORIST OD IVAN LUGETO SPIJAT VO HOTELI JADAT VO RESTORANI SE VOZAT VO TAKSI VO AVIONI NELI SLUSATE NA VESTI AVIO SOBRACAJOT SE ZGOLEMIL NO NA KOGO DA KAZUVAS KOGA IMA NEPISMENI SO NE RAZBIRAT OD NOS POGORE ZIVEO NASIO MESIJA RAZBIRAS
Шунтав е татко ти шо те створил. Таква будала ко пекинезер у очите еднаш се раѓа, втор пат абортира!
 

goran001

maniken
Член од
8 ноември 2012
Мислења
271
Поени од реакции
80
DETE NE SLUSALO PO TRI TRETMANI PROSLUSALO COVEK NE ODEL PO TRI TRETMANI PROODEL POGLEDNETE JA GUZVATA NA STRANSKI PACIENTI KAJ NASIO MESIJA ,,IVAN,, SI IMA COVEKOT BOZJA SILA NE E IGRACKA DURI OD FRANCIJA GO FALAT UVERETE SE SAMITE
 
Член од
6 февруари 2010
Мислења
881
Поени од реакции
923
DETE NE SLUSALO PO TRI TRETMANI PROSLUSALO COVEK NE ODEL PO TRI TRETMANI PROODEL POGLEDNETE JA GUZVATA NA STRANSKI PACIENTI KAJ NASIO MESIJA ,,IVAN,, SI IMA COVEKOT BOZJA SILA NE E IGRACKA DURI OD FRANCIJA GO FALAT UVERETE SE SAMITE
Додека има овци ќе има и волна.
П. С Абе им плаќаш сигурно да дремат таму како мисири. Ако навистина дошле сами или се очајни или се шунтави, што би рекол ти.
 

goran001

maniken
Член од
8 ноември 2012
Мислења
271
Поени од реакции
80
Додека има овци ќе има и волна.
П. С Абе им плаќаш сигурно да дремат таму како мисири. Ако навистина дошле сами или се очајни или се шунтави, што би рекол ти.
ЗЕЛЕНКО КОЛКУ СИ ПЛИТОК СО МИСЛИТЕ ,,НАШИО МЕСИЈА ИВАН,,БЕЗ ПАРИ РАБОТИ ИМА РЕЗУЛТАТИ ИМА ЛУГЕ СИТЕ ОВИЕ ЛУГЕ НЕКАДЕ ВО СТРАНСКИ ЗЕМЈИ ЗИВЕЕАТ И РАБОТАТ ОНИ СИГУРНО ОДМОР ЗЕМААТ ЗА ДА ДОЈДАТ ВО НАСАТА ЗЕМЈА ,,МАКЕДОНИЈА,, ЗА ДА ГО ПОСЕТАТ БОЖЈИОТ СИН ,,ИВАН,, ДУРИ ПАТУВААТ ПО 5.000 КМ СО ПОСЕТАТА НА ИВАН СЕ ОСТВАРУВА ПРИХОД ВО ОПШТЕСТВОТО СЕ ПОЛНАТ ХОТЕЛИ СПИЈАТ ЛУЃЕ ГАЗДИТЕ НА ХОТЕЛИТЕ ЗЕМААТ ДОБРИ ПАРИ,ДРЖАВАТА ИМА КОРИСТ ПЛАЌААТ ПАТАРИНИ,,ПОЛНАТ БЕНЗИН КУПУВАТ ХРАНА ОБЛЕКА И ТАКА НАТАМИ СО ЕДЕН ЗБОР РАСТЕ ЕКОНОМИЈАТА И СИТЕ ИМАМЕ КОРИСТ ОД НАШИОТ МЕСИЈА ДА НИ Е ЗИВ И ЗДРАВ 200 ГОДИНИ РЕАЛНОСТА Е ТОА СЕКОЈ ДЕН ГУЗВИ ДОБРИТЕ ДЕЛА НАДАЛЕКУ СЕ СЛУШААТ И ГЛЕДААТ П.С ДА ПУКНАТ ОД МУКА И ЉУБОМОРА ДУШМАНИТЕ ХАХАХАХАХАХАХХА.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom