Драга Кајгана (виртуелен дневник)

Џ

ЏинЏер

Гостин
К,

Успеав да преживеам денес. Ако и утре помине вака, има надеж за мене. Малку сум како потресена. :unsure:

Последнава недела имам испиено повеќе сокови отколку претходните 23 години. Животот без вино не е живот :( А богами, ни животот без стабилен интернет.

Life is a waterfall...

Лека ноќ.
 

Vandal

CURVA NORD
Член од
12 август 2012
Мислења
1.046
Поени од реакции
1.095
Маме му ебам останаа уште 2 дена до дерби,не сум чекал вака питај бога од кога,нешто ме влече на многу јака утакмица за разлика од претходниве 2-3 сезони каде што беа очобол и едните и другите,да не се пуваме пред време па да јадеме ремет после,останува да видиме што ќе се деси.


:oeoeoe:
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.873
Она кога ќе ти дадат слободни денови и планираш како максимално да ги искористиш. Тој ден таму ќе одам, ова ќе правам, тоа ќе гледам... :cool: И нормално поминуваат спротивно од планираното. :boksix:

Наместо шетање со малите и да завршам некои работи и баш тие денови ме фаќа мрзата. Ни ми се јаде ни пие и спијам најмалку по 12 часа дневно.
Како за инат ми се спие уште во 22:00, а се будам во 6 сабајле. Преку ден очи ми се затвораат во 12 попладне, па ај пак спиење од 3-4 часа.
Не дај боже да работам како организатор на свадби, младите или ќе се скараат пред свадбата или ќе заврне снег. :D
 

Cassaro

Паразит
Член од
15 февруари 2012
Мислења
3.307
Поени од реакции
10.320
Кеј,


Ја не сум нормален.Му ветив на клипче лол да играме после работа коа ќе заврши.Ти се верува дека игравме дуо со другаров од 12 поручек до сеа ? Пауза за ручек само и за кафе кај 9 саат вечерта.Очи ми паднаа, дај нека почне факултетов да иам што да праам.Прости ченто,посилно од мене беше.Ова е бетер од хероин.
 
Последно уредено:

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.493
Во последно време само се карам по шалтери, болници и инстиуции, добивам комплименти као некултура, невоспитање ама битно си завршувам работа без ебавање. Кога одев културно и со добар ден на секое добивав само осмех од 8 до 8 од другата страна и влечев некои работи со месеци. И кога викам дека вака си проаѓам подобро во животот не веруваат :angel: Ем ќе си се испразниш, ем тие од другата страна ќе речат еј ај среди кој ќе се расправа... Нешто у принцип као сограѓаниве наши.

Еден мал туторијал за останатите, верувајте, многу ќе ви помогне :)
 
Член од
8 јуни 2007
Мислења
6.102
Поени од реакции
12.199
11.9.2001

Се враќам дома од школо. Брат ми ме пречекува во двор и ми вика

“Брат, ги срушија кулите близначки“

Мојата прва помисла беше - what the fuck, што им сторија на Данкан и Робинсон. Шо се деси со Спарс? Не е ни почната сезоната...

После дознав дека ги срушиле “Кулите близначки од Њујорк“

Долго време подоцна познав дека тоа е еден од најтажните моменти во поновата историја.
 
Член од
13 септември 2007
Мислења
5.783
Поени од реакции
4.019
Драга

Ако некогаш имам деца и зборам за нив во прво лице множина те молам влепи ми ја.
Море батали влепување и фрли ме од некаде.
"Ни растат запчиња и не можеме да спиеме, еве не можеме да се одвикнеме од цицање"
Неможамлошомиекогачитамваквиглупости :place:
 
D

dobramuzika

Гостин
Тибам групата, полна со политички активисти, кои идат поради нивни цели, а не клубот, ебати све, не одам бре годинава, ќе седам настрана од нив, шо ги дупам, коа ќе нема политика ќе оам.
 
Член од
2 јуни 2007
Мислења
5.704
Поени од реакции
3.266
Пие ми се нек си ебе мајката. :pijanco::pivo2::ајнапиво::pijani::pov:
Окуј ме царе, знај да је волим, за њу бих даааааааааааааааааооооооооооооооооооо свееееееееееееееее, јаче од окова, теже од ланаца, очи су зеленеее!
 
Ф

Флеш

Гостин
Одам до аптека,земаш лекови и се враќаш дома со нив.
Седнуеш на кауч фотеља и отвораш кутија бох лекови со упаството.Као внимателен чоек читаш текстот од упаството шо како . Коа идам делот со Не употребувај лек одам на следново :toe:


kajgana 2.png
 

Kajgana Shop

На врв Bottom