Хомосексуалност (општо)

Дали ги оправдувате хомосексуалните врски,бракови и посвојувањето на деца од страна на хомосексуалци


  • Вкупно гласачи
    1.124

Наташа Радио Милева Мара

Проф. Др. Маг. Мами
Член од
29 април 2005
Мислења
3.835
Поени од реакции
1.118
Е да може ти влијае на мозочната активност.
Мош, ќе погуглам да видам :D Додуше доста добро се справам јас со таа болест, тебе како ти оди?
 

Prince

PsyTrance, Musica Psychedelica
Член од
22 јуни 2007
Мислења
1.160
Поени од реакции
2.987
Може инфо за Парадите на Гордоста во соседниве и така не толку далечни држави како поминуваат од безбедносен аспект и кога се одржуваат вообичаено?
Организирајте во Скопје :)
 

a9mkd

Љетиф
Член од
14 јуни 2015
Мислења
525
Поени од реакции
279
Мош, ќе погуглам да видам :D Додуше доста добро се справам јас со таа болест, тебе како ти оди?
И менталните во Бардовци и Демир Хисар можеби мислат дека се справуваат со ретардацијата.
Не го задевај вчера си го видел тој што му се свига os:

Sent from my SM-N9005 using Tapatalk
Да, за жал момакот привлечен е ама е стрејт така да ништо од тоа. Ќе останеме само на привлечноста и ништо не може повеќе да се случи.
Со друг? :( Сваќам еве нема вече...
Покрај проблемот со главата што го имаш искажуваш овде некој вид на затскриена љубомора. Те онадуваат редовно? Мислам ништо лично, делуваш на исфрустрирана малце па си тресеш твои психички проблеми на други. А јас не сакам луѓе што пренрсуваат негативна енергија ич. :(
Организирајте во Скопје :)
Еден ден ќе биде. Лично ќе се погружижам ако сакаш околу Аце Велики оро да заиграме. Прифаќаш?
 

Наташа Радио Милева Мара

Проф. Др. Маг. Мами
Член од
29 април 2005
Мислења
3.835
Поени од реакции
1.118
И менталните во Бардовци и Демир Хисар можеби мислат дека се справуваат со ретардацијата.
Епа тоа е педерското у вас, сите си стојат зад својата болест само вие изведувате криви дрини :)
Покрај проблемот со главата што го имаш искажуваш овде некој вид на затскриена љубомора. Те онадуваат редовно? Мислам ништо лично, делуваш на исфрустрирана малце па си тресеш твои психички проблеми на други. А јас не сакам луѓе што пренрсуваат негативна енергија ич. :(
Појма немаш колку сум ти љубоморна :icon_lol: Дур под депресии паднав :icon_lol:
Знаеш како викат, тој шо вреска нема право. Ај продужи.
 
Член од
22 јуни 2010
Мислења
3.688
Поени од реакции
5.444
Еве да речеме дека е болест (а не е), зошто ги мразите? Мразите некој што има рак, туберкулоза, клиничка депресија или еве ајде луѓе со даунов синдром (болест со изразена физичка аномалија, пошто нели се гадите од хомосексуалците)?
 

Наташа Радио Милева Мара

Проф. Др. Маг. Мами
Член од
29 април 2005
Мислења
3.835
Поени од реакции
1.118
Еве да речеме дека е болест (а не е), зошто ги мразите? Мразите некој што има рак, туберкулоза, клиничка депресија или еве ајде луѓе со даунов синдром (болест со изразена физичка аномалија, пошто нели се гадите од хомосексуалците)?
Аман па вие со тоа мразење...они сами си прават да бидат одбивни со паради на гордоста, посвојување, женидби итн...Имаш ти видено парада на заболени од рак, туберколоза итн?
Парада на гордоста бе :pos:Се е тоа од бујуз шо вика баба ми, па послем квичат.
 

Prince

PsyTrance, Musica Psychedelica
Член од
22 јуни 2007
Мислења
1.160
Поени од реакции
2.987
Еден ден ќе биде. Лично ќе се погружижам ако сакаш околу Аце Велики оро да заиграме. Прифаќаш?
Секако. Само што побрзо, одамна не сум бил на навивање :)
Едвај чекам! :love:
 

a9mkd

Љетиф
Член од
14 јуни 2015
Мислења
525
Поени од реакции
279
Почитувана Наташа Радио Милева Мара,

Единствената "болест" што ја имам и ја имаме ние ЛГБТ личностите е двојниот идентитет кои ни е наметнат од таквите како тебе во општествово ни наше кое е мозочно заостанато во Пусто Турско. Да лично мака ми е од двојниот идентитет кои го играм само за да не станам жртва на лудоста на идиоти кои што се замараат што, како и кои, каде става и што прима. Ама пусто, туѓиот чмар побитен од својот па ете ги има таквите како тебе што се замарат со сексуалниот живот на други што примале и што давале. Е затоа си пати овој народ највеќе, што си бере туѓо гајле.
Princ,
Се надевам ќе бидеш убава мажоретка во минич и оние како перики на рацете за навивање. :D
 
Член од
22 февруари 2014
Мислења
188
Поени од реакции
123
Единствената "болест" што ја имам и ја имаме ние ЛГБТ личностите е двојниот идентитет кои ни е наметнат од таквите како тебе .....................

Malku ne si jasno kako toa bolesta DVOEN IDENTITET ti e nametnata?!Bolest e sostojba I nitu se prenesuva, a uste pomalku nametniva.
Ti kako pripadnost na LHYNTYF populacijata ne si stegaj dusata barem ne ovde na forumov :))[/quote]
 

a9mkd

Љетиф
Член од
14 јуни 2015
Мислења
525
Поени од реакции
279
Болест во "" капираш? Која душа си ја стегам и за што? Те молам биди појасна.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom