Мигрантите низ Македонија

Fringe

Скитник низ паралелни светови
Член од
24 септември 2011
Мислења
7.898
Поени од реакции
3.004
Пред стотици мигранти на граница 5-ца џандари, ај и 10 нека беа. Утакмица Вардар - Пелистер (трескам), 30 "мигранти" на трибина, 150 џандари околу нив чекаат еден да опцуе мајка да добијат воспитна сите до еден...
Браво бе! И нашиве медиуми (па и властодр#Жците) сериозни дека сиријциве ќе бараат азил во државава...
На фаца може изгледаат мутави, ама свесни се дека државава не ни ја бива за свинска!
Ебате беља,ајде сапун ќе правиме од неа.
 
Член од
6 јули 2011
Мислења
3.828
Поени од реакции
7.710
Ај не го дрвете сеа пак за тоа кој е крив и на темава. Најбитно е да се пази некој терорист да не влезе сега, тоа е примарната грижа.
Колку си неупатен! Сите што досега извршиле некаков терористички напад имаат ЕВРОПСКИ ПАСОШИ, бе Рики!
 
Член од
6 јули 2011
Мислења
3.828
Поени од реакции
7.710
Те прашав нешто. Дали живееш во Македонија?
Местото на моето живеење не го менува фактот дека си недоуче и неинфомиран.[DOUBLEPOST=1440609079][/DOUBLEPOST]
„Доналд Трамп е големата бела надеж на овој ден. Зборува правилно, работите ги нарекува според нивното име, предлага реално решавање на проблемите.“
Немам доверба во човек што си ја чешла косата од тилот накај челото.[DOUBLEPOST=1440609243][/DOUBLEPOST]
а да им дадеме државјанство и така идат избори ќе ни требаат гласачи.
Не сакаат државјанство. Сакаат што побргу да поминат низ нашава вечна вукојебина.
 
Последно уредено:

RickyLFC9

Модератор
Член од
28 март 2012
Мислења
19.565
Поени од реакции
41.147
Местото на моето живеење не го менува фактот дека си недоуче и неинфомиран.
Тачно. Веројатно не живееш у Македонија. Си ја наредила работата, си имаш живот и работа у странство и ич не треба да паламудиш тука. Дури и да се деси нешто, ти ни малку не си загрозена. За разлика од нас, кои сме заглавени овдека и за нас нема бегање, има само одбрана. Пошто ние сме во центаров на случувањата и ние имаме највише право на дискусии и барање решенија. Такада освен ако не планираш да се вратиш или да ни понудиш вака на сите можност за живот у странство, изгуби се од темава.

Па уште доаѓа, цитира и ги вреѓа сите, демек она знае највише, каква дрскост човече. Си гледала снимки од егзекуциите на ИСИЛ? Си гледала како човек, целиот издрогиран и не знае што се случува наеднаш е запален со оган, почнува да полудува, да вриска и да пати од ужас, но нема кај да бега бидејќи е затворен во кафез и е оставен на болна и бавна смрт? Си го гледала ужасот? Си видела луѓе како плачат и молат пред да бидат заклани во околината на твојот ебан Дамаск со „цивилизирано“ општество? Пошто јас сум видел. Знаеш од 9/11 до ден-денес точно колку терористички напади во името на исламот се извршени било каде врз било кого во светот? Бројката е неверојатна и никој не е свесен за неа, подобро е и да не ја кажувам. Жими таквово дека им е потребен европски пасош за да извршат напад. И ако со овој налив на емигранти постои барем 1% шанса истото да се случи и на нашава територија, ако постои било каква можност јас или некој мој близок да биде загрозен, некој кој ми е драг и си го сакам во животот да биде изложен на тоа што јас сум го видел и сум бил уплашен до коски од истото, тогаш спремен сум да направам све што треба за да го спречам тоа, такада кој ги ебе емигрантиве.

А ти однеси си ги твоите либерални, феминистички, пацифистички, самобендисани говна на друго место.
 
Член од
13 декември 2014
Мислења
422
Поени од реакции
337
Коренот на христијанството и исламот е во Јудаизмот! И живееле заедно во СИрија.И во Јордан.

Цивилизиран свет? Шо збориш бе? Знаеш ли дека Дамаск бил град кога Шкотска и Шведска биле варварски племиња?! Знаеш ли ти уствари, што е тоа Дамаск?
Sboram za Evropa, ne za Afrika ili Azija.
Da, znam sto e Damask ili potocno kazano kade se naogja. I vo pravo si bese Grad i civilizacija pred Skotska i Svedska pred 2000g. Ali Togas dojde Islamot i Vremeto vo sirija zastana i site prednosti i dostignuvanja gi izgubile pogledni gi denes. A toa sto ziveele "zaedno" mislam vise go objasniv pogore.
 
Член од
16 февруари 2007
Мислења
2.778
Поени од реакции
8.228
Дечко, ти уште си на Византија. Кога ќе дипломираш, тогаш вклучи се на темата.
А што погрешно кажа? Ти погоре објаснуваше нешто за Дамаск. Добро, бил Дамаск. И Кордоба бил. И омејадите биле. Во среден век. Од тогаш имаш целосна стагнација за денес да бидат цивилизациско дно.
Што друго таму спомна? А да, егоздусот како последица од интересите на јуесеј и НАТО. И кога веќе го форсираш историскиот контекст, такви егзодуси од слични причини евреите доживеале најмалку двапати. Масовни егзодуси. После секој од тие, не памтам примери каде во некоја од нивните нови држави тие евреи успеале да креираат над 100 автономни населби, со посебни судови и улична полиција, кај што нема пристап државата. Не ми текнува на ниеден еврејски пандан на Малме.
 
B

blonde guy

Гостин
После се ова, јасно е дека за одредено време ќе се прошири силно неонацистичко движење низ европа, па може да има многу турбулентен период и најверојатно ќе се осеќаме како пред трета светска војна. Одамна е речено дека трета светска ќе е помеѓу христијани и муслимани, се разбира дека муслиманите ќе бидат поразени, но прашање е колкави последици ќе остават. Се надеваме дека нема да дојде до ова, ама како тргнале ЕУ да им го пушат на бегалциве и да им дозволуваат да пустошат, тепаат, силуваат и убиваат се е можно да се случи. Само да се деси некое убиство на пример во националистичкиве земји како Србија, Хрватска, Италија, мислам дека мигрантиве ќе се соочат со волјата на народот.
Да те поправам, помеѓу атеисти и христијани. Луѓето забораваат дека христијанството уствари има многу слични вредности како и исламот, денес земјите кои се нарекуваат христијански се многу понапреднати од тоа и не се задржуваат на христијанските верувања.
 

haCk0r

Customization Windows OS
Член од
8 јануари 2009
Мислења
4.250
Поени од реакции
1.562
Да те поправам, помеѓу атеисти и христијани. Луѓето забораваат дека христијанството уствари има многу слични вредности како и исламот, денес земјите кои се нарекуваат христијански се многу понапреднати од тоа и не се задржуваат на христијанските верувања.[DOUBLEPOST=1440609438][/DOUBLEPOST]

Да те поправам, помеѓу атеисти и христијани. Луѓето забораваат дека христијанството уствари има многу слични вредности како и исламот, денес земјите кои се нарекуваат христијански се многу понапреднати од тоа и не се задржуваат на христијанските верувања.
Ај не тропај више глупости, доста е за денеска утре пак

Sent from my SM-N9005 using Tapatalk
 
B

blonde guy

Гостин
Ај не тропај више глупости, доста е за денеска утре пак

Sent from my SM-N9005 using Tapatalk
Зошто глупости, зар го заборави средниот век кога луѓе биле убивани во име на религијата, тоа се случува и денес во исламот, кога жените немале права, кога хомосексуалците биле угнетувани сите тие работи се случувале во христијанството а во сегашноста уште постојат кај православните христијани и муслиманите.
 
Член од
6 јули 2011
Мислења
3.828
Поени од реакции
7.710
Тачно. Веројатно не живееш у Македонија. Си ја наредила работата, си имаш живот и работа у странство и ич не треба да паламудиш тука. Дури и да се деси нешто, ти ни малку не си загрозена. За разлика од нас, кои сме заглавени овдека и за нас нема бегање, има само одбрана. Пошто ние сме во центаров на случувањата и ние имаме највише право на дискусии и барање решенија. Такада освен ако не планираш да се вратиш или да ни понудиш вака на сите можност за живот у странство, изгуби се од темава.

Па уште доаѓа, цитира и ги вреѓа сите, демек она знае највише, каква дрскост човече. Си гледала снимки од егзекуциите на ИСИЛ? Си гледала како човек, целиот издрогиран и не знае што се случува наеднаш е запален со оган, почнува да полудува, да вриска и да пати од ужас, но нема кај да бега бидејќи е затворен во кафез и е оставен на болна и бавна смрт? Си го гледала ужасот? Си видела луѓе како плачат и молат пред да бидат заклани во околината на твојот ебан Дамаск со „цивилизирано“ општество? Пошто јас сум видел. Знаеш од 9/11 до ден-денес точно колку терористички напади во името на исламот се извршени било каде врз било кого во светот? Бројката е неверојатна и никој не е свесен за неа, подобро е и да не ја кажувам. Жими таквово дека им е потребен европски пасош за да извршат напад. И ако со овој налив на емигранти постои барем 1% шанса истото да се случи и на нашава територија, ако постои било каква можност јас или некој мој близок да биде загрозен, некој кој ми е драг и си го сакам во животот да биде изложен на тоа што јас сум го видел и сум бил уплашен до коски од истото, тогаш спремен сум да направам све што треба за да го спречам тоа, такада кој ги ебе емигрантиве.

А ти однеси си ги твоите либерални, феминистички, пацифистички, самобендисани говна на друго место.
На кој начин си ти загрозен ако некој у Гевгелија се качува на автобус или на воз и патува кон Србија?
Ти прочитај си го билдот и чукни се у глава од што бегаат овие луѓе!
ако сакаш да направиш нешто, престани да коментираш на теми за кои освен омраза, немаш ништо.[DOUBLEPOST=1440609884][/DOUBLEPOST]
А што погрешно кажа? Ти погоре објаснуваше нешто за Дамаск. Добро, бил Дамаск. И Кордоба бил. И омејадите биле. Во среден век. Од тогаш имаш целосна стагнација за денес да бидат цивилизациско дно.
Што друго таму спомна? А да, егоздусот како последица од интересите на јуесеј и НАТО. И кога веќе го форсираш историскиот контекст, такви егзодуси од слични причини евреите доживеале најмалку двапати. Масовни егзодуси. После секој од тие, не памтам примери каде во некоја од нивните нови држави тие евреи успеале да креираат над 100 автономни населби, со посебни судови и улична полиција, кај што нема пристап државата. Не ми текнува на ниеден еврејски пандан на Малме.
Шо сакаш ти?
 

RickyLFC9

Модератор
Член од
28 март 2012
Мислења
19.565
Поени од реакции
41.147
На кој начин си ти загрозен ако некој у Гевгелија се качува на автобус или на воз и патува кон Србија?
Ти прочитај си го билдот и чукни се у глава од што бегаат овие луѓе!
ако сакаш да направиш нешто, престани да коментираш на теми за кои освен омраза, немаш ништо.
Немам омраза. Имам страв. Ако 99% од луѓето што бегаат стварно бегаат од ова, тогаш не сум спремен ниеден да влезе ако тоа значи дека тие останати 1% ќе потпомогнат кон тоа во нашата држава да се предизвика истото што веќе е секојдневие на блискиот исток.
 

Johnny B

Психопат
Член од
15 февруари 2010
Мислења
11.289
Поени од реакции
10.501
На кој начин си ти загрозен ако некој у Гевгелија се качува на автобус или на воз и патува кон Србија?
Ти прочитај си го билдот и чукни се у глава од што бегаат овие луѓе!
ако сакаш да направиш нешто, престани да коментираш на теми за кои освен омраза, немаш ништо.
Колку има меѓу нив инфилтрирани терористи? Демек нема?
А зошто бегаат дури до Германија, Шведска, Норвешка итн?? Со самото тоа што излегле од Сирија тие веќе не бегаат од војна. Зошто не појдат во Саудиска Арабија, Кувајт, Катaр каде ем земјите се побогати ем се иста религија ем ќе наидат на слични народи на нив. М???
 

Kajgana Shop

На врв Bottom