Wizz Air летови од/до Македонија

Член од
13 септември 2007
Мислења
5.783
Поени од реакции
4.019
Наместо пријавување преку интернет и печатење на картата на грешка одбрав пријавување на аеродром. Знае некој како иде таа процедура и колку е цената ?
Кога се чекираш онлајн е бесплатно а на ареодром се плаќа 10тина евра.
 
Член од
9 август 2015
Мислења
10
Поени од реакции
7
Член од
16 август 2007
Мислења
1.929
Поени од реакции
1.659
Пишав пред некое време ама ај пак.
Capture.PNG
Прво мислев дека е моја грешка што немам селектирано тип на пријавување преку веб, односно да ја испринтам картата ама ова самото го нуди како единствена опција пријавување на аеродром-бесплатно. Али у ценовник на такси пријавување на аеродром има цена и не е бесплатно туку 600ден. Имал ли некој слично искуство?
 
Член од
13 септември 2007
Мислења
5.783
Поени од реакции
4.019
Пишав пред некое време ама ај пак.
Прегледај го приврзокот 126972
Прво мислев дека е моја грешка што немам селектирано тип на пријавување преку веб, односно да ја испринтам картата ама ова самото го нуди како единствена опција пријавување на аеродром-бесплатно. Али у ценовник на такси пријавување на аеродром има цена и не е бесплатно туку 600ден. Имал ли некој слично искуство?
https://wizzair.com/en-GB/useful_information/faq#11

Прво, најрано шо можеш да се чекираш е 30 дена пред летот, тоа може да е едното а другото е ова


Do I have to pay for airport check-in?
If the web check-in service is not yet available from your departure airport, airport check-in will be free until the service becomes available. Airport check-in can be purchased at the time of booking or at a later stage using the "Add Services" option in ‘myWizz ’ account or via the Call Centre. Airport check-in is subject to a fee payable per passenger and per flight. Airport check-in purchased at the airport is subject to a higher fee.
 

Tranquilis

Putting Macedonia on the map.
Член од
10 август 2011
Мислења
526
Поени од реакции
657
Моментално е бесплатно поради одредени околности. ;)
 

Kadaif

M.D.
Член од
21 јануари 2008
Мислења
6.469
Поени од реакции
7.747
Пишав пред некое време ама ај пак.
Прегледај го приврзокот 126972
Прво мислев дека е моја грешка што немам селектирано тип на пријавување преку веб, односно да ја испринтам картата ама ова самото го нуди како единствена опција пријавување на аеродром-бесплатно. Али у ценовник на такси пријавување на аеродром има цена и не е бесплатно туку 600ден. Имал ли некој слично искуство?
Wizz air skUpje Чести ;)

Резервирав бесплатно на аеродромот, немаше никакви бавења.
 
Член од
26 февруари 2013
Мислења
20
Поени од реакции
1
Дали дококу сум купил една карта, потоа можам да докупам уште една карта за истата дестинација, притоа јас патувам (со првата карта), и дали за втората карта можам да го искористам Disscount клубот?
thanks
 

Шота Буби

нотар
Член од
4 март 2009
Мислења
3.087
Поени од реакции
1.780
И мене ме интерсира ова,имав исти случај, втората карта мораше по нормална цена да се купит
 
Член од
13 септември 2007
Мислења
5.783
Поени од реакции
4.019
@Tranquilis Да не знаеш (и можеш да споделиш) за некои попусти/понуди во Септември? Дали вреди да се чека?
 
Член од
23 август 2015
Мислења
2
Поени од реакции
1
Едно прашање- наместо Mrs сум кликнала MR, дали ке имам проблем?
 

Srcee

Unforgettable
Член од
29 април 2008
Мислења
5.275
Поени од реакции
3.496
Едно прашање- наместо Mrs сум кликнала MR, дали ке имам проблем?
Седи раат. Исто ми се деси и мене пред 2 месеци. Нема никаков проблем.

Sent from my ALCATEL ONE TOUCH 5020X using Tapatalk
 

Топче

Арсеналиста
Член од
18 септември 2010
Мислења
9.200
Поени од реакции
14.512
Момци едно прашање (малце оф-топик).

Немам летано до сега од Солун, а треба задутре.
Да не прават проблеми поради пасошите нешто или све си е најнормално?
 
Член од
11 април 2012
Мислења
4.394
Поени од реакции
4.879
Стандардно објавувам тука еден ден пред попуст.
Немој ти на нас ден пред попуст. Има да наведеш список со сите попусти до крај на 2649 треба да си испланирааме ние бе, што е ова ден пред попуст. :facepalm:


Да каажам веднаш, не не сум сериозен.

Sent from my Nexus 7 using Tapatalk
 

Kajgana Shop

На врв Bottom