Алфа Ромео

.Sky.

Заменик министер без титула
Член од
15 февруари 2013
Мислења
6.857
Поени од реакции
7.241
Поседува тука на форумов некој од поновиве алфи на пример што се над 2005 годиште? и ако знае некој да ми каже кога се одржува собирот за Алфи како што веќе предходно беше во Пелинце?
 
M

Moon Child

Гостин
Еднаш во мојот живот ќе го имам ова. Ја гледав летово низ Бар, на Београдски табли стално ми беше паркирана таму кај што работев, преубава е.
Јас не се разбирам многу во автомобили, немам ни возено, ни положено, ама ова предобро изгледа.
 

Fringe

Скитник низ паралелни светови
Член од
24 септември 2011
Мислења
7.898
Поени од реакции
3.004
Еднаш во мојот живот ќе го имам ова. Ја гледав летово низ Бар, на Београдски табли стално ми беше паркирана таму кај што работев, преубава е.
Јас не се разбирам многу во автомобили, немам ни возено, ни положено, ама ова предобро изгледа.
Баш знаеш да избереш.Ептен ѕверски изглед има
 

.Sky.

Заменик министер без титула
Член од
15 февруари 2013
Мислења
6.857
Поени од реакции
7.241
Еднаш во мојот живот ќе го имам ова. Ја гледав летово низ Бар, на Београдски табли стално ми беше паркирана таму кај што работев, преубава е.
Јас не се разбирам многу во автомобили, немам ни возено, ни положено, ама ова предобро изгледа.
Отвори на www.reklama5.mk тука ваквите коли како таа Алфа Гт одат околу 4.500 - 6,000 евра инаку навистина се прекрасни аута, вожњата исто така, за дизајнот да не праиме моабет во секој случај е убава колата е сега малку повеќе троши и деловите не се баш ефтини и ги нема баш секаде пошто кај на во мк ги нема многу...
 
Член од
1 мај 2015
Мислења
477
Поени од реакции
657
Поздрав дечки дури сега видов дека имало тема за Alfa Romeo, ги разгледав сите страни и не видов дека е објавена оваа песна, оргиналната ја слушав секој ден но не ми текна да ја симнам потоа беше отстранета и по одреден период беше објавено ново видео инаку песната е во целост.
Alfa Romeo е нераздвоен дел од мојот живот и покрај тоа што поседувам Alfa Romeo постојано се ѕверам во некоја кога ќе поминувам покрај неа без разлика колку е стара, тоа е љубов. Без разлика дали е фабрички или не мора да го има на неа Quadrifoglio, вистинските љубители знаат што значи;)

По страниците видов дека нема многу расправии, а и не ни треба малку разбираат што е Alfa Romeo во светот на автомобилите.
За мене Alfa од соништата е Alfa Romeo Montreal


 
Последно уредено:

Fringe

Скитник низ паралелни светови
Член од
24 септември 2011
Мислења
7.898
Поени од реакции
3.004
Абе има една изерека дека тој што купил алфа ромео двапати се радува
,,Еднаш кога ќе ја купи а втор пат кога ќе ја продаде''.

Тие што ја кажуваат таа изрека можат :гомце::гомце::гомце: да јадат

За било која кола ако немаш џеб за неа нормално дека двапати ќе се радуваш!
 

.Sky.

Заменик министер без титула
Член од
15 февруари 2013
Мислења
6.857
Поени од реакции
7.241
Абе има една изерека дека тој што купил алфа ромео двапати се радува
,,Еднаш кога ќе ја купи а втор пат кога ќе ја продаде''.

Тие што ја кажуваат таа изрека можат :гомце::гомце::гомце: да јадат

За било која кола ако немаш џеб за неа нормално дека двапати ќе се радуваш!
Знаеш кој го вика тоа? Тој што седнал од голф 1 во алфа и он сака исто да му троши и плус да плаќа делови ко за машина за перење.... Алфата е посебна приказна и бара внимание таа кола во однос на одржувањето и на возењето. Јас ако видам стегната алфа автоматски знам дека таа кола е чувана зошто Алфите реално се доста понежни коли во однос на Германските возила ама пак затоа кога се вози алфа срцето е полно со импресии :D бар јас така го доживувам возењето на Алфа.
 

Black Hok

CRUISE
Член од
11 декември 2012
Мислења
2.346
Поени од реакции
1.215
Абе има една изерека дека тој што купил алфа ромео двапати се радува
,,Еднаш кога ќе ја купи а втор пат кога ќе ја продаде''.

Тие што ја кажуваат таа изрека можат :гомце::гомце::гомце: да јадат

За било која кола ако немаш џеб за неа нормално дека двапати ќе се радуваш!
Па нели таа изрека важеше за Форд?
 

Fringe

Скитник низ паралелни светови
Член од
24 септември 2011
Мислења
7.898
Поени од реакции
3.004
Па нели таа изрека важеше за Форд?
За форд знам дека само циган и форд у зимо не работат.
А оваа за алфата која ми ја кажуваат од љубомора не ја знаев додека не ја купив.

Еден дури ми вика Ејјјј жити се кај ја нејде колава?Па за неа 100 евра се свеќици бе!
Ја му одговарам а комплет попртавка на предница е 300 евра па што![DOUBLEPOST=1446766960][/DOUBLEPOST]
Поседува тука на форумов некој од поновиве алфи на пример што се над 2005 годиште? и ако знае некој да ми каже кога се одржува собирот за Алфи како што веќе предходно беше во Пелинце?
Реков дека алфата 156 ќе ми биде последна кола ама многу ми се допадна 159 па ако има со мотор V6 3.2i голема е веројатноста дека ќе ми биде следна кола.
Алфа фест најверојатно пак ќе биде во април,само каде?
 
Последно уредено:

Black Hok

CRUISE
Член од
11 декември 2012
Мислења
2.346
Поени од реакции
1.215
За форд знам дека само циган и форд у зимо не работат.
А оваа за алфата која ми ја кажуваат од љубомора не ја знаев додека не ја купив.

Еден дури ми вика Ејјјј жити се кај ја нејде колава?Па за неа 100 евра се свеќици бе!
Ја му одговарам а комплет попртавка на предница е 300 евра па што![DOUBLEPOST=1446766960][/DOUBLEPOST]
Реков дека алфата 156 ќе ми биде последна кола ама многу ми се допадна 159 па ако има со мотор V6 3.2i голема е веројатноста дека ќе ми биде следна кола.
Алфа фест најверојатно пак ќе биде во април,само каде?
Си требало да му кажеш дека првиот Комон Раил мотор бил конструиран од стручњаците на Алфа Ромео 156 JTD,конкретно моделот на Да Силва,во 1998 година..И тогаш е прогласена за кола на годината.
 

.Sky.

Заменик министер без титула
Член од
15 февруари 2013
Мислења
6.857
Поени од реакции
7.241
За форд знам дека само циган и форд у зимо не работат.
А оваа за алфата која ми ја кажуваат од љубомора не ја знаев додека не ја купив.

Еден дури ми вика Ејјјј жити се кај ја нејде колава?Па за неа 100 евра се свеќици бе!
Ја му одговарам а комплет попртавка на предница е 300 евра па што![DOUBLEPOST=1446766960][/DOUBLEPOST]
Реков дека алфата 156 ќе ми биде последна кола ама многу ми се допадна 159 па ако има со мотор V6 3.2i голема е веројатноста дека ќе ми биде следна кола.
Алфа фест најверојатно пак ќе биде во април,само каде?
Добар вкус 159 ако зимаш само од Швајцарија или Италија таму ги имаш најзачувани плус имаш голем избор. Инаку последен пат беше во Куманово валјда и овој пат би требало. Јас планирам кај нова година да земам 156 2,4 јдт со 173 коња. Со фул опрема плус има она најважното сончев кров бидејќи многу јако стои и битно исто така има спортски спирали и спуштена е. Ќе пуштам слики тука па ќе ја видиш и јас планирам да одам на Алфа фест, ако имаш понатаму инфо пушти. :D
 

Fringe

Скитник низ паралелни светови
Член од
24 септември 2011
Мислења
7.898
Поени од реакции
3.004
Добар вкус 159 ако зимаш само од Швајцарија или Италија таму ги имаш најзачувани плус имаш голем избор. Инаку последен пат беше во Куманово валјда и овој пат би требало. Јас планирам кај нова година да земам 156 2,4 јдт со 173 коња. Со фул опрема плус има она најважното сончев кров бидејќи многу јако стои и битно исто така има спортски спирали и спуштена е. Ќе пуштам слики тука па ќе ја видиш и јас планирам да одам на Алфа фест, ако имаш понатаму инфо пушти. :D
Ниеден дизел не ми прави мерак а оваа алфа планирам да ја чувам и возам 2-3 години па после ќе земам 159 v6 3.2 jts
 

Kajgana Shop

На врв Bottom