Потребна ви е помош околу мобилни? Пишете тука!

OziLLLL

MADRIDISTA
Член од
8 октомври 2008
Мислења
3.334
Поени од реакции
1.892
Imam problem na telefonot so kamerata HTC one m8. Od ednas pocna da ne gi vadi kvalitetni slikite, navecer kako zamrckano malku deluva ja nema taa svetlina vo samata slika. Dnevni ne se tolku poznava. Barav po google imalo sl problemi so lekjata nekakva zastita na samata lekja, koja smetala posle odreden period. Telefonot e skoro 8 meseci ne e nitu pagjan nitu nisto. Aktivno koristen samo dva meseci. anyone?

Sent from my HTC One_M8 using Tapatalk
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
10.069
Поени од реакции
14.976
Јас го имав истиот проблем на мојот ХТЦ 310 после 5-6 месеци користење. Сликите ми ги вадеше матни а стаклото како да беше заматено. Имаше некој филм од емилзија со плавкастаста боја на стакленцето од леќата. Немав што да правам,зедов обична влажна марамица и за чудо остатоците од тој филм се извадија во целост и сега камерата работи исто како првиот ден(е сега што е само 5 мп тоа е друга работа)
 
Член од
26 ноември 2014
Мислења
834
Поени од реакции
1.368
Да ве прашам за мислење. Гледам во ледиком S5 mini е 16.000 и не сум сигурен дали да купам. Може некој да ме посоветува дали да го купам и да ми каже зошто толку евтино ги продаваат таму?
линк
 

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
7.099
Поени од реакции
1.885
Да ве прашам за мислење. Гледам во ледиком S5 mini е 16.000 и не сум сигурен дали да купам. Може некој да ме посоветува дали да го купам и да ми каже зошто толку евтино ги продаваат таму?
линк
Ако не си сигурен купи од мобеликс, телефоните се со орг пак и гаранција година
Толку оди нов тој модел, цените не се споредуваат на мобиларите и операторите

http://mobelix.com.mk/index.php/com-virtuemart-menu-configuration/samsung/s5-mini-detail
 
Член од
9 октомври 2008
Мислења
276
Поени од реакции
14
Чудна работа ми се случи вчера. Тргнав за Грција и кога почна да ми се менува мрежа си викам ај ке го исклучам телефонот да не случајно трошам роаминг. На одење го уклучувам телефонот и ми вика СИМ locked. си викам може сам се заклучил за да не користи роаминг, меѓутоа и кога стигнав истиот проблем,. се јавувам во ОНЕ они ме прачуваат да не сум грешил ПИН или ПУК стандардни работи. ништо не помага. да земам да плаќам за декодирање нема шанси. телефонот е ЛГ Т385 го имам 2 месеци пошо мојот отиде на кино.
Дали некој имал такво искуство и како може да се реши? Пробав на друг телефон се си работеше како шо треба.
 
Член од
5 април 2015
Мислења
163
Поени од реакции
46
dali ima posebno nekoja dr razlika pomegju galaxy s6 i s6edge se dvoumam kojot da go zemam a glexam deka ima razlika vo cenata i toa mn
 
Член од
3 ноември 2009
Мислења
6.343
Поени од реакции
37.015
Ми треба некој предлог за телефон, Андроид да биде системот, ама апаратот да е мал и да има вибер, маил да отвориш, фејсбук. Ако може нешто да ми предложите за да знам што да барам. :)
 

Bojan Van Buuren

Колектор
Член од
11 април 2008
Мислења
8.394
Поени од реакции
12.058
Батеријата на Idol touch 2s прегрева независно од тоа дали се користи долго телефонот или не, чаре за ова ?
 
Член од
25 февруари 2009
Мислења
1.565
Поени од реакции
417
Ми треба некој предлог за телефон, Андроид да биде системот, ама апаратот да е мал и да има вибер, маил да отвориш, фејсбук. Ако може нешто да ми предложите за да знам што да барам. :)
Ако мислиш апаратот да не е мал за помал телефон, барај некој 4.5 инчен, пример s5 mini, a3, ти се добри понови модели.
 

krale

iFrit
Член од
30 јули 2011
Мислења
803
Поени од реакции
254
Ми треба некој предлог за телефон, Андроид да биде системот, ама апаратот да е мал и да има вибер, маил да отвориш, фејсбук. Ако може нешто да ми предложите за да знам што да барам. :)
Во моментов можам да ти ги понудам

Sony E3
Samsung Core Plus
LG L Fino

сите со цени 75-100евра.
 

OziLLLL

MADRIDISTA
Член од
8 октомври 2008
Мислења
3.334
Поени од реакции
1.892
Imam problem na telefonot so kamerata HTC one m8. Od ednas pocna da ne gi vadi kvalitetni slikite, navecer kako zamrckano malku deluva ja nema taa svetlina vo samata slika. Dnevni ne se tolku poznava. Barav po google imalo sl problemi so lekjata nekakva zastita na samata lekja, koja smetala posle odreden period. Telefonot e skoro 8 meseci ne e nitu pagjan nitu nisto. Aktivno koristen samo dva meseci. anyone?

Sent from my HTC One_M8 using Tapatalk
nekoj drug?

Sent from my HTC One_M8 using Tapatalk
 
Член од
15 март 2013
Мислења
955
Поени од реакции
620
Момци ГПС-ов ме заебава нешто,а задутре одам за Грција.Да препроча некој офлајн мапа
за Андроид.
 

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
7.099
Поени од реакции
1.885
Ми треба некој предлог за телефон, Андроид да биде системот, ама апаратот да е мал и да има вибер, маил да отвориш, фејсбук. Ако може нешто да ми предложите за да знам што да барам. :)
Јас имам да ти понудам Alcatel Pixi 3 (3.5) - OT-4009X е моделот
НОВ некористен со фул пакување и 2 години гаранција плус е декодиран !
можеш да користиш вибер, фб, месенџер, маил итн ... имаш 4гига внатрешна меморија плус слот за мемориска, така да нема да имаш проблем како постарите модели со недоволен простор на телефонската меморија
цената е 3000 денари

или пак нокиа 800 лумиа, тој е подобар модел ама постар од пикси3 за 4000 ден.[DOUBLEPOST=1437495805][/DOUBLEPOST]
Батеријата на Idol touch 2s прегрева независно од тоа дали се користи долго телефонот или не, чаре за ова ?
Прегрева телефонот, не батеријата ... пробај со термална паста на процесорот, мада не ми е испробано
или да не мислиш брзо ти ја троши батеријата?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom