Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
8 јануари 2015
Мислења
94
Поени од реакции
48
zdravo denes mi se smena statusot od zadolzitelna vo ova :

Молбата ви е разгледана от С'вета по гражданството с положително становиште. Предстои издаването на указ на Вицепрезидента на РБ

ova znaci deka dobiv bugarski samo treba da cekam datum i kolku vreme se ceka nekoj so imal iskustvo da kazi ?

blagodaram pozdrav
so sreka koja godina si i koj broj
 
Член од
14 август 2012
Мислења
1.706
Поени од реакции
738
за колку време одприлика треба да добиеш пасош со тоа шо тато има бугарски пасош?

Sent from my 6036Y using Tapatalk
 
Член од
3 декември 2014
Мислења
140
Поени од реакции
124
Dali znae nekoj do kolku saat e rabotno vreme na dabc?
 
Член од
30 мај 2014
Мислења
66
Поени од реакции
30
Мојата мајка има прв братучед во Бугарија, и сега ме интересира дали имам шанса да добијам пасош доколку доставам документи за потекло ?
 
Член од
5 јануари 2015
Мислења
93
Поени од реакции
83
Kolku vreme se ceka od podnesuvanje na dokumenti vo ministerstvo do intervjuto od prilika i dali nekoj moze da mi kazi kade da gi najdam prasanjata za intervjuto ...
 
Член од
28 август 2013
Мислења
63
Поени од реакции
26
za site dokumenti komplet kolku pari treba otprilika vkupno 500,600 evra?
 
Член од
6 април 2005
Мислења
2.959
Поени од реакции
3.099
sakate da kazete deka i posle intervjuto moze da pobaraat dopolnitelni dokumenti?
pa neli tie dokumenti trebaat za proizhod?
ja sum zbunet sega
 
Член од
5 јануари 2015
Мислења
773
Поени од реакции
1.643
sakate da kazete deka i posle intervjuto moze da pobaraat dopolnitelni dokumenti?
pa neli tie dokumenti trebaat za proizhod?
ja sum zbunet sega
Da drugar,ako pratis ke uvidus deka na site sto im se bara dopolnitelen dokument se projdeni na intervju.dopolnitelni dokumenti obicno se baraat od sovetot za grazdanstvo za da se vidi so koi dokumenti si dosol do proishod.ako si dobil proishod od dekmvri pa navamu nemas gajle,rabota e porano se izdavale proishodi samo na izjava i go potpisuvale sluzbenici na dabc,sto od javniot obvinitel e tolkuvano kako sprotivno na zakonot zasto samo pretsedatelot na dabc moze da potpisuva proishod.
 
Член од
8 февруари 2015
Мислења
315
Поени од реакции
298
Статус'т на зајавлението е :издадено удостоверение

Сега на интервју,ви пожелувам кај сите да го пишува ова,и сите да го добиеме пасошот.:)[DOUBLEPOST=1437304893][/DOUBLEPOST]
2-3 meseci, zavisi kolku ima pred tebe .. eve tuka se prasanjata http://www.filedropper.com/1_45
samo download
Неможам да го данлодирам,има некој друг начин да се преземе.
 
Последно уредено:
Член од
22 август 2014
Мислења
504
Поени од реакции
947
Статус'т на зајавлението е :издадено удостоверение

Сега на интервју,ви пожелувам кај сите да го пишува ова,и сите да го добиеме пасошот.:)[DOUBLEPOST=1437304893][/DOUBLEPOST]
Неможам да го данлодирам,има некој друг начин да се преземе.
http://www.megafileupload.com/4Oub/Интервју_(2).docx

kaj sto pisuva FREE USER . i pak istoto ke ti se otvori i pak pricni kaj sto pisuva FREE USER
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom