Дискусија за Атеистите, Исламот, Христијанството и останати убедувања

GhostLeader

ONE OVER ALL
Член од
20 април 2010
Мислења
2.473
Поени од реакции
643
Nemam jas nisto protiv matematickata operacija - sobiranje niti pa rekov ne si vo pravo,tuku protiv predvremenoto etiketiranje na nekogo.Jas samo velam deka segasniot Papa so poklonuvanje pred Patrijarhot na Carigradskata,baknuvanje na negovata raka i slicni drugi po meni pozitivni gestovi ne ukazuva na nekoj koj moze da bide ZVER.Patem vidi vo Otkrovenieto sto pisuva za zverot... mene pojke mi izgleda deka Obama so negovoto cipuvanje(zig na zverot) e pogolem zver od Papata..
Mene ednostavno mi e glupo se matematicki da se presmetuva.Vakvo ima isto na srpski i za Tose deka mu bilo sudeno da umre na tolku godini.. i toa cela edna ogromna matematicka presmetka.I sea ispagja deka Tose uste koga bil vo utrobata na majka mu Bog mu odredil da mu go zeme zivotot na tolku godini sto po moe i po normalno Hristijansko veruvanje e teska glupost a i krajno sprotivno na Biblijata..


Sega treba sopstvenikot na Monster da go proglasime za Zver? I ajde sega site zverovi da bidat..
 
Последно уредено:
Член од
28 октомври 2005
Мислења
8.293
Поени од реакции
1.646
Nemam jas nisto protiv matematickata operacija - sobiranje niti pa rekov ne si vo pravo,tuku protiv predvremenoto etiketiranje na nekogo.Jas samo velam deka segasniot Papa so poklonuvanje pred Patrijarhot na Carigradskata,baknuvanje na negovata raka i slicni drugi po meni pozitivni gestovi ne ukazuva na nekoj koj moze da bide ZVER.Patem vidi vo Otkrovenieto sto pisuva za zverot... mene pojke mi izgleda deka Obama so negovoto cipuvanje(zig na zverot) e pogolem zver od Papata..
Mene ednostavno mi e glupo se matematicki da se presmetuva.Vakvo ima isto na srpski i za Tose deka mu bilo sudeno da umre na tolku godini.. i toa cela edna ogromna matematicka presmetka.I sea ispagja deka Tose uste koga bil vo utrobata na majka mu Bog mu odredil da mu go zeme zivotot na tolku godini sto po moe i po normalno Hristijansko veruvanje e teska glupost a i krajno sprotivno na Biblijata..


Sega treba sopstvenikot na Energy Drink da go proglasime za Zver? I ajde sega site zverovi da bidat..

bandicam 2015-06-19 16-09-24-613.jpg bandicam 2015-06-19 16-12-24-793.jpg bandicam 2015-06-19 16-12-46-932.jpg bandicam 2015-06-19 16-13-18-075.jpg bandicam 2015-06-19 16-13-55-482.jpg bandicam 2015-06-19 16-14-15-676.jpg bandicam 2015-06-19 16-14-45-872.jpg bandicam 2015-06-19 16-15-05-117.jpg bandicam 2015-06-19 16-16-07-392.jpg bandicam 2015-06-19 16-19-40-042.jpg bandicam 2015-06-20 16-17-41-783.jpg
 

GhostLeader

ONE OVER ALL
Член од
20 април 2010
Мислења
2.473
Поени од реакции
643
Член од
28 октомври 2005
Мислења
8.293
Поени од реакции
1.646
Zote,jas ovie raboti ti gi znam uste pred tebe so godini... Bil Gejts rece deka treba da se skrati covestvoto za nekolku milijardi za da ima uslovi za zivot na drugite,a vo Otkrovenieto pisuva deka ''nekoj'' ke se pijanci so krvta na nevinite.. Zatoa ti vikam da ostavime Zverot so negovite dela da se otkrie..
Повеќе од ова откривање не знам дали е потребно. Јасно е веќе кој е тој мал рог. И која намера ја има со обединување на сите христијани. И затоа она јавно чудо со слепата девојка не можам да го прифатам како светито дух дело.
 

GhostLeader

ONE OVER ALL
Член од
20 април 2010
Мислења
2.473
Поени од реакции
643
Повеќе од ова откривање не знам дали е потребно. Јасно е веќе кој е тој мал рог. И која намера ја има со обединување на сите христијани. И затоа она јавно чудо со слепата девојка не можам да го прифатам како светито дух дело.
Aha spored tebe Bog ne isceluva tuku Satanata leci vo negovo ime za lugjeto da mu blagodarat na istiot toj Bog koj ne gi leci ? super logika (y)
 
Член од
28 октомври 2005
Мислења
8.293
Поени од реакции
1.646
Aha spored tebe Bog ne isceluva tuku Satanata leci vo negovo ime za lugjeto da mu blagodarat na istiot toj Bog koj ne gi leci ? super logika (y)
Имa луѓе сo биoенергијa не знaм штo ти е чуднo тoa. Бoжјиoт прaтеник не прaви вaквo шoу јaвнo сo микрoфoни сo тв, и сaмиoт Христoс кoгa ќе нaпрaвел чудo ги зaмoлувaл дa не кaжувaaт. Зaтoa немa лoгикa oвa дa е бoжје делo бидејќи се кoси сo бoжјите принципи.
 
Член од
10 јули 2015
Мислења
6
Поени од реакции
0
А зошто Исус ги замолувал да не кажуваат за неговите чуда?
 
Член од
28 октомври 2005
Мислења
8.293
Поени од реакции
1.646
А зошто Исус ги замолувал да не кажуваат за неговите чуда?
Затоа што не бара човечка слава, световна слава. Господ сака скромност а не фалење. За да го спознаеш бога направи све наопачки од тоа што с еправи во светот. Да да, све е црно бело, споритвно од особините на сатаната се божјите особини. По тоа логика оди и ќе ги познаеш делката на ѓаволот или божјите дела.
 
Член од
28 октомври 2005
Мислења
8.293
Поени од реакции
1.646
:confused: А чудата на Мојсеј и тој не сакал слава така?
Па по наредба на Господ Бог ги правел. Он се откажал од слава, бил египетски принц кој имал власт и моќ итн.
 
Член од
10 јули 2015
Мислења
6
Поени од реакции
0
Вака сега, чудата на Мојсеј требало да бидат видени или не? Чудата на Мојсеј се лично негови или Божји? o_O
 
Член од
28 октомври 2005
Мислења
8.293
Поени од реакции
1.646
Вака сега, чудата на Мојсеј требало да бидат видени или не? Чудата на Мојсеј се лично негови или Божји? o_O
Дали тој што го оздраве девојчето е избран од Господ да биде пророк?
 
Член од
10 јули 2015
Мислења
6
Поени од реакции
0
Мојсеј го оздраве или Бог ? Мојсеј е пророк а чудата ги прави Бог, така?
 
Член од
28 октомври 2005
Мислења
8.293
Поени од реакции
1.646
Мојсеј го оздраве или Бог ? Мојсеј е пророк а чудата ги прави Бог, така?
Aма Господ е тој што избира кој да ги прави. Затоа се вика избраните. Не може на секој што ќе му текне тоа да го прави. Затоа гледма го искључувате тој момент. Не можеш ти да го избереш Бог, тој те бира тебе. Погледни ги примерите на сите пророци, сите се избрани, никој не отишол во школо да учи за Бог.[DOUBLEPOST=1436541224][/DOUBLEPOST]
Zote,jas ovie raboti ti gi znam uste pred tebe so godini... ako ne se lazam,Bil Gejts rece deka treba da se skrati covestvoto za nekolku milijardi za da ima uslovi za zivot na drugite,a vo Otkrovenieto pisuva deka ''nekoj'' ke se pijanci so krvta na nevinite.. Zatoa ti vikam da ostavime Zverot so negovite dela da se otkrie..
Еве ти уште едно откритие

Rim je nastao u VIII veku p.n.e. spajanjem nekoliko latinskih i sabinjanskih sela, smeštenih na brežuljcima kojih, po tradiciji ima sedam.

Откровение 17

9З а ова е потребна мудрост и проникливост! Седумте глави на кои седи жената, се седум ридови. Истовремено, седумте глави претставуваат седум владетели.

 
Последно уредено:

Con Artist

the man with the key
Член од
1 мај 2012
Мислења
5.217
Поени од реакции
20.978
Ова е исто ко сега Миленко да го викне кај него во емисија "ќориот" Јанко, да му ги забрише гурелките од очи и да почне да скока и урла ко ненормален: "Исусееее, царееее, фала што го излечи ќебапчево! Вечна ти слава!".

И после, нормално, овците во публика, а и тие пред малите екрани, вчудоневидени и импресионирани од пророкот божји Миленко, кој има моќ да ја канализира и пред сите нас да ја манифестира моќта на Госпо, ќе почнат да оставаат телефонски броеви во режија и да закажуваат сеанси со семоќниот Миленко. Нормално, за пари. :гик:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom