Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
15 септември 2014
Мислења
232
Поени од реакции
129
Входјашт номер * :
Дата на раждане * :
(ГГГГ-ММ-ДД)
В'ведете кода от картинката * :




Статус'т на зајавлението е : Издадено удостоверение
 
Член од
10 јуни 2015
Мислења
15
Поени од реакции
1
добро бате дан си платен од некого да не лажеш овде,денес едно девојче што живее во моја близина доби со КРШТЕНИЦА ОД НЕЈЗИНИОТ ТАТКО..тешко ми е да поверувам?!?!??!!!!???можеш ли да ми го објасниш тоа???????
ne be bratce ne lazam kamo da lazam jas prasam sto ponatamu so mene treba da se pravi
 

dummy

AaaaaaAaaaaaA
Член од
16 јуни 2009
Мислења
43
Поени од реакции
8
Интересно како ги разгледуваат бројчињата кај протоколите... ја сум со број 26хх и бројчињата околу мене се со изменет статус додека кај мене стои уште стандардната порака... Сега овие околу мене за жал се вратени на дополнителна, додека пак јас доставив во јануари дополнителни документи (сестрата на дедо ми е мажена во Бугарија за Бугарин, па мојата тетка е веќе бугарка - нормално и братучедите)..

Мислите дека ова значи нешто добро. Можеби не чуваат ние со веќе предадени дополнителни документи за подоцнежно процесирање... Некое мислење ??
 
Член од
30 јануари 2015
Мислења
247
Поени од реакции
647
Интересно како ги разгледуваат бројчињата кај протоколите... ја сум со број 26хх и бројчињата околу мене се со изменет статус додека кај мене стои уште стандардната порака... Сега овие околу мене за жал се вратени на дополнителна, додека пак јас доставив во јануари дополнителни документи (сестрата на дедо ми е мажена во Бугарија за Бугарин, па мојата тетка е веќе бугарка - нормално и братучедите)..

Мислите дека ова значи нешто добро. Можеби не чуваат ние со веќе предадени дополнителни документи за подоцнежно процесирање... Некое мислење ??
Здраво
Не се оптеретувај наскоро ќе си имаш државјанство со сигурност
Прво ги враќаат на дополнителна оние преписки што немаат потекло т.е прво тие ги чистат па потоа за месец дена им се мења старусот во одобрување на државјанство на оние кои имаат потекло 100% така фунционираат т.е по тој принцип работат .

1 mesec za 211 brojcijna da pregledat I taka ako pregledvat nekam da mislam koga ke ja zavrsat 2014 :mad:
Страшна и нервозна и депримирачка состојба многу бавно ја заземаа работата туку јас се надевам дека како и во јануари кога беше вака закочена работата и потоа почнаа со прегледување за една недела по список така секогаш прават кога ќе ја заташкаат работата почнуваат покасно со мн побрза постапка. Бар се надевам дека е така бидејки по тоа за колку време ги прегледуваат преписките очигледно ке ја убрзаат работата. Така е за сите не верувам дека нас ќе не рипнат инаку да нервозно е.
 
Член од
7 октомври 2014
Мислења
513
Поени од реакции
1.007
Здраво
Не се оптеретувај наскоро ќе си имаш државјанство со сигурност
Прво ги враќаат на дополнителна оние преписки што немаат потекло т.е прво тие ги чистат па потоа за месец дена им се мења старусот во одобрување на државјанство на оние кои имаат потекло 100% така фунционираат т.е по тој принцип работат .


Страшна и нервозна и депримирачка состојба многу бавно ја заземаа работата туку јас се надевам дека како и во јануари кога беше вака закочена работата и потоа почнаа со прегледување за една недела по список така секогаш прават кога ќе ја заташкаат работата почнуваат покасно со мн побрза постапка. Бар се надевам дека е така бидејки по тоа за колку време ги прегледуваат преписките очигледно ке ја убрзаат работата. Така е за сите не верувам дека нас ќе не рипнат инаку да нервозно е.
Sakam da zavrsat so poskoro ovie macni iscekuvanja kako za mene taka I za site veruvam deka nema nekoj koj moze da se vozdrzi od celava situacija daj boze do krajov na godinava site od 2014 da izlezat vo protokol I da ni GI skratat makite :(
 
Член од
14 април 2015
Мислења
110
Поени од реакции
67
Sakam da zavrsat so poskoro ovie macni iscekuvanja kako za mene taka I za site veruvam deka nema nekoj koj moze da se vozdrzi od celava situacija daj boze do krajov na godinava site od 2014 da izlezat vo protokol I da ni GI skratat makite :(
Jas vo dopolnitelna sum vejke 8 meseci a odnese dokument od prv bratuced so 2013 brojce, moe mislenje vaka ako produze use cela godina kje si pocekam za da vidam dali kje bidam prekraten ili pak vo zadolzitelna procedura
 
D

Daniel_faca

Гостин
dobro da prasam, spored slucuvanjava so zakonov uste kolku vreme treba da projde za da bide izglasan....:)
 
Член од
10 јули 2015
Мислења
4
Поени од реакции
1
Здраво
нов сум во форумов пред недела дена ми излезе бројчето на дополнителна проверка најдов стара крштеница бугарска крштеницата е напишана на македонски дали некој може да ми кажи дали ке помогни да помини како докумет или можеби нема да ја примат малку има и чкртаници на неја има пишано на нејзе православна црква во македонија
IMG_20150707_1759 25.jpg
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom