Прашања до Атеистите II

Член од
8 јуни 2015
Мислења
176
Поени од реакции
59
OK Te razbiram...nemozes da mudruvas i begas od diskusija!
Гледаш дека си паметен...знаев дека пуцаш од интелигенција!!!

Не смеам јас со такво тромозочно суштество како тебе да се впуштам во дискусија, да си го изгубам имиџот, и да ја изгубам утакмицата.

Ќе почекам некој послаб играч да одговори, па него ќе го рендам.

ПС. Кога ќе се научиш да не пријавуваш, јави ми се, ќе размислам дали да те рендам.
 

SuBZerO

Бигус Дикус
Член од
26 јануари 2007
Мислења
3.861
Поени од реакции
4.804
Гледаш дека си паметен...знаев дека пуцаш од интелигенција!!!

Не смеам јас со такво тромозочно суштество како тебе да се впуштам во дискусија, да си го изгубам имиџот, и да ја изгубам утакмицата.

Ќе почекам некој послаб играч да одговори, па него ќе го рендам.

ПС. Кога ќе се научиш да не пријавуваш, јави ми се, ќе размислам дали да те рендам.
Imidzot ....:lolzz:
PS:So sreka cekanjeto!
 
Член од
8 јуни 2015
Мислења
176
Поени од реакции
59
Imidzot ....:lolzz:
PS:So sreka cekanjeto!
Е сега и тоа ти е навреда...тромозочно суштество???
Бре мајката,... ме пријави?...тоа за тебе требе да е комплимент.
Не сум ти јас крив ако не ги разбираш термините.
 

MikioBo

Учител на машини
Член од
22 ноември 2009
Мислења
256
Поени од реакции
174
Ќе одговорам накратко и да завршиме со дискусијава ако има смета на другиве.
Настанот не се изолира од контекстот, туку пробува да се симулираат условите (контекстот) во кој тој настан се појавува.
Астероидот не е докажан, но постои конкретно еден кратер за кој се смета дека е создаден токму во тој предиод. Според големината на тој кратер може и да се процени големината на астероидот. Во секој случај, тоа дека паднал астероид не е докажано, тоа е само една теорија (моментално најподдржана но не единствена кредибилна) за изумирањето на диносаурусите.
Сите пациенти се предвреме предупредени за ризиците. Откако се запзнаени со ризиците нивни избор е дали ќе ја употребат медицината. Доколку некоја медицина се покажи премногу опасна тогаш нејзината употреба ќе биде забранета.
 

MIKI1

Поставувач на неодговорени прашања.
Член од
10 јануари 2008
Мислења
20.396
Поени од реакции
3.397
Ќе одговорам накратко и да завршиме со дискусијава ако има смета на другиве.
.
Мене не ми смета.[DOUBLEPOST=1436371522][/DOUBLEPOST]
Настанот не се изолира од контекстот, туку пробува да се симулираат условите (контекстот) во кој тој настан се појавува.
.
Мислев на изолирање на настанот од неговиот природен контекст, кој ги вклучува сите можни чинители и „учесници„ во тој настан. Научниот приод подразбира редукционизам, за полесно согледување на испитуваното.[DOUBLEPOST=1436371626][/DOUBLEPOST]
Астероидот не е докажан, но постои конкретно еден кратер за кој се смета дека е создаден токму во тој предиод. Според големината на тој кратер може и да се процени големината на астероидот. Во секој случај, тоа дека паднал астероид не е докажано, тоа е само една теорија (моментално најподдржана но не единствена кредибилна) за изумирањето на диносаурусите.
Теоријата за астериодот е само една од можните, но сметај дека поклонците на сциентизмот ги земаат општо прифатените теории за небаре вистинити објаснувања, без „резерва„ кон истите.[DOUBLEPOST=1436371832][/DOUBLEPOST]
Сите пациенти се предвреме предупредени за ризиците.
Велиш?...

Што значи тоа: дека медицината ја „пере„ вината од себе од можните несакани последици и истата (вина) им ја припишува на самите пациенти, кои и' се обратиле на медицината за помош?

Тo' ти е истата финта која ја практикуваат телевизиите и ни велат: оваа содржина не е наменета за деца, ама ако децата ја гледаат, ние (телевизијата, нели...) ама ич не сме криви тоа што некои несоодветно одраснати го гледаат она кое ние (!) го „пуштаме„ на ТВ.
 
Последно уредено:
З

Зорт

Гостин
Хахаха, да разговоров сега беше најверојатно на тема филозофија, а мене како математичар филозофијата и не ми е некоја јака страна :(. Јас пробував да објаснам како јас гледам на работите.
Значи добро претпоставив - математичар си(y).
Попат кажано јас не сум философ - колку да се знае.

Имам едно прашање зашто гледам те интересира еволуцијата. Запознат ли си со обидите да се докаше или побие теоријата за еволуција преку веројатноста за одреден исход и времето потребно за да се изврши таа веројатност. Што мислиш за тоа?
 
Член од
8 јуни 2015
Мислења
176
Поени од реакции
59
Што бидна јунаци???
Толку да се најде еден паметен атеист и да даде одговор?




Прашање до атеистите:
Дали постои реинкарнација???

Уууууу...ова е тешко прашање.....баш да видам кој атеист има муда да одговори....
 

Donald Sikert

Jane Vitington
Член од
28 ноември 2008
Мислења
8.283
Поени од реакции
5.614
Е сега и тоа ти е навреда...тромозочно суштество???
Бре мајката,... ме пријави?...тоа за тебе требе да е комплимент.
Не сум ти јас крив ако не ги разбираш термините.
Гурџи посочи им како да дојдат до одговорот што е тоа "тромозочно суштество" :P

Вака, личи дека е навреда.
 
Член од
8 јуни 2015
Мислења
176
Поени од реакции
59
Гурџи посочи им како да дојдат до одговорот што е тоа "тромозочно суштество" :P

Вака, личи дека е навреда.
Кај си бе Доналтчо...жив си бил, немаш поима каква утакмица си испуштил.Ги скршија тоа атеистите....5-0

Конкретно....знаеш дека не објаснувам сФе на секого, него по заслуга. Ако заслужи може и ќе му фрлам некоја трошка од вистината, вака, нека се мисли што е тоа.Дечкото залутал во религија, поставува прашања од 3 одделение, си го става газот дека магарињата си го мерат она......на јавријата ме потсеќа. Сега за сега не заслужува никаков одговор, поготово знаеш дека не одговарам на глупи прашања.
 
Последно уредено:

Donald Sikert

Jane Vitington
Член од
28 ноември 2008
Мислења
8.283
Поени од реакции
5.614
Кај си бе Доналтчо...жив си бил, немаш поима каква утакмица си испуштил.Ги скршија тоа атеистите....5-0

Конкретно....знаеш дека не објаснувам сФе на секого, него по заслуга. Ако заслужи може и ќе му фрлам некоја трошка од вистината, вака, нека се мисли што е тоа.Дечкото залутал во религија, поставува прашања од 3 одделение, си го става газот дека магарињата си го мерат она......на јавријата ме потсеќа. Сега за сега не заслужува никаков одговор, поготово знаеш дека не одговарам на глупи прашања.

Жив сум, фала Богу:)

Не с есомневам во резултатот. Премногу клучни играчи им фалат:)
 
Член од
8 јуни 2015
Мислења
176
Поени од реакции
59
Жив сум, фала Богу:)

Не с есомневам во резултатот. Премногу клучни играчи им фалат:)
Те спаси ова...фала Богу...хе хе

Инаку нема повеќе атеисти овде....два дена чекам одговор на едно прашање, ама никој не смее да ми одговори. Едино модераторот, ама него не смеам да го рендам, почна негативни да ми шиба, на лепота, не по заслуга

Еве го прашањето:
Прашање до атеистите:
Дали постои реинкарнација???

Уууууу...ова е тешко прашање.....баш да видам кој атеист има муда да одговори....
 

Donald Sikert

Jane Vitington
Член од
28 ноември 2008
Мислења
8.283
Поени од реакции
5.614
Те спаси ова...фала Богу...хе хе

Инаку нема повеќе атеисти овде....два дена чекам одговор на едно прашање, ама никој не смее да ми одговори. Едино модераторот, ама него не смеам да го рендам, почна негативни да ми шиба, на лепота, не по заслуга

Еве го прашањето:

На модераторот понуди му пиво, и немаш гајле.

СО две точени ќе почне дури и позитивни да ти шиба:)

Абе ја би ти одговорил, ама тоа би му дошло како наш полесен тренинг.:P
 

Kajgana Shop

На врв Bottom