Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
6 февруари 2015
Мислења
85
Поени од реакции
38
2 до 3 месеци.
epa ajde stom tolku znaes kazi mi kolku se ceka od koga od dopolnitelna ke se smeni vo zadolzitelna procedura posle kolku vreme ke se znae dali e odobreno baranjeto ili ne/i ne se raspravajte koga nekoj ceka sporo mu odi vremeto i zatoa ima takvi prasanja sekoj saka da slusne nesto ubavo pozdravv
 
Член од
25 март 2014
Мислења
717
Поени од реакции
733
epa ajde stom tolku znaes kazi mi kolku se ceka od koga od dopolnitelna ke se smeni vo zadolzitelna procedura posle kolku vreme ke se znae dali e odobreno baranjeto ili ne/i ne se raspravajte koga nekoj ceka sporo mu odi vremeto i zatoa ima takvi prasanja sekoj saka da slusne nesto ubavo pozdravv
Има им се сменило за 1 месец, а имаше случаи тука на форумов што чекале 8 па и повеќе месеци, така да индивидуално е, од случај до случај се разликува, и зависи од документите, може да ти се смени во задолжителна, ама може да ти се смени и во преписката е прекината.
 

Pat Bateman

Oh Africa, brave Africa
Член од
7 февруари 2009
Мислења
1.908
Поени од реакции
1.867
Слушнав денес една работа што ми звучеше малку неверојатно, а тоа е дека доколку двајцата родители ти се со бугарско државјанство, за државјанство ќе чекаш не повеќе од 6 месеци.... знае некој нешто поконкретно околу ова?
 
Член од
10 февруари 2015
Мислења
3
Поени од реакции
3
Здраво ве пратам подолго време да споделам денес имам промена на статус од дополнителна во задолжителна процедура од 2012 сум 128хх имам поднесено док. од прв братучед во септември па излезе дека се загубени пред 2 месеци ги дадов уште еднаш
 
Член од
14 април 2015
Мислења
110
Поени од реакции
67
Здраво ве пратам подолго време да споделам денес имам промена на статус од дополнителна во задолжителна процедура од 2012 сум 128хх имам поднесено док. од прв братучед во септември па излезе дека се загубени пред 2 месеци ги дадов уште еднаш
III voa dobro zvuci, ajde vejke e pusteno izgleda od prv bratuced neka ti e so srekja drugar
 
Член од
7 мај 2015
Мислења
92
Поени од реакции
147
epa ajde stom tolku znaes kazi mi kolku se ceka od koga od dopolnitelna ke se smeni vo zadolzitelna procedura posle kolku vreme ke se znae dali e odobreno baranjeto ili ne/i ne se raspravajte koga nekoj ceka sporo mu odi vremeto i zatoa ima takvi prasanja sekoj saka da slusne nesto ubavo pozdravv
Од месец до 6,но обично е околу 2 месеца.
 
Член од
24 август 2014
Мислења
116
Поени од реакции
125
Здраво ве пратам подолго време да споделам денес имам промена на статус од д.ополнителна во задолжителна процедура од 2012 сум 128хх имам поднесено док. од прв братучед во септември па излезе дека се загубени пред 2 месеци ги дадов уште еднаш
Abe drugar braced ti kako go imat zemeno so deklaracija ili so dokazuvanje poteklo a bracedot imat vrska dali
 
Член од
10 јуни 2015
Мислења
15
Поени од реакции
1
Има им се сменило за 1 месец, а имаше случаи тука на форумов што чекале 8 па и повеќе месеци, така да индивидуално е, од случај до случај се разликува, и зависи од документите, може да ти се смени во задолжителна, ама може да ти се смени и во преписката е прекината.
na mene e prekratena jas sto treba da napravam da mi kazete ako znaete ke ve molam
 
Член од
2 мај 2015
Мислења
46
Поени од реакции
34
ај да ги прашам тие што поднеле документи преку посредник :)
На посредникот му потпишавте полномошно ?
 
Член од
6 февруари 2014
Мислења
2
Поени од реакции
0
Здраво на сите!
Имам едно прашање до вас. Има ли шанса некако да извадам умреница од брат на баба ми кој живеел во Велико Трново и таму е починат ? Дали некој знае да ме упати што да направам? Фала, поздрав !
 
Член од
26 јуни 2015
Мислења
14
Поени од реакции
2
Najverojatno mozes pak da se obides, so kakvi dokumenti te odbile, sto imase podneseno?
i jas sum ist slucaj trebase da podnesam dokument duplikat proizhod koj mi go baraa uste vo januari najdov bg dokument izvadov bg proizhod ..i sega ne mozam da go podnesam kasno bilo...postapkata e prekratena kade treba da se obratam za da go podnesam proizhodot oti veke e izvaden dali nekoja molba da mi go prifatat ili ?
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom