Фан Клуб: Вардар

Член од
2 јули 2007
Мислења
234
Поени од реакции
171
Зашеметени од многуте “бомби“ излеа никој не приемтува дека овие излеа годианва ќе играат со истите дресови, само нов фонт ќе користат, дај ако ги ебе камчев не им носи, нека кажат ќе собереме пари ќе им купиме квалитетни дресчиња адидас, најк, пума, а не кај ваков чкарт што ни у Данска не го носат па уште две сеозни да тераат.
Па адидас еден квалитет што имаат што да ти кажам. Него по што увиде дека се втора класа, или онака само колку нешто да се каже? Јас сметам дека никад Вардар немал поквалитетна опрема од оваа што ја има сега
 
Член од
8 јуни 2011
Мислења
2.498
Поени од реакции
2.779
Бар смениле фонтот на бројките и буквите,од прошливе што беа поретардирани немаше мислам. :D А како тоа стигнате е целокупна нова опрема(маици,дресови за тренинг,блузи,патики...) а со старите дресови ќе продужат?Може ги чуваат за сефте со апоел :) Иако мислам дека ќе има нови дресови и ќе бидат исти ко пичондриве од ЖРК што ги носеа на Ф4 сега во Мај.А тоа дека hummel е чкарт,не би рекол баш.Може не се меѓу најдобрата тројка али се фраери за мизерииве joma,jako,kappa,macron :D
За Joma и Kappa не би рекол :). За Јако и Marcon се измислени, да :).
Иначе незнам зошто му давате толку респект на Апоел. На македонски екипи секад им одело со екипи од Кипар. Ќе биде тесно. Уште кога видов го имам тоа мислење.
 
Член од
14 април 2010
Мислења
4.679
Поени од реакции
5.954
Па адидас еден квалитет што имаат што да ти кажам. Него по што увиде дека се втора класа, или онака само колку нешто да се каже? Јас сметам дека никад Вардар немал поквалитетна опрема од оваа што ја има сега
Абе не прави споредби жити се, се знае кој се врвот во спортска опрема. Не дека овие се лоши ама јасно е дека се 2 ешалон и дека специајлзирани се за ракоемтна опрема. И ме нервира што нашиве бираат од тоа што имаат дизјни, а дизјаните им сотајт едни исти 2 години бар од прехлани кога гледав иситте дизјани уште стојат на веб страната.[DOUBLEPOST=1435248172][/DOUBLEPOST]
За Joma и Kappa не би рекол :). За Јако и Marcon се измислени, да :).
Иначе незнам зошто му давате толку респект на Апоел. На македонски екипи секад им одело со екипи од Кипар. Ќе биде тесно. Уште кога видов го имам тоа мислење.
Да му дававме толку респект на АПоел немаше поселданва страна да коментираме за дресовите од која марка се. :D
 
Член од
8 јуни 2011
Мислења
2.498
Поени од реакции
2.779
Да му дававме толку респект на АПоел немаше поселданва страна да коментираме за дресовите од која марка се. :D
Муабетот ми беше после ждребот никој не рече ''Ок сега ќе им е*еме матер''. :D
 
Член од
14 април 2010
Мислења
4.679
Поени од реакции
5.954
Муабетот ми беше после ждребот никој не рече ''Ок сега ќе им е*еме матер''. :D
Абе ние Пелистер не можевме пред месец дена да го тепаме, сеа одеднаш Апоел да го газиме. Не заебавај не треба да бидеме ко Сител.:D
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
10.033
Поени од реакции
10.730
@Mr.X мислам дека бараат загарантирана бројка на продажба на дресови за да ти дизајнираат специјално за клуб у спротивно бираш од тоа што имаат
искрено ме заболе шо дрес ке носат додека има резултати а и тоа со тек на време ке се смени со дресовите ако се крене клубот

Ко што е ослабен Апоел изгледа ке ни дојде ко најлесниот можен противник
 

RedBlack

Grof
Член од
28 март 2008
Мислења
4.637
Поени од реакции
2.802
Abe eden lesen so gi napraj ziti se . Jaki se epten no i nie ne sme bashibozuk iako imame trener legenda :D
 
Ф

Флеш

Гостин
Шо е важно која марка е за дрес,важно е дали има пари за тоа и одговара за клубот , мање више адидас ... Важно ако е супер дизајн,добра спогодба и нема проблеми .Тоа си е пазар.
Прво полувреме изгледав,ептен се мачеа да изиграат барем добро,првиот гол на среќа повеќе личеше дека го дадовме . За второ не гледав.
 
Член од
14 април 2010
Мислења
4.679
Поени од реакции
5.954
@Mr.X мислам дека бараат загарантирана бројка на продажба на дресови за да ти дизајнираат специјално за клуб у спротивно бираш од тоа што имаат
искрено ме заболе шо дрес ке носат додека има резултати а и тоа со тек на време ке се смени со дресовите ако се крене клубот

Ко што е ослабен Апоел изгледа ке ни дојде ко најлесниот можен противник
Нека откупи самиот клуб ако треба бе, ако бараат 10 000 дресови не е проблем Вардар 10 000 дресови може да ги продаде, така да може уште унапред да ги откупи клубот, па после да ги препродаваат со одлична цена како сега ш обеа, само треба малце ум и дресови од Вардар како алва ќе продаваат. Они усвари и сами се уверија уште првата утакмица предохдонава сеозна на РК кога ги пуштија во употреба, плус тоа што Вардар им е клиент со три клуба.
 

razbirashh

No puedo,tengo nobio.
Член од
11 мај 2014
Мислења
983
Поени од реакции
2.202
Е сега кога нема никакви новости во клубот,се по старо си остануваме мизерни на терен и после овој натпревар,убаво си го свртевме муабетот за дресовите :D
Ова се моите фаворити,што ги носат некои си Бохемиа :)
Bohs-2015-Jersey.jpg
New-Bohemians-FC-Jersey-2015.jpg
 
Член од
14 април 2010
Мислења
4.679
Поени од реакции
5.954
Е сега кога нема никакви новости во клубот,се по старо си остануваме мизерни на терен и после овој натпревар,убаво си го свртевме муабетот за дресовите :D
Ова се моите фаворити,што ги носат некои си Бохемиа :)
Прегледај го приврзокот 123552
Прегледај го приврзокот 123553
И за едни кинези имаат интересен дизајн, само боите треба да се сменат т.е жолтатат со црвена а ресите им се црни.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom